Lausanne-Sport to drużyna piłkarska ze Szwajcarii, która została założona w 1896 roku. Zespół z Lozanny jest lubiany przez kibiców z Polski, w barwach drużyny występował Marcin Kuźba.

W początkach swej działalności, Lausanne-Sport wybiło się na pozycję jednej z najlepszych drużyn w kraju, sięgając w sezonie 1912/13 po mistrzostwo kraju. W okresie 1913-1965, tych mistrzostw udało się uzbierać siedem. Złoty okres w historii klubu przypada na lata 30. XX wieku, kiedy Lozanna sięgała po 3.mistrzostwa i 2.puchary. Władze klubu chciały nawiązać do złotego okresu w historii klubu pod koniec lata 90. XX wieku, oto osiągnięcia klubu z tamtego okresu:

  • suisse cup winner 1997/98, 1998/99
  • pierwsza runda Pucharu Zdobywców Pucharów 1998/99, wyrównane mecze z Lazio Rzym

Kolejny dobry czas w historii klubu wiąże się z sezonem 2010/2011, kiedy klub awansował do fazy grupowej Ligi Europy UEFA.

Lausanne-Sport miała w swoich szeregach kilku świetnych zawodników m.in. Enzo Zidane'a, Valeri Bozinova. Za najlepszego piłkarza w historii klubu powszechnie uznaje się Urugwajczyka, Waltera Pandianiego. Pandiani znany jest z tego, że na początku XXI wieku współtworzył wielkie "El Depor".W historii klubu dobrą kartę zapisali Polacy, Bogusław Cygam, Jacek Dembiński, Marcin Kuźba, Piotr Matys.

Herb Lausanne-Club nie jest typowo piłkarski, sekcja piłkarska klubu jest jedną z wielu. Lozanna jest siedzibą MKOL-u, mieszkańcy nie żyją jedynie piłką jak ma to miejsce w Zurychu i Bazylei.