Fani hiszpańskiej ligi, poza śledzeniem wyników La Liga, często spoglądają do niższej klasy rozgrywkowej. Nic dziwnego, skoro znaleźć możemy tam bardzo solidne drużyny, których mecze, to zawsze gwarancja niesamowitych emocji.

La Liga 2 tabela 2023/24

Rozgrywki Segunda Division rozpoczęły się w 1929 roku. Pierwszym zwycięzcą rozgrywek była Sevilla FC, natomiast wicemistrzem Real Saragossa. Z uwagi na umowę z EA Sport, liga nazywa się obecnie La Liga Hypermotion. Wcześniej była znana jako LaLiga SmartBank. Obecnie w rozgrywkach bierze udział 22 drużyny.

Rozgrywki są dosyć popularne, a więc możemy liczyć na całkiem szczegółowe statystyki. Warto jest spoglądać na tabele, w której znajdziemy wszystkie podstawowe informacje na temat układu sił w tabeli. Przede wszystkim dowiemy się ile punktów zdobyła dana drużyna po rozegranych już meczach, oraz jakie miejsce w zestawieniu zajmuje.

Rozgrywki drugiej ligi hiszpańskiej w tabelach

La Liga 2 jest dosyć charakterystyczna na tle innych lig piłkarskich na świecie. Uwagę przykuwa w szczególności ilość kartek pokazywanych w meczach. Nie chodzi jedynie o żółte kartki, ponieważ również czerwone są pokazywane stosunkowo często.

Mecze przybierają różne formy. Jedne są bardzo emocjonujące i obfitują w dużą ilość bramek, drugie odwrotnie. W tym aspekcie liga nie zachowuje regularności. Poziom meczów jest zadowalający, zatem gdy zdecydujemy się obejrzeć jakiś mecz, niezależnie od wyniku, obejrzymy dobre widowisko.

Walka o prowadzenie w tabelach La Liga 2

W sezonie każdy zespół rozgrywa 42 mecze. Możliwe jest zatem obejrzenie wielu naprawdę ciekawych spotkań. Drużyny mają o co walczyć – dwie najlepsze ekipy po sezonie bezpośrednio przenoszą się do najwyższej klasy rozgrywkowej w Hiszpanii. Równie ważne są miejsca od 3 do 6, ponieważ uprawniają one do udziału w barażu, z którego kolejna drużyna może awansować wyżej. Z ligi spadają bezpośrednio 4 zespoły, co w połączeniu sprawia, że co sezon w La Liga 2 zmienia się aż 7 drużyn.