Antalyaspor Kulübü to turecki klub piłkarski, który powstał w roku 1966. Barwy drużyny to kolory biały i czerwony. Swoje domowe mecze Antalyaspor rozgrywa na Antalya Stadyumu, który pomieści ponad 32 tysiące kibiców.

Po raz pierwszy w najwyższej klasie rozgrywkowej Antalyaspor wystąpił w sezonie 1982/83. Klub cudem utrzymał się w lidze, wyprzedzając spadający Mersin Idman Yurdu lepszą różnicą bramek. Dwa sezony później nie udało się Antalyasporowi utrzymać w lidze i po raz pierwszy spadli z tureckiej Super Lig.

Najlepsze czasy klubu przyszły na przełomie XX i XXI wieku. W 1994 roku Antalyaspor awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej wygrywając w barażu z Istanbulsporem 3:2 i tym samym rozpoczął swój najbardziej udany okres w historii.

W roku 1996 Antalyaspor zadebiutował w europejskich pucharach. Turecki klub zajął 3. miejsce w grupie Pucharu Intertoto. Rok później ponownie mieli szansę grać w tym pucharze, tym razem zajęli przedostatnie, 4. miejsce w grupie. W sezonie 2000/01 Antalyaspor zagrał w Pucharze UEFA, jednak udział w tych rozgrywkach zakończyli już w 1. rundzie, przegrywając z Werderem Brema.

W historii Antalyasporu próżno szukać słynnych piłkarzy, ale w barwach tej drużyny wystąpiło kilku Polaków:

  • Roman Dąbrowski
  • Jarosław Bieniuk
  • Adam Buksa
  • Jakub Kałuziński

Na ławce trenerskiej Antalyasporu również mogliśmy znaleźć znajome nazwiska. W roku 2017 przez zaledwie 3 miesiące trenerem klubu był Brazylijczyk Leonardo, późniejszy dyrektor sportowy Paris Saint-Germain. W 2021 roku grającym trenerem klubu został Nuri Sahin, czyli jedna z legend Borussi Dortmund. Rok później Sahin zakończył karierę piłkarza i w pełni skupił się na posadzie trenera. Klub opuścił w 2023 roku.