Sezon 2023/24 w La Lidze już się rozpoczął. Możesz śledzić poczynania kolejnych drużyn dzięki uporządkowanemu terminarzowi. Dla La Liga terminarz ustalany jest wcześniej, by wszystkie zespoły mogły dobrze przygotować się do rozgrywek. Śledź na naszym portalu to, jakie mecze będą mieć miejsce w następnej kolejce.

La Liga terminarz na sezon 2023/24

W lidze hiszpańskiej rywalizuje 20 drużyn, które grają ze sobą mecz i rewanż. W związku z tym miejsce ma 38 kolejek. W niemal każdej kolejce znajdziemy spotkania, które zainteresują fanów La Ligi i nie tylko. Największą popularnością cieszą się oczywiście mecze FC Barcelony z Realem Madryt. W sezonie 2023/24 będzie je oglądać w 11. i 32. kolejce.

Wielu fanów ma także drużyna Atletico Madryt, która będzie chciała pokrzyżować szyki wspomnianej dwójce. Dzięki terminarzowi ligi hiszpańskiej umieszczonemu na naszym portalu nie ominie Cię żaden mecz, który chcesz zobaczyć lub obstawić.

Kiedy startuje liga hiszpańska?

Pierwsze mecze La Ligi w rozgrywkach 2023/24 mają miejsce 11 sierpnia. To wtedy sezon rozpocznie się na dobre. Standardowo spotkania będą toczone od piątku do poniedziałku. W środku rozgrywek zdarzą się również wyjątki, gdy mecze będą rozgrywane w środku tygodnia. Jest to konieczne, by zdążyć, dokończyć kampanię przed rozpoczęciem turnieju reprezentacyjnego, którym w 2024 są Mistrzostwa Europy.

Liga hiszpańska terminarz

La Liga to rozgrywki, w których nie brakuje starć, które elektryzują fanów piłki nożnej na całym świecie. Zadaniem organizatorów jest takie rozmieszczenie atrakcyjnych spotkań, by te mogły zgromadzić jak największą ilość fanów. Mecze La Ligi w Polsce zyskały jeszcze większą popularność wraz z transferem Roberta Lewandowskiego do Barcelony.

Poza przerwami na reprezentację La Liga ma krótką przerwę w okresie świąteczno-noworocznym. Wtedy przez 2 tygodnie nie będziemy oglądać poczynań piłkarzy na hiszpańskich boiskach. To zaś pozwoli trenerom i drużynom dobrze przygotować się na drugą część sezonu. Przerwa ta będzie mieć miejsce pomiędzy 18 a 19 kolejką.

La Liga nadchodzące mecze

W La Lidze terminarz dostarcza co tydzień niezwykłych emocji. Kiedy myślimy o drugiej najlepszej lidze Europy często od razu wyczekujemy starć w tzw. El Clásico. Są to mecze Barcelony z Realem. Jest to jeden z najchętniej oglądanych meczów biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki. Często oglądalność przewyższa nawet tę z Ligi Mistrzów.

Atrakcyjne i emocjonujące się też derby Andaluzji pomiędzy Sevillą i Betisem. Te starcia zawsze dostarczają wielu bramek, niespodzianek i zwiększają statystyki żółtych kartek. Dodatkowo ciekawie zapowiada się walka o utrzymanie. Ta często toczona jest aż do ostatniej kolejki, co sprawia, że terminarz ligi hiszpańskiej ma znaczenie aż do samego końca.

La Liga - najważniejsze rozgrywki

Pierwsze mecze La Ligi potwierdzają, że w walce o mistrzostwo tradycyjnie powinna liczyć się trójka ekip w postaci Barcelony, Realu i Atletico. Skład tych zespołów jest zdecydowanie mocniejszy niż w przypadku reszty stawki. Otwartym pytaniem pozostaje to, kto będzie w stanie awansować do Ligi Mistrzów poza wspomnianymi klubami. Wiele namieszać może Real Sociedad. Czy faktycznie tak będzie? Warto śledzić wyniki w terminarzu La Ligi.