Sheffield United Football Club to profesjonalny klub piłkarski z Sheffield w South Yorkshire w Anglii, który rywalizuje w Premier League po awansie z mistrzostw EFL 2022–23. Nazywa się je „Ostrzami” ze względu na historię produkcji sztućców w Sheffield.

Sheffield Utd - Historia zespołu

Klub Sheffield United został założony w 1889 roku. Lata 90. XIX wieku były najlepszą dekadą dla klubu. Raz zdołali wygrać Division One i dwukrotnie zostać wicemistrzami. Dziesięć lat po założeniu Sheffield zdobyło swój pierwszy Puchar Anglii. A od tego czasu udało im się zdobyć Puchar jeszcze trzykrotnie. Klub dołączył do Football League w 1892 roku, na samym początku zostali wybrani do drugiej z dwóch lig, ale po zajęciu drugiego miejsca zostali przeniesieni do najwyższej ligi na następny sezon. W pierwszej lidze pozostawali przez wiele dziesięcioleci, aż do spadku z ligi w 1934 roku. Ponadto Sheffield United było jedną z drużyn biorących udział w pierwszej edycji Premier League w sezonie 1992-93.

Sheffield Utd - Największe sukcesy

Sheffield Utd zdobyło Puchar Anglii 4 razy w historii istnienia swojego zespołu. Wygrali oni również Mistrzostwo Anglii, jednak ten sukces udało im się osiągnąć tylko raz. Co więcej, Sheffield United było jednym z założycieli Premier League w sezonie 1992/93 i to do nich należy pierwsza bramka, zdobyta w historii tych rozgrywek.

Sheffield Utd - Najlepsi zawodnicy w historii

  • Billy Sharp
  • Derek Pace
  • Brian Deane
  • Ched Evans

Sheffield Utd - Symbole

Pierwsza wersja ich herbu sięga 1900 roku, kiedy przedstawiał on tarczę z trzema skrzyżowanymi mieczami i dwiema gwiazdami po obu stronach tarczy, miały one na celu reprezentować dwa tytuły ligowe zdobyte w tamtym czasie. Ten projekt pozostał do 1972 roku, kiedy wprowadzono nową wersję, która obejmowała orła jako część projektu. Wraz z kilkoma drobnymi zmianami, takimi jak zmiana kolorów z czerwonego na niebieski i dodanie większej liczby gwiazdek na obwodzie, co oznaczało dodatkowe tytuły ligowe zdobyte przez ówczesnego menedżera Skład Dave'a Mackay'a. Shefielld utd logo