Gale Fame MMA cieszą się niesłabnącą popularnością od kilku sezonów. Niemal wszystkie pojedynki odbywają się pomiędzy mężczyznami, ale to walki kobiet Fame MMA przyciągają największą publiczność. Jak wyglądały starcia pań na kolejnych edycjach imprezy? Które zawodniczki zmierzyły się ze sobą?

Linkiewicz vs Godlewska, czyli początek historii walki kobiet Fame MMAwalki kobiet fame mma

Pierwsze dwa wydarzenia Fame MMA zostały zdominowane przez walki męskie. Dopiero w trzeciej edycji gali w łódzkiej Atlas Arenie po raz pierwszy w oktagonie starły się ze sobą dwie kobiety. Na Fame MMA 30 marca 2019 roku do historycznego pojedynku stanęły Marta „Linkimaster” Linkiewicz oraz Monika „Esmeralda” Godlewska. Ogromne emocje wywołała nie tylko sama walka, ale również konferencja prasowa przed wydarzeniem, podczas której doszło do starć między celebrytkami. Była seria wyzwisk, przekleństw, rzucanie szklankami oraz oblewanie się wodą. Sama walka również była emocjonująca, ale z pewnością znacznie krótsza. Brutalna walka kobiet Fame MMA zakończyła się bowiem już w pierwszej rundzie zwycięstwem Linkiewicz poprzez nokaut.

 

 

Linkimaster kontra Lil Masti na Fame MMA 4

Fame MMA 4 odbyło się 22 czerwca 2019 roku w Hali Sportowej w Częstochowie. Na ringu stanęła znów Marta „Linkimaster” Linkiewicz, która zmierzyła się z Anielą „Lil Masti” Bogusz, śpiewającą celebrytką, wcześniej znaną jako „Sexmasterka”. Walki kobiet Fame MMA wygrała Bogusz, zdobywając inauguracyjny pas mistrzowski kobiet.

Ewelona i Esmeralda na Fame MMA 5

Wszystkie kolejne gale także obfitowały w walki kobiece. W 5. edycji wydarzenia w oktagonie stanęły Ewelina „Ewelona” Kubiak (celebrytka znana z programu telewizyjnego „Warsaw Shore”) oraz „Esmeralda” Godlewska. Mimo że przed samą walką emocje sięgały zenitu, a w sieci roiło się od wzajemnych wyzwisk i pogróżek zawodniczek, sama walka nie trwała długo. Godlewska została znowu znokautowana przez przeciwniczkę w pierwszej rundzie.

Fame MMA 6 – powrót Linkimaster i dobry start Zusje

Podczas 6. gali Fame MMA na ringu powtórnie stanęła Marta Linkiewicz. Tym razem zmierzyła się z Kamilą „Zusje” Smogulecką, śpiewającą modelką znaną z teledysków, występującą kiedyś pod pseudonimem Luxuria Astaroth. Celebrytki stoczyły bardzo zaciętą, krwawą i pełną emocji walkę, która pierwszy raz w historii gali wyszła poza pierwszą rundę. Brutalna walka kobiet Fame MMA ostatecznie zakończyła się zwycięstwem Linkimaster, ale debiutująca w sportach walki Zusje również radziła sobie bardzo dobrze.

Fame MMA 7 – Linkiewicz vs MartirentiLinkiewicz vs Martirenti

Marta Linkiewicz jest prawdziwą weteranką gal Fame MMA. Nie mogło jej zabraknąć również podczas 7. edycji show. Tym razem stoczyła walkę z Martą „Martirenti” Rentel, influencerką i instagramerką, znaną z promowania zdrowego stylu życia. Brutalna walka kobiet Fame MMA kolejny raz zakończyła się wygraną Linkimaster, która znokautowała przeciwniczkę w pierwszej rundzie.

FAME MMA 8 – Szewczyk kontra Zusje

Od gali FAME MMA 3 walki kobiet stały się tradycją, a konflikty często są gorętsze niż przy walkach mężczyzn. Niestety poziom tych walk nadal daje sporo do życzenia, ale o emocje na konferencjach nie musimy się martwić. Na ostatniej edycji FAME MMA 8 doszło do pojedynku Dagmary Szewczyk kontra Kamila „Zusje” Smogulecka. Dla Kamili będzie to drugie starcie w FAME MMA po ostatniej porażce z niepokonaną Martą Linkiewicz, natomiast dla Szewczyk to debiut w sportach walki. „Zusje” kojarzy się fanom przede wszystkim ze słynnego teledysku do utworu „My Słownianie”, którego autorem są Cleo i Donatan. Dawniej Kamila posługiwała się pseudonimem „Luxuria Astaroth” Po tym teledysku popularność Zusje wzrosła i niestety popadła ona w używki, co doprowadziło do jej prywatnych problemów. Z pomocą przyszli jej włodarze FAME MMA, którzy zaproponowali jej kontrakt w mieszanych sztukach walki. W oktagonie debiutowała z Martą Linkiewicz podczas szóstej odsłony, przegrywając starcie przez decyzję sędziów. Jej rywalka to 23-letnia trenerka fitness oraz modelka, która swoją popularność zyskała w mediach społecznościowych. Wielu fanów może ją kojarzyć jako ring girl na czołowych galach w naszym kraju. W tym pojedynku zdecydowanym faworytem według bukmacherów była Zusje, na którą wystawiono kurs 1.37. Zwycięstwo Szewczyk można było obstawiać po kursie 2.55. Już w pierwszych sekundach walki obie zawodniczki ruszyły na siebie z pięściami i niespodziewanie Dagmara obaliła Zusje, która jednak dzięki większemu doświadczeniu bardzo szybko odwróciła sytuację i po chwili to ona dosiadła swoją przeciwniczkę. Na Dagmarę spadła lawina ciosów, po których Szewczyk straciła nawet sztucznie doklejane rzęsy. Niespodziewanie dla wszystkich sędzia przerwał walkę ze względu na bierną postawę Dagmary Szewczyk i bez wątpienia jest to kontrowersyjna decyzja, ponieważ po walce w wypowiedziach innych sędziów można odnieść wrażenie, że była to zbyt pochopna decyzja. Obie rywalki były bardzo zaskoczone całą sytuacją, Szewczyk pytała, dlaczego przerwano pojedynek, a Zusje nie wiedziała, czy to już po walce i puchar należy do niej. Po walce Dagmara odgrażała się Zusje, że chce rewanżu, jednak Zusje nie była tym zainteresowana.

Sprawdź: Typy Fame MMA

W jednej z kolejnych edycji FAME MMA zobaczymy również Karolinę „Way of Blonde” Brzuszczyńską. 27-letnia influencerka, youtuberka i instruktorka taekwondo będzie debiutować w federacji. Pojedynek Karoliny miał się odbyć na gali FAME MMA 8, jednak włodarze nie zdołali znaleźć dla niej rywalki.


Kiedy doszło do pierwszej walki kobiet w FAME MMA?
Na Fame MMA 3 doszło do historycznego pojedynku, podczas którego do walki stanęły Marta „Linkimaster” Linkiewicz oraz Monika „Esmeralda” Godlewska. Ogromne emocje wywołała nie tylko sama walka, ale również konferencja prasowa przed wydarzeniem, podczas której doszło do starć między celebrytkami.
Kto zdobył inauguracyjny pas mistrzowski kobiet FAME MMA?
Inauguracyjny pas mistrzowski kobiet FAME MMA zdobyła Lil Masti.