Cercle Brugge Koninklijke Sportvereniging to belgijski profesjonalny klub piłkarski z siedzibą w Brugii. Cercle gra w belgijskiej Pro League od sezonu 2003–2004.

Wcześniej spędził kilka lat w belgijskiej drugiej lidze po spadku w 1997 r. Klub rozgrywa mecze u siebie na stadionie Jana Breydela, który dzielą z zaciekłym rywalem Club Brugge. Cercle Brugge zdobył swój pierwszy tytuł mistrza kraju w 1911 roku, a przed drugą wojną światową zdobył dwa kolejne tytuły (w 1927 i 1930). Zespół zdobył także Puchar Belgii w 1927 i 1985 roku i kilkakrotnie reprezentował Belgię w turniejach europejskich.

Cercle ponownie dotarł do finału Pucharu Belgii w 1986 roku, tym razem spotykając się z miejskim rywalem Club Brugge. Cercle przegrał 0: 3 po dwóch wątpliwych rzutach karnych, które zdobył Jean-Pierre Papin.

15 lutego 2017 r. Cercle znalazła w Dmitriju Rybolovlevie partnera, z którym będzie mogła kontynuować swoje istnienie w przyszłości. Dimitri Rybolovlev jest obecnie większościowym udziałowcem i właścicielem Cercle. 10 marca 2018 roku Cercle został mistrzem Proximus League, drugiej ligi belgijskiej, po zwycięstwie z Beerschot 3: 2 w dwumeczu. Zwycięskiego gola – rzutu karnego, w ostatniej minucie meczu i tym samym sezonu strzelił wypożyczony zawodnik Monako Irvin Cardona. Zapewniło im to powrót do pierwszej dywizji.