Jednym z najbardziej emocjonujących aspektów rozgrywek Premier League jest rywalizacja między najlepszymi strzelcami. To właśnie oni sprawiają, że każdy mecz może stać się świetnym widowiskiem. Jeśli chcesz sprawdzić, kto strzela najwięcej goli w sezonie 2023/24 zajrzyj do naszego portalu.

Klasyfikacja strzelców Premier League

W bieżącym sezonie Premier League widzowie z całego świata obserwują niezwykle zaciętą rywalizację w walce o tytuł króla strzelców. Faworytem do korony króla strzelców Premier League jest Erling Haaland. Już w zeszłej kampanii strzelał jak na zawołanie. Trudno więc oczekiwać, by miało się to nagle zmienić.

Sezon po sezonie, najlepsi piłkarze świata przyjeżdżają do Anglii, by udowodnić swoje umiejętności w jednej z najtrudniejszych lig na świecie. Wśród nich są także topowi napastnicy.

Tabela strzelców

Aktualna tabela strzelców ligi angielskiej to nie tylko zestawienie imponujących osiągnięć indywidualnych. To także po prostu rywalizacja na najwyższym poziomie. Odwiedzaj nasz portal, by sprawdzać, kto ma największą szansę zostać królem strzelców Premier League.

Wszystkie oczy są nieraz skierowane na czołówkę tabeli strzelców Premier League. Przodujący snajperzy tego sezonu nie tylko cieszą się chwilą sławy, ale też walczą o prestiżowy tytuł Złotego Buta, przyznawany najlepszemu strzelcowi lig europejskich. W tym gronie będzie można zapewne znaleźć nazwisko Haalanda czy Mohameda Salaha.

Król strzelców Premier League 2023/24

Bukmacherzy sugerują, że wspomniany Haaland ma największe szanse na zdobycie korony króla strzelców Premier League 2023/24. Zaraz za nim znajdują się Salah i Son. Co roku jednak w czołówce strzelców znaleźć można zaskakujące nazwiska. Zapewne tak samo będzie i tym razem. Czy któryś napastnik z outsiderów ligi postara się o to, by być w tak doborowym towarzystwie?

W Premier League wśród najlepszych strzelców nieraz znajdują się pomocnicy. Gdy dany zespół dobrze funkcjonuje to zawodnicy z tych pozycji także często dochodzą do pozycji strzeleckich. Jest to więc świetna okazja na strzelenie nawet kilkunastu goli w danym sezonie.

Liga angielska - najlepsi strzelcy wszech czasów

Najlepszym strzelcem wszech czasów Premier League jest Alan Shearer. Grał on w Blackburn i Newcastle. Obecnie trudno będzie go przegonić graczom, którzy w tej chwili rywalizują w lidze angielskiej. Możliwe natomiast, że stanie się to w następnych latach. Do tego potrzeba jednak sporej konsekwencji w utrzymaniu formy. Z aktywnych graczy najwyżej w klasyfikacji wszech czasów jest Salah, który stara się dobić do pierwszej dziesiątki.