Inter Miami CF to jeden z najpopularniejszych amerykańskich klubów. Chociaż powstał niedawno — w 2018 roku, to sławę zyskał, zatrudniając kilku czołowych europejskich zawodników. Największą gwiazdą drużyny jest Lionel Messi, czyli rekordzista pod względem ilości zdobytych tytułów najlepszego piłkarza globu.

Swoje mecze zespół rozgrywa na Chase Stadium, który został otwarty w 2020 roku i może pomieścić 21550 widzów. Inter Miami CF posiada kilka przydomków.

Najpopularniejsze to:

  • The Herons,
  • Vice City,
  • (El) Inter,
  • El Inter de Miami.

Tym, co wyróżnia ten klub, jest znakomicie wykonany herb. Zawiera on nazwę klubu, która symbolizuję różnorodność kulturową charakteryzującą Miami oraz sam zespół. Pelikan znajdujący się na herbie reprezentuje Florydę, stan USA, w którym znajduje się Miami. Kolory mają na celu symbolizować kolorystykę Miami i wody otaczające miasto.

Jednym z inicjatorów powstania klubu był były zawodowy piłkarz — David Beckham. Chociaż pierwsze rozmowy nad powstaniem Inter Miami CF odbyły się w 2009 roku, to finalnie drużyna została utworzona blisko dekadę później. Powstanie klubu zbiegło się z rozszerzeniem ligi o większą ilość zespołów. Dzięki temu Inter Miami CF zadebiutował od razu w najwyższej klasie rozgrywkowej amerykańskiego futbolu.

Dzięki temu oraz solidnemu zapleczu finansowemu zespół skusił wiele gwiazd europejskiej piłki. Do drużyny dołączyli Gonzalo Higuain, Lionel Messi, Jordi Alba i Sergio Busquets. Transfery popularnych gwiazd szybko przykuły uwagę kibiców. Inter Miami CF natychmiastowo stał się jedną z najpopularniejszych drużyn piłkarskich w Ameryce.

Z uwagi na krótki czas istnienia Inter Miami CF nie osiągnął jeszcze znaczących sukcesów. Ich największym triumfem było zdobycie Pucharu Ligi w 2023 roku. Kibice zespołu liczą, ze era Messiego będzie obfitować w puchary i regularne świetne wyniki.