Aleksandra Rola to polska zawodniczka MMA, znana z występów w KSW czy Genesis, gdzie walczyła na gołe pięści. Aleksandra Rola walki – jaki jest jej bilans w MMA? Aleksandra Rola kariera – kiedy rozpoczęła starty?

Aleksandra Rola – wiek, waga, zasięg

Aleksandra Rola urodziła się w czerwcu 1991 roku. Jeśli chodzi o wiek Roli, ma więc 31 lat. Wzrost Roli to 165 centymetrów, a zasięg ramion - 170 centymetrów.

Waga Roli, w jakiej startuje w MMA, to kategoria musza, czyli do 56,7 kilogramów lub słomkowa – do 52 kilogramów.

Aleksandra Rola kariera

Rola ma na swoim koncie wiele walk amatorskich w formule MMA. Jej bilans, jeśli chodzi o amatorskie starty, to 6-3. Rozpoczęła od porażki z Beatą Wardzińską. Następnie walczyła między innymi w USA czy Wielkiej Brytanii, a w 2018 roku rozpoczęła starty w zawodowym MMA.

Aleksandra Rola MMA

Aleksandra Rola w MMA

Rola w zawodowym MMA zadebiutowała na gali Granda PRO 6, pokonując jednogłośną decyzją sędziów Aleksandrę Wypych. Kolejny pojedynek stoczyła na gali Granda PRO 7, również decyzją sędziów wygrywając z Anastasią Kulinich.

Aleksandra Rola KSW

Dobre występy Roli sprawiły, że zakontraktowała ją największa organizacja MMA w Polsce, czyli KSW. Debiutancki pojedynek pod szyldem KSW stoczyła na gali KSW 50 w Londynie, wygrywając z bardziej doświadczoną Catherine Costigan. Na dobre fani MMA o Roli usłyszeli jednak dopiero przy okazji kolejnego pojedynku w KSW.

Rola vs Owczarz – konflikt i walka

Do trzech razy sztuka – w tym przypadku to powiedzenie sprawdziło się idealnie. Walka Aleksandry Roli i Karoliny Owczarz, byłej dziennikarki Polsatu Sport, była dwukrotnie odwołana – najpierw z KSW 47 z powodu kontuzji musiała wycofać się Rola, a później z KSW 50 – również z powodu urazu - wypadła Owczarz.

Panie, które – delikatnie mówiąc – od dawna nie przepadają za sobą, nie dawały jednak zapomnieć o tym pojedynku. W kolejnych wywiadach czy mediach społecznościowych zaczepiały się i wzajemnie wbijały sobie szpilki, w związku z czym KSW było wręcz „zmuszone” zorganizować im walkę po raz trzeci.

Do pojedynku Rola vs Owczarz ostatecznie doszło podczas gali KSW 52. Przez wielu skazywana na porażkę Owczarz poddała znacznie bardziej doświadczoną rywalkę w drugiej rundzie i Rola tym samym doznała pierwszej porażki w karierze.

Zobacz także: Typy na KSW

Rola walki

walki Aleksandry Roli

Jeśli chodzi o starty w zawodowym MMA, Rola stoczyła cztery walki. Bilans walk Roli wynosi 3-1 (1 KO).

Aleksandra Rola Genesis

Aleksandra Rola ma na swoim koncie także walkę na gołe pięści. Podczas pierwszej gali Genesis Rola zmierzyła się z wywodzącą się ze sportów uderzanych Moniką Porażyńską. Ostatecznie górą okazała się zawodniczka KSW, triumfując jednogłośną decyzją sędziów.

Zobacz także: Gala Genesis - zasady walki

Jak przyznała Rola po swojej walce, był to jej pierwszy i ostatni występ w tej formule. Zawodniczka z Łęcznej stwierdziła, że nie do końca zdawała sobie sprawę z tego, na co się pisała (myślała między innymi, że dłonie będą „zatejpowane”, a nie gołe). Jeśli więc Rola dotrzyma słowa, na gali Genesis więcej jej nie zobaczymy.

Sprawdź koniecznie, jaki kod promocyjny LvBet możesz uzyskać!

 

 


Kim jest Aleksandra Rola?
Aleksandra Rola to polska zawodniczka MMA, znana z występów w KSW czy Genesis, gdzie walczyła na gołe pięści.
Z kim Aleksandra Rola zawalczyła w swojej debiutanckiej walce w federacji KSW?
Debiutancki pojedynek pod szyldem KSW Rola stoczyła na gali KSW 50 w Londynie, wygrywając z bardziej doświadczoną Catherine Costigan.