Dla La Liga tabela zazwyczaj jasno pokazuje, kto rządzi w hiszpańskiej piłce. Nie oznacza to oczywiście, że wszystko jest rozstrzygnięte już przed sezonem. Liga hiszpańska 2023/24 zapewne będzie należeć do ciekawych ze względu m.in. na ciąg dalszy rywalizacji pomiędzy Barceloną a Realem. W to wszystko ponownie spróbuje wmieszać się Atletico Madryt.

La Liga tabela 2023/24

W La Liga tabela wskazuje na topowych 3 miejscach zazwyczaj te same kluby. Są to FC Barcelona, Real Madryt i Atletico Madryt. To najbardziej utytułowane, ale też najbogatsze drużyny z tego kraju. Według bukmacherów niemal równe szanse na tytuł rozdzielone są pomiędzy odwiecznych rywali Barcę i Real. Czy będzie to widoczne, gdy zobaczymy jak się ma dla La Liga tabela na koniec rozgrywek 2023/24?

Możliwe, że ponownie to Atletico będzie równie mocne, co wspomniana dwójka. Dużo zależy od dyspozycji samych piłkarzy klubu ze stolicy. Zapewne jak zwykle zacięta będzie walka o 4. miejsce, które daje szansę na występy w Lidze Mistrzów. Tutaj najwięcej szans daje się Realowi Sociedad, Sevilli i Villarrealowi. Trzeba jednak pamiętać, że ci ostatni pozbyli się kilku kluczowych piłkarzy. W związku z tym tabela ligi hiszpańskiej może być dla nich nieubłagana.

Ostatnie rozgrywki ligi hiszpańskiej w tabelach

W zeszłym sezonie mistrzostwo zdobyła FC Barcelona. Zrobiła to w sposób przekonujący już od samego początku nadając ton. Później przez większość kolejek Blaugrana nie oddała już prowadzenia, wręcz powiększając punktową przewagę. Wpływ na to miała także nierówna forma Realu Madryt. Kilka wzmocnień może pomóc tym razem Królewskim w seryjnym zdobywaniu punktów. Trudnością może jednak okazać się brak bramkostrzelnego napastnika.

Hiszpania 1 liga - kto prowadzi w tabelach?

Dla rozgrywek liga hiszpańska tabela powinna szybko wyklarować się już nawet po kilku lub kilkunastu kolejkach. To właśnie wtedy topowe kluby są w stanie uzbierać taką liczbę punktów, która sprawia, że są one nieosiągalne dla reszty stawki. Dlatego dla wielu osób może się wydawać, że rywalizacja ta nie jest tak ciekawa, jak gdzieś indziej. Nic bardziej mylnego!

Kolejny sezon, gdy Barca i Real będą walczyć ze sobą o mistrzostwo to tylko część tego, co nas czeka. Dolne rejony hiszpańskiej tabeli również są warte uwagi. Możliwe, że ponownie Valencia do samego końca będzie drżeć o ligowy byt. Nawet najbardziej utytułowane historycznie drużyny nie mogą być pewne swojej sytuacji w tabeli La Liga. Sprawdź terminarz spotkań!