Bayern Monachium a właściwie Fußball-Club Bayern München e. V. to niemiecki klub sportowy z siedzibą w Monachium. Na swoim koncie zgromadził wiele sukcesów. Jest jednym z przedstawicieli niemieckiej ligi piłkarskiej, Bundesligi, o przydomku Bawarczycy.

Bayern Monachium - Historia zespołu

Początki Bayernu Monachium przypisuje się początkowi XX wieku. Rok założenia to 1900. Idea założenia klubu wyszła z inicjatywy 11 piłkarzy pod przewodnictwem Franza Johna, którzy po konflikcie z zarządem zdecydowali się na opuszczenie poprzedniej drużyny, MTV 1879 Monachium.

Drużyna szybko zaczęła osiągać sukcesy, ale pierwszy renomowany tytuł zdobyli dopiero w 1910 roku. Klubowi udało się wygrać Mistrzostwa Wschodniego Regionu, a rok później podtrzymać tytuł. Niebawem po tym wydarzeniu zespół zaczął się rozwijać i wzbogacać. W 1920 roku zespół posiadał już 700 członków i stał się największym klubem w Monachium. Po zakończeniu II wojny światowej klub powrócił do szkolenia swoich zawodników. Drużyna przeżywała wzloty i upadki aż udało się jej zaprezentować swoje umiejętności podczas Bundesligi. Debiutujący klub osiągnął sukces, zespół zająć trzecie miejsce.

Bayern Monachium - Największe sukcesy

Bayern Monachium klasyfikuje się wysoko w rozgrywkach niemieckiej ligi. Jest jednym z najbardziej utytułowanych klubów. Na koncie drużyny jest między innymi największa liczba tytułów mistrzowskich i największa liczba krajowych pucharów. Drużyna bierze udział również w rozgrywkach międzynarodowych, gdzie odnosi równie spektakularne sukcesy. Klub zdobył w sumie sześć europejskich tytułów. Bayern Monachium  jest jednym z czterech klubów, którym udało się zdobyć wszystkie trzy najważniejsze europejskie puchary, a także ostatnim, który zdobył puchar Europy trzy razy z rzędu.

Bayern Monachium - Najlepsi zawodnicy w historii

W klasyfikacji najlepszych zawodników klubu pojawia się wiele światowej sławy piłkarzy. W czołówce rankingu zdecydowanie znajduje się Gerd Mueller, który na stałe zapisał się w pamięci kibiców. Piłkarz ma na swoim koncie olbrzymie sukcesy podczas gry w klubie. Mężczyzna jest odpowiedzialny za 365 celnych trafień do bramki. Gerd Mueller był cenionym zawodnikiem podczas zdobywania ośmiu mistrzostw Niemiec, czterech Pucharów i czterech Superpucharów Niemiec i oczywiście Ligi Mistrzów.

Inna cenna postać to Frans Beckenbauer. Obrońca drużyny wykazywał się świetną grą, która według specjalistów wyprzedzała czasy o co najmniej kilka dekad. Dwa razy został nagrodzony Złotą Piłka a czterokrotnie nosił tytuł najlepszego Niemieckiego Piłkarza.

Karl-Heinz Rummenigge również zasługuje na wyróżnienie. Mężczyzna był oceniany jako jeden z najbardziej utalentowanych taktycznie piłkarzy. Trzykrotnie był królem strzelców w Bundeslidze. Na jego koncie jest również Złota Piłka zdobyta w 1980 i 1981 roku.

Bayern Monachium - Symbol

Symbol Bayernu Monachium na przestrzeni lat ulegał diametralnym zmianom. Początkowo drużynie daleko było do niebiesko-czerwono-białych barw w logo. Ta Kolorystyka została wprowadzona dopiero w 1920 roku, lecz nie trwale. Z herbu drużyny znikał bowiem kilkukrotnie niebieski odcień. Ostatecznie, w 1945 roku, barwy zostały wprowadzone już na stałe. Od tamtej pory niezmienny jest również wzór naprzemiennych rombów w biało-niebieskim kolorze. Od 1966 roku koncepcja symbolu jest podobna. Zmianom ulegało jedynie nasycenie kolorów. Aktualny herb godnie reprezentuje klub od 2002 roku.