Liga francuska to jedne z najlepszych rozgrywek w Europie. Dzięki temu, Ligue 1 wyniki śledzi wiele osób. Co roku faworytem do mistrzostwa jest PSG. To jednak nie oznacza, że brakuje ciekawych rezultatów oraz meczów.

Wyniki na żywo - liga francuska

Od kilku sezonów w lidze francuskiej pada coraz więcej bramek. W związku z tym są to rozgrywki, które mogą być interesujące także dla postronnych fanów. Często już w pierwszej połowie padają co najmniej 2 bramki. Dlatego będąc fanem lub obstawiając Ligue 1 wyniki warto śledzić na żywo.

Wiele wskazuje, że PSG ponownie obroni tytuł mistrzowski. Nawet mimo wyraźnego faworyta liga jest ciekawa. Sam paryski klub ma w zwyczaju tracić punkty w więcej niż 10 meczach sezonu. To zaś sprawia, że zespoły takie jak np. Lens w ubiegłych rozgrywkach mogą walczyć do samego końca o tytuł.

Ligue 1 - wyniki ostatnich meczów

Wyniki Ligue 1 znajdziesz na naszej stronie. Dostępne są rezultaty ostatnich meczów, ale również te z poprzednich kolejek. Może to pomóc podczas analizowania kolejnych zdarzeń bukmacherskich. Prawie połowa spotkań w ostatnich sezonach to zwycięstwa gospodarzy. We Francji duże znaczenie ma zatem znajomość boiska oraz wsparcie kibiców.

Dodatkowo w Ligue 1 wyniki sięgają często więcej niż 2 bramek w meczu. Średnia goli cały czas rośnie, więc możemy spodziewać się coraz większej liczby meczów z dużą trafień do siatki. To pozytywnie wpływa na odbiór ligi. W tym aspekcie, bez znaczenia pozostaje nawet fakt, że odchodzą z niej ciekawi napastnicy.

Liga francuska - które drużyny mają najlepsze wyniki?

Najwyższe zwycięstwa w ostatnim czasie w lidze francuskiej odnosi PSG. Świetny atak oraz skuteczna obrona robią swoje. O jakich wygranych mowa?     

  • PSG - EA Guingamp  9-0, (19.01.2019 r.)
  • Troyes - PSG 0-9, (13.03.2016 r.)
  • PSG - Dijon 8-0, (17.01.2018 r.)

Czy takie same wyniki mogą stać się faktem w sezonie 2023-24? Niewykluczone, jednak liga została zmniejszona z 20 do 18 drużyn, więc możliwe, że nie będzie już w niej takich outsiderów jak wcześniej. Reforma ta miała na celu podnieść poziom i sprawić, że w Ligue 1 wyniki nie będą takie jak ukazane powyżej.