Tabela Serie B składa się z 20 drużyn, które walczą o trzy miejsca dające awans do Serie A. Z ligi spadają aż 4 kluby. W tabeli Serie B znajdziemy wiele znanych i zasłużonych zespołów dla włoskiej piłki.

Serie B tabela 2023/24

W tabeli Serie B widzimy aktualny stan rozgrywek drugiej ligi włoskiej. Zielonym kolorem oznaczone są dwa pierwsze miejsca, które oznaczają pozycje gwarantujące bezpośredni awans do Serie A. Kolorem czerwonym oznaczono ostatnie pięć pozycji, trzy ostatnie miejsce oznaczają spadek z ligi, natomiast zajęcie pozycji 16. i 17. oznacza grę barażu o utrzymanie.

Oprócz tego w tabeli Serie B znajdziemy liczbę rozegranych meczów oraz zdobytych punktów przez każdą drużynę. Dodatkowo możemy sprawdzić bilans bramek każdej ekipy. W zakładce Forma możemy sprawdzić najlepiej punktujące zespoły w ostatnim czasie. Dla typerów istotna jest również informacja o formie domowej i wyjazdowej każdego klubu, którą można sprawdzić klikając w odpowiedni przycisk.

Rozgrywki drugiej włoskiej w tabelach

Druga liga włoska nie należy do overowych lig, średnia bramek w meczach tych rozgrywek wynosi około 2.50. Niewielka liczba bramek przekłada się na statystyki BTTS, ponieważ są one rozłożone 50/50 co jest rzadkim zjawiskiem w europejskim futbolu. W rozgrywkach Serie B kibice nie oglądają dużo czerwonych kartek, za to średnia liczba żółtych kartek na mecz wynosi ponad 5.

Walka o prowadzenie w tabelach Serie B

Rozgrywki Serie B to drugie najważniejsze rozgrywki ligowe we Włoszech. Każda z drużyn walczy o jak najwyższe cele, a rozgrywki tej ligi są bardzo ciekawe i wyrównane. Plusem tej ligi jest to, że nawet drużyna, która zajmie 8. miejsce w tabeli Serie B może awansować do Serie A dzięki barażom. Taki format rozgrywek zapewnia sporo emocji i walkę do ostatniej kolejki. Podobnie jest również w strefie spadkowej, gdzie nawet 16. drużyna ligi może spaść do Serie C.