Liga MLS składa się tak naprawdę z dwóch tabel, konferencji zachodniej i wschodniej. Najlepsze drużyny obu grup awansują do fazy play-off, w której walczą o tytuł mistrzowski MLS-u.

Liga MLS Tabela

Każda z 29 drużyn występujących w lidze MLS w ciągu fazy zasadniczej rozgrywa 34 mecze ligowe. Po rozegraniu wszystkich spotkań następuje faza play-off rozgrywek, do której awansują najlepsze drużyny konferencji wschodniej i zachodniej.

Liga MLS - Zawartość tabel

Na naszej stronie można sprawdzić obecny stan tabeli zarówno konferencji wschodniej, jak i zachodniej w lidze MLS. Dzięki temu możemy śledzić poczynania takich zawodników jak Lionel Messi czy Luis Suarez. W tabeli oprócz ilości rozegranych meczów oraz zdobytych punktów można znaleźć najważniejsze informacje dla typerów, takie jak średnie liczby kartek czy rzutów rożnych każdej z drużyn.

Liga MLS - Zasady

Do fazy play-off awansuje po siedem najlepszych drużyn każdej konferencji, a kluby z pozycji 8-9 grają dodatkowy mecz w ramach 1/16 finału. Zwycięzcy tych dwóch meczów uzupełniają stawkę 1/8 finału play-off ligi MLS. W fazie play-off tylko w 1/8 finału zwycięzcę pary wyłania dwumecz, w każdej innej fazie o wyniku decyduje jeden mecz. Gospodarzem spotkania jest zawsze drużyna, która zajęła wyższą pozycję w fazie zasadniczej rozgrywek. W przypadku remisu w regulaminowym czasie gry zwycięzcę wyłania dogrywka, jeśli i ona nie wyłoni zwycięzcy, zarządzane są rzuty karne.