W tabeli Nike Ligi znajduje się 12 drużyn, które po rozegraniu 22 meczów dzielą się na dwie grupy, mistrzowską i spadkową. Mistrz kraju otrzymuje prawo gry w eliminacjach Ligi Mistrzów.

Nike liga tabela 2023/24 - Słowacja

W tabeli Nike ligi znajdziemy wszystkie najważniejsze informacje takie jak: liczba rozegranych meczów, liczba zdobytych punktów, bramki zdobyte oraz stracone i bilans bramek. Na niebiesko zaznaczono pierwszą szóstkę tabeli ligi słowackiej, ponieważ zajęcie tych miejsc gwarantuje grę w grupie mistrzowskiej. Analogicznie na czerwono zaznaczono kolejne 6 pozycji, które oznaczają walkę o utrzymanie w grupie spadkowej.

Po podziale na grupy mistrzowską oraz spadkową każda drużyna rozgrywa mecz i rewanż z pozostałymi pięcioma klubami w danej grupie. W grupie mistrzowskiej wyłaniany jest mistrz kraju, który w przyszłym sezonie otrzymuje prawo gry w eliminacjach LM. Z Nike ligi spada najgorsza drużyna w tabeli grupy spadkowej, natomiast przedostatni zespół rozgrywa baraż o utrzymanie.

Rozgrywki pierwszej ligi słowackiej w tabelach

Liga słowacka nie należy do najbardziej emocjonujących europejskich rozgrywek, choć można tu znaleźć kilka ciekawych drużyn. W meczach tej ligi sędziowie pokazują bardzo mało kartek, a ich średnia na mecz jest jedna z najniższych w Europie. Podobnie sytuacja wygląda z dyktowanymi rzutami karnymi, których średnia wynosi poniżej 0.20 na mecz.

W tabelach powyżej, poza tradycyjną tabelą pokazującą lidera rozgrywek, możemy znaleźć między innymi formę w ostatnich kilku meczach każdej drużyny. Oprócz tego znajduje się tu wiele przydatnych typerom statystyk, takich jak średnia liczba rzutów rożnych na mecz każdej drużyny, a także liczbę kartek czy padających BTTS-ów.

Walka o prowadzenie w tabelach Nike ligi

Pierwszy klub jaki przychodzi każdemu kibicowi piłki nożnej po usłyszeniu o lidze słowackiej jest niewątpliwie Slovan Bratysława. Klub ze stolicy kraju to prawdziwy hegemon ligi, który od lat jest nieprzerwanie mistrzem Słowacji. Polskim kibicom kojarzyć się mogą jeszcze takie kluby jak Spartak Trnava czy Dunajska Streda, bo to z tymi klubami polskie drużyny mierzyły się w ostatnich latach w europejskich pucharach.