Liga niemiecka cieszy się w Polsce dużym zainteresowaniem. Jeśli zajrzymy do Bundesliga tabela to często możemy znaleźć pewne niespodzianki. Najczęściej jednak czołówka rozgrywek jest dość podobna. Co roku faworytem jest Bayern Monachium, choć tabela niemieckiej ligi pokazuje, że coraz więcej zespołów nawiązuje z nim równą walkę.

Bundesliga Tabela 2023/24

Tabela niemiecka uwzględnia 18 zespołów. Oznacza to, że każdy z klubów rozgrywa w trakcie całych rozgrywek 34 spotkania. Składają się na to runda jesienna i wiosenna. Standardowo sezon zatem toczy się systemem mecz i rewanż. Sumarycznie odbędzie się zatem 306 meczów. Zdecydowanym faworytem bukmacherów na zdobycie tytułu ponownie jest Bayern Monachium.

Drużyna Bayernu broni tytułu mistrzowskiego zdobytego w dramatycznych okolicznościach. Jeszcze przed ostatnią kolejką wszystko wskazywało, że to Borussia Dortmund będzie na czele tabeli Bundesligi. Wszystko jednak odmieniło się dosłownie w ostatnich minutach meczów obu zespołów.

Liga niemiecka - tabela z punktacją

Wspomniana Borussia powinna również starać się zagrozić Bayernowi w zdobyciu kolejnego tytułu. Nie można również lekceważyć RB Lipska oraz Bayeru Leverkusen. Ekipa z Monachium na tę chwilę aż 11 razy z rzędu podnosiła mistrzowską paterę za 1. miejsce w tabeli Bundesligi.

Pomimo tego wielu fanów docenia niemieckie rozgrywki za to, że pada w nich wiele goli. W trakcie niemal każdej kolejki zdarzają się wyrównane, ale też pełne bramek spotkania. To świetna wizytówka jednej z najlepszych lig świata.

Tabela niemiecka - kto jest w czołówce?

Ze względu na siłę składu oraz budżet trudno wyobrazić sobie czołówkę tabeli Bundesligi bez Bayernu, Borussii i Lipska. To właśnie te kluby zapewne będą najmocniejsze w sezonie 2023/24. Możliwe, że będzie próbować przebić się do nich wspomniany Bayer, ale też Eintracht Frankfurt czy Union Berlin.

Kolejny sezon Bundesligi to aż 306 meczów, wszystkie znajdują się w terminarzu Bundesligi. Liczymy na to, że wiele z nich będzie pasjonujących oraz że walka o czołowe lokaty i o utrzymanie będzie toczyć się do ostatniej chwili. Wszystko to będzie odnotowane w tabeli Bundesligi 2023/24.