Walki celebrytów w oktagonie na zasadach MMA przyciągają coraz więcej kibiców. Niemal od samego początku uczestniczy w nich youtuberka Marta Linkiewicz. Kontrowersje wywołuje nie tylko osoba i zachowanie celebrytki, ale także widoczna na naszych oczach przemiana. Jak przebiega kariera Linkiewicz w Fame MMA. Kim jest Marta Linkiewicz? Ile lat ma Marta Linkiewicz?

Kim jest Marta Linkiewicz?

Zanim przybliżymy wszystkie walki Marty Linkiewicz, warto przedstawić tę postać. Kim jest Marta Linkiewicz? Sama przedstawia się jako patostreamerka i patoinfluencerką. Zasłynęła kontrowersyjnym filmikiem z 2015 roku, na którym chwali się stosunkiem seksualnym z członkami amerykańskiej grupy hiphopowej. Nagranie podekscytowanej wówczas osiemnastolatki stało się hitem internetu i jednocześnie wylała się na dziewczynę fala hejtu.

Nastolatka wykorzystała swoją wątpliwą popularność i kolejnymi ekscentrycznymi zachowaniami zaczęła zdobywać popularność w sieci. Linkiewicz kontrowersje ma wpisane w DNA, co potwierdziła, zgadzając się na walkę w formule MMA. Pojedynek Linkiewicz vs Godlewska stał się furtką otwierającą drogę organizacji na nowych kibiców, a Marta Linkiewicz w FAME MMA od tej walki stała się prawdziwą gwiazdą.

Wiek

Linkimaster urodziła się 16 lutego 1997 roku. Rocznikowo ma zatem 26 lat.

Wzrost

Linkiewicz mierzy 170 centymetrów.

Waga

Linkimaster waży około 61 kilogramów.

Marta Linkiewicz chłopak

Kilka miesięcy temu Marta Linkiewicz na swoim Instastory wrzuciła fotkę, na której widać, jak całuje się z nieznanym mężczyzną. Jak się okazało był to jej chłopak Krzysztof - trener boksu. Można go było również zobaczyć w narożniku "Linkimaster" podczas ostatniej walki z "Lil Masti". Na Instagramie znajdziecie go pod nazwą @kriskokle.

Autokar

Nie ma co ukrywać, że Marta Linkiewicz swoją popularność zawdzięcza w znacznej mierze incydentowi w autokarze. W 2016 roku po koncercie zespołu Rae Sremmurd Linkiewicz wraz ze swoją koleżanką postanowiła wrzucić filmik w aplikacji Snapchat - wówczas jedna z popularniejszych apek w Polsce. Na filmiku zawodnika FAME opowiada o szczegółach zza kulis. Możemy się dowiedzieć między innymi, że ochroniarz rapera wpuścił ją do autokaru, w którym raper przebywał ze swoimi znajomymi. Jak się możecie domyślać, doszło tam do stosunku z zagranicznymi gwiazdami rapu. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie używane przez Linkiewicz sprośne i wulgarne słownictwo.

W jednym z wywiadów Linkiewicz wyznała, że po opublikowaniu filmiku w sieci jej życie zamieniło się w piekło. Wyrzucono ją ze szkoły tuż przed maturami i pojawiły się nawet groźny śmierci. Co więcej, bardzo pogorszyły jej się relacje z najbliższą rodziną. Niedługo po całej aferze mama oraz siostra Marty postanowiły zmienić nazwisko.

Moja siostra i moja mama mają inne nazwiska niż ja, zmieniły je, bo nie chciały być Linkiewicz. Ja nie miałam z tym problemu, bo wiadomo... Moja mama chciała, żebym ja też zmieniła nazwisko. W pewnym momencie było bardzo gorące i wszyscy kojarzyli je ze mną i to było dla nich męczące.

Marta Linkiewicz FAME MMA

O Linkiewicz poza akcją w autokarze zrobiło się jeszcze głośniej za sprawą jej angażu w federacji FAME MMA. Jak już wspomnieliśmy wcześniej Marta "Linkimaster" Linkiewicz jest związaną z największą freakfightową organizacją praktycznie od samego początku. Pierwszy pojedynek stoczyła już na trzeciej odsłonie. Obecnie ma już na koncie siedem walk i raczej licznik szybko się nie zatrzyma ze względu na jej popularność.

Walki

Walki Marty "Linkimaster" Linkiewicz przyciągają sporą publikę. Zaczynała od wygranego pojedynku z Moniką Godlewską na gali FAME MMA 3. W kolejnej walce Linkiewicz dostała brutalną lekcję od "Lil Masti", która pokonała "Linkimaster" w zaledwie kilkanaście sekund. Po tym starciu gwiazda Internetu postanowiła ostro wziąć się za treningi. Efekty było widać już w kolejnych walkach Linkiewicz, która ze starcia na starcie prezentowała się coraz lepiej.

