Rennes zostało założone w 1901 roku pod nazwą Stade Rennais i jest jednym z członków założycieli pierwszej ligi francuskiej piłki nożnej. Obok Nantes, Rennes jest jednym z najlepszych klubów piłkarskich w regionie i oba należą do głównych klubów biorących udział w Derbach Breton.

Rennes  - Historia zespołu

Stade Rennais zostało założone już w 1901 roku jako klub piłkarski, lekkoatletyczny i hokejowy, który nosił błękitne i granatowe koszulki podobne do tych z Le Havre, najstarszego klubu we Francji. Dopiero po fuzji z FC Rennais w 1904 roku klub zaczął nosić czerwono-czarne stroje, które dziś kojarzą nam się z klubem do dziś.

Piękne początki

W swoich wczesnych latach Rennes było wybitnym klubem, trzykrotnie zdobywając tytuł mistrza Bretanii w pierwszej dekadzie swojego istnienia. W 1922 roku klub po raz pierwszy dotarł do finału Coupe de France, przegrywając 2:0 z Red Star. Następnie w latach 1932-33 dołączyli do pierwszej w historii francuskiej ligi profesjonalnej.

Spokojny powrót

Rennes wróciło do najwyższej klasy rozgrywkowej w pierwszym sezonie po drugiej wojnie światowej i rzeczywiście spędziło zaledwie cztery sezony poza elitą w pierwszych trzech powojennych dekadach.

Bardzo duży sukces Rennes

Zawodnicy Rennes pokazali, na co ich stać w sezonie 2019–2020 i chociaż liga została przerwana po zaledwie 28 meczach z powodu pandemii wirusa, drużyna zajęła trzecie miejsce. Najwyższe w historii klubu miejsce po raz pierwszy dało im klasyfikacje do Ligi Mistrzów UEFA. Możemy zdecydowanie powiedzieć, że potencjał istniał od dawna i klub Rennes w końcu go wykorzystał.

Rennes - Największe sukcesy

Do sukcesów Rennes musimy zaliczyć przede wszystkim Superpuchar Francji, który zdobyli w 1971 roku. Drużynie udało się również wygrać Puchar Francji aż 3 razy!

Rennes  - Najlepsi zawodnicy w historii

  • Daniel Rodighiero
  • Giovanni Pellegrini
  • Khennane Mahi
  • Serge Lenoir

Rennes - Symbole

rennes logo
Źródłó/1min30