Karolina Owczarz to jedna z najpopularniejszych zawodniczek MMA w Polsce. Co wiadomo o byłej dziennikarce, które postanowiła spróbować swoich sił w sportach walki?

Kim jest Karolina Owczarz?

Kto to Karolina Owczarz? Kim jest Karolina Owczarz? Jeśli ktoś śledzi wydarzenia na polskiej scenie MMA, z pewnością doskonale zna odpowiedzi na te pytania. Owczarz jest bowiem jedną z najbardziej rozpoznawalnych zawodniczek MMA w naszym kraju, na co dzień walcząca w największej federacji w Polsce, czyli KSW.

Karolina Owczarz wiek, waga, wzrost

Jeśli chodzi o wiek, Karolina Owczarz urodziła się w 1993 roku w Łodzi. Biorąc pod uwagę wzrost Owczarz, zawodniczka mierzy około 168 centymetrów. Waga, w jakiej startuje, to kategoria muszą lub słomkowa.

Karolina Owczarz boks

Zanim jednak startowała w MMA, Owczarz walczyła w boksie. Zdobyła między innymi mistrzostwo Polski juniorek w kategorii do 57 kilogramów. Brała udział w meksykańskim programie „Reto de campeonas”, w którym szukano bokserskich talentów.

Na zawodowych ringach stoczyła cztery pojedynki w latach 2011-2012 i wszystkie wygrała.

 

 

Karolina Owczarz Polsat Sport

Owczarz w 2013 roku zakończyła karierę pięściarską i dołączyła do redakcji Polsatu Sport. Pracowała jako dziennikarka między innymi przy galach sportów walki, przeprowadzając wywiady.

Karolina Owczarz dziennikarka

Owczarz jako dziennikarka pracuje sporadycznie po dziś dzień. Prowadziła między innymi studio przy galach Wotore czy High League.

Zobacz także - historia High League.

Karolina Owczarz MMA

Po kilku latach pracy jako dziennikarka, Owczarz postanowiła poświęcić się treningom MMA w Łodzi. O jej debiucie w nowej formule mówiło się przez wiele miesięcy i jak się okazało, na angaż dziennikarki zdecydowali się szefowie KSW, czyli Martin Lewandowski i Maciej Kawulski.

Karolina Owczarz KSW

Do debiutu Owczarz w KSW doszło na gali z numerem 42. Niespodziewanie pokonała wówczas duszeniem zza pleców Paulinę Raszewską. Następnie wygrała z Martą Chojnoską i Aleksandrą Rolą, z reguły nie będąc faworytką w starciach z bardziej doświadczonymi rywalkami.

Karolina Owczarz walka

Walka Owczarz z Justyną Habą na KSW 56 okazała się dla niej pierwszą, w której musiała uznać wyższość rywalki. Owczarz przegrała przez jednogłośną decyzję sędziów. Na KSW 61 wróciła na zwycięski tor, pokonując na pełnym dystansie z Moniką Kucinić ze Słowenii.

Niestety z perspektywy Owczarz - na KSW 64 przegrała kolejny pojedynek w MMA. Tym razem jednogłośną decyzją sędziów wygrała z nią Sylwia Juśkiewicz.

Karolina Owczarz rekord

Rekord Owczarz w MMA wynosi więc 4-2. Dwukrotnie wygrała przed czasem – w walkach z Raszewską i Rolą.

Karolina Owczarz Lil Masti

Po gali High League, na której Aniela „Lil Masti” Bogusz pokonała Ewę Brodnicką, w mediach niespodziewanie zaczęło się mówić o ewentualnym pojedynku Owczarz właśnie z Lil Masti. Pomysł takiego starcia nie spodobał się Martinowi Lewandowskiemu, szefowi KSW.

- Chciałbym jej przypomnieć, że ma już matczyną federację. Chyba, że zamierza się rozstać z nią? Ale to dobrze, żebyśmy się dowiedzieli, że ma dziewczyna inne plany – powiedział poirytowany w rozmowie z portalem myMMA.pl.

Karolina Owczarz partner

Czy Karolina Owczarz ma chłopaka? Kim jest chłopak Owczarz? Taka kwestia z pewnością szczególnie interesuje męską część fanów zawodniczki z Łodzi. Przez kilka lat partnerem Owczarz był Krzysztof Kowalski, znany jako Kriskej producent filmowy. W 2021 roku para ogłosiła, że się rozstała.

Karolina Owczarz Instagram

Owczarz jest niezwykle aktywna w mediach społecznościowych. Jej profil na Instagramie pod nazwą "kowczarz" śledzi blisko 90 tysięcy obserwujących.


Ile lat ma Karolina Owczarz?
Owczarz urodziła się w 1993 roku.
Skąd podchodzi Karolina Owczarz?
Zawodniczka MMA pochodzi z Łodzi.