Eintracht Frankfurt to niemiecki klub sportowy, którego początki sięgają przełomu XIX/XX wieku. Jest jednym z klubowych przedstawicieli niemieckiej ligi piłkarskiej - Bundesliga, gdzie prezentuje się w czerwono-czarno-białych barwach.

Eintracht Frankfurt -  Historia zespołu

Drużyna powstała w 1899 roku gdy we Frankfurcie zaczęły funkcjonować dwa kluby sportowe Frankfurt Football Club Victoria oraz Kickers Frankfurter Soccer Club. W 1911 roku zespoły dążyły do połączenia, ale całość została rozbita przez I Wojnę Światową. Dopiero w 1925 roku drużynie udało się odbudować. Największe sukcesy klub zaczął zdobywać dopiero po kilkudziesięciu latach, kiedy uzyskał tytuł mistrza Niemiec. Rok później, drużynie udało się zagrać w finale Pucharu Europy Mistrzostw Klubowych, a zespół, mimo przegranej, zyskał sławę na arenie międzynarodowej.

Eintracht Frankfurt - Największe sukcesy

Na przestrzeni lat, drużyna przeżywała wzloty i upadki, ale niejednokrotnie udawało jej się klasyfikować na wysokich pozycjach w rankingu. Do największych sukcesów zespołu zdecydowanie należy triumf podczas Mistrzostw Niemiec w 1959 roku, a także dwukrotne zwycięstwo Pucharu UEFA w 1980 i 2022 roku.

Eintracht Frankfurt - Najlepsi zawodnicy w historii

Wśród najlepszych zawodników w historii klubu widnieją głownie nazwiska niemieckich przedstawicieli. W czołówce znalazł się także Niemiec o polskim pochodzeniu. Jürgen Grabowski wziął udział w 545 występach i zdobył 147 bramek. Razem z Grabowskim na wysokich pozycjach znaleźli się Bernd Hölzenbein, Bernd Nickel, Alexander Meier Erwin Stein, którzy na swoim koncie mają ponad sto celnych trafień w barwach klubu.

Eintracht Frankfurt - Symbol

Symbolika klubu od początku posiada tą samą koncepcję. Herb zespołu przedstawia orła, który na przestrzeni lat ulegał delikatnym modyfikacją. Ostatecznie, od 1998 roku, godło klubu to czerwony orzeł w koronie na białym okręgu z czerwoną obwolutą. Zespół, w odniesieniu do ich znaku rozpoznawczego, zyskał przydomek Die Adler czyli Orły.