Koninklijke Racing Club Genk powszechnie znany jako KRC Genk to belgijski profesjonalny klub piłkarski z siedzibą w mieście Genk w belgijskiej Limburgii. Racing Genk gra w belgijskiej lidze Pro League. Zdobył cztery tytuły mistrzowskie w latach: 1998–99, 2001–02, 2010–11 i 2018–19. Zdobyli także pięć Pucharów Belgii, ostatnio w latach 2020–21. Zakwalifikowali się do fazy grupowej Ligi Mistrzów UEFA wiele razy, jednak niestety nigdy nie udało się im wygrać.

Klub powstał w 1988 roku w wyniku połączenia Waterschei Thor z KFC Winterslag. Od końca lat 90. jest jednym z odnoszących największe sukcesy klubów w Belgii, dzięki czemu regularnie kwalifikuje się do europejskich rozgrywek. Od sezonu 1996/97 klub występuje w I lidze. Mecze, w których występują w roli gospodarza rozgrywają na Cegeka Arena. Ich główny strój jest niebiesko-biały a wyjazdowy cały biały.

Genk jest równie dobrze znany ze swojej znakomitej akademii młodzieżowej. W 2003 roku zbudowali centrum młodzieżowe obok stadionu i wraz z Ronnym Vangeneugdenem stworzyli program dla młodzieży. W planach jest także budowa internatu i boisk syntetycznych. W przeszłości i obecnie wielu młodych zawodników znalazło drogę do systemu młodzieżowego. Przykładami są Yannick Carrasco, Jelle Vossen, Dennis Praet, Steven Defour, Christian Benteke, Thibaut Courtois, Divock Origi, Timothy Castagne, Leandro Trossard i Kevin De Bruyne.