Kamila Smogulecka, znana lepiej jako Zusje, przez długi czas była jedną z najpopularniejszych zawodniczek FAME MMA. Sprawdź co wiadomo o Zusje!

Kim jest Zusje?

Kim jest Zusje? Kto to Zusje? Zusje to modelka, influencerka i zawodniczka sportów walki występująca na galach freak fightowych. Dała się poznać szerszej publiczności przed laty jako Luxuria Astaroth.

Właśnie pod takim pseudonimem rozpoczynała swoją karierę jako modelka czy aktorka. Zusje wystąpiła w teledysku niezwykle popularnej piosenki "Donatan feat. Borixon, Kajman - Nie Lubimy Robić". Utwór na YouTube wyświetlono ponad 40 milionów razy, a influencerka, ubrana w tradycyjny słowiański strój, ubijała podczas teledysku masło.

Zusje imię i naziwsko?

Jak nazywa się Zusje? Prawdziwe imię i nazwisko kobiety to Kamila Smogulecka.

Zusje pochodzenie

Jeśli chodzi o pochodzenie Zusje, urodziła się w Łodzi. Charakterystyczna uroda gwiazdy FAME MMA nie wzięła się jednak znikąd. Jedna babcia Zusje pochodziła z Ukrainy, a druga była pół-Chinką, pół-Rosjanką.

Zusje wiek

Ile ma lat Zusje? Zusje urodziła się 12 października 1995 roku. Oznacza to, że aktualnie ma 28 lat.

Zusje wzrost

Zusje należy do wysokich kobiet. Influencerka ma bowiem 174 centymetry wzrostu.

Zusje waga

Dokładną wagę Zusję poznaliśmy przy okazji jej walk. Waga 28-latki oscyluje w okolicy 60 kilogramów.

Zusje odwyk

Smogulecka już jako nastolatka została gwiazdą dzięki występowi w teledysku Donatana. Nie poradziła sobie z popularnością wynikającą z tego tytułu i zaczęła nadużywać alkoholu i innych używek. Udzielała w tym czasie kontrowersyjnych wywiadów, dzięki czemu jej wizerunek w mediach – delikatnie mówiąc - nie był najlepszy. Na odwyku Smogulecka spędziła blisko rok, po czym wróciła już nie jako Luxuria Astaroth, a „Zusje”.

Zusje MMA

Zusje w MMA stoczyła cztery walki. Dwie z nich wygrała i dwie przegrała. Swoją ostatnią dotychczasową walkę w MMA Zusje stoczyła w listopadzie 2021 roku. Od tamtej pory toczy tylko pojedynki w formule stójkowej.

Zusje FAME MMA

Na początku 2020 roku ogłoszono, że Zusje podpisała kontrakt z FAME MMA i będzie walczyć w tej organizacji. Zadebiutowała w marcu 2020 roku podczas gali FAME MMA 6, gdzie w walce wieczoru zmierzyła się z Martą "Linkimaster" Linkiewicz.

Zusje vs Linkiewicz

Do walki doszło pod koniec marca 2020 roku na gali FAME MMA 6. Linkiewicz miała już w tym czasie na swoim koncie dwie walki w FAME MMA - wygraną z Esmeraldą Godlewską oraz porażkę z Anielą "Lil Masti" Bogusz. Do pojedynku z „Zusje” przystępowała więc jako faworytka i potwierdziła to w klatce.

Zusje w niezwykle efektownym stylu wyszła do klatki, ale już podczas samej walki lepsza była Linkiewicz. Kontrowersyjna influencerka, po niezwykle krwawej walce, pokonała Smogulecką jednogłośną decyzją sędziów.

Zusje vs Dagmara Szewczyk

Swoją drugą walkę Zusje stoczyła na gali FAME MMA 8. Wydarzenie to odbyło się w listopadzie 2020 roku, a jej rywalką była debiutująca Dagmara Szewczyk. Zusje nie dała swojej rywalce najmniejszych szans, pokonując ją już w pierwszej rundzie.

Zusje vs Kamiszka

Kamila Zusje Smogulecka do FAME MMA wróciła podczas gali FAME MMA 9. Wówczas doszło do walki Zusje vs Kamila "Kamiszka" Wybrańczyk. Kamiszka pewnie pokonała Zusje, wygrywając przed czasem w drugiej rundzie.

Zusje vs Martirenti

Swoją czwartąi jak na razie ostatnią walkę w FAME MMA Zusje stoczyła 20 listopada 2021 roku na gali FAME MMA 12. Zmierzyła się wtedy z Martirenti. Smogulecka przystępowała do tego pojedynku w roli zdecydowanej faworytki. Zusje wygrała zdecydowanie na punkty, jednak nie udało jej się skończyć rywalki przed czasem.

Zusje High League

Po przygodzie w FAME MMA Zusje podpisała kontrakt z High League. Dla tej federacji influencerka stoczył jednak tylko jedną walkę.

Zusje vs Lil Masti

Do jedynej walki Zusje w High League doszło 4 czerwca 2022 roku na gali High League 3. Zmierzyła się wtedy ze znacznie wyżej notowaną Anielą "Lil Masti" Bogusz. W