Marta Linkiewicz vs Monika Godlewska

Linkiewicz vs Godlewska to pojedynek, który Marta wzięła, nie będąc w szczycie formy fizycznej. Walka jak na prawdziwe debiutantki przystało, zaczęła się od chaotycznych ciosów. W pewnym momencie Linkiewicz postanowiła obalić dużo lżejszą Godlewską, która padła na matę. Tam Linkimaster dokonała dzieła zniszczenia, zasypując rywalkę gradem ciosów. Tym samym po zaledwie kilkunastu sekundach sędzia przerwał pojedynek. Linkiewicz wygrała w pierwszej rundzie przez TKO.

Marta Linkiewicz vs Aniela "Lil Masti" Bogusz

W kolejnej walce Linkiewicz trafiła na dużo lepiej dysponowaną Anielę „Lil Masti” Bogusz. Pojedynek nie potrwał zbyt długo. Linkiewicz przewróciła się na matę. Następnie Bogusz szybko doskoczyła do rywalki i zalała ją gradem ciosów. Sedzia przerwał pojedynek i tym samym "Lil Masti" stała się pierwszą mistrzynią FAME MMA, a Linkiewicz odniosła pierwszą przegraną we freakach.

Marta Linkiewicz vs Zusje

W walce wieczoru na gali FAME MMA 6 Linkiewicz zmierzyła się z zyskującą na popularności "Zusje". Panie dały naprawdę bardzo dobrą, emocjonującą i krwawą walkę. Precyzyjniejsze ciosy wyprowadzała jednak Linkiewicz, która zdaniem sędziów wygrała na punkty.

Marta Linkiewicz vs Martirenti

"Linkimaster" nie robiąc sobie dłuższej przerwy wyszła ponownie do oktagonu na gali FAME MMA 7. Tym razem jej rywalką była debiutująca Marta "Martirenti" Rentel. Niespodzianki nie było. Linkiewicz od początku przejęła inicjatywę, atakowała swoją rywalkę prostymi ciosami, uniemożliwiając klinczowanie i obalenie. W pewnym momencie kompletnie oszołomiona Rentel odwróciła się od Linkiewicz, nie przywiązując wagi do obrony. Sędzia, widząc to, natychmiast przerwał pojedynek.

Marta Linkiewicz vs Kamila Wybrańczyk

Podczas gali FAME MMA 7, po pojedynku Marty Linkiewicz z Martą Rentel do oktagonu zawitała partnerka Artura Szpilki – Kamila Wybrańczyk, która wyzwała będąca na fali zwycięstw „Linkimaster” do pojedynku. Wybrańczyk odgrażała się słowami:

„Czekam na ten moment, na ten dzień”.

Marta Linkiewicz bez problemu przyjęła propozycję kolejnej walki w FAME MMA, mówiąc:

„Lubię pieniądze. Możemy walczyć”. 

Na gali FAME MMA 10 Linkiewicz pokonała niejednogłośną decyzją sędziów Wybrańczyk, sięgając tym samym po mistrzowski pas w kategorii koguciej.

Marta Linkiewicz vs Way of Blonde

Z kolei na FAME MMA 13 Marta Linkiewicz obroniła pas mistrzowski, wygrywając z Karoliną "Way of Blonde" Bruszczyńską. Posiadaczka czarnego pasa w Taekwondo kilka razy zdołała obalić Linkiewicz, ale mimo to sędziowie przyznali jednogłośne zwycięstwo "Linkimaster".

Marta Linkiewicz vs Aniela "Lil Masti" Bogusz rewanż

Na gali FAME MMA 15 doszło do wielkiego rewanżu pomiędzy Martą "Linkimaster" Linkiewicz a Anielą "Lil Masti" Bogusz. W walce wieczoru, której stawką był pas królowej freakfightów obie zawodniczki stworzyły niesamowite widowisko.

Pierwsza runda to głównie wymiany stójkowe i wywieranie presji Lil Masti na swojej rywalce. W drugą odsłonę lepiej weszła Bogusz, częściej trafiając przeciwniczkę. Linkiewicz nie pozostawała dłużna. Udało jej się nawet obalić "Lil Masti", ale nic z tego nie wynikło.

W trzeciej rundzie "Lil Masti" skrzętnie poruszając się w oktagonie, szukała ciosów, ale Marta, wiedząc, że w tej rundzie musi zrobić wszystko, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, również kontratakowała.

Ostatecznie w porównaniu do pierwszej walki sprzed 3 lat, ta potrwała pełny dystans. Sędziowie przyznali niejednogłośne zwycięstwo "Lil Masti".

Marta Linkiewicz vs Ewa Brodnicka

Na gali FAME MMA 18 Marta Linkiewicz rywalizować będzie z byłą mistrzynią Europy i świata w boksie - Ewą "Kleo" Brodnicką.

Kto wygrał walkę Brodnicka vs Linkiewicz na FAME MMA 18?


Kim jest Marta Linkiewicz?
Sama zawodniczka przedstawia się jako patostreamerka i patoinfluencerka.
Ile zarobiła Linkiewicz na swojej pierwszej walce w FAME MMA?
Pierwszy pojedynek Linkiewicz vs Godlewska pozwolił celebrytce zarobić aż 200 tysięcy złotych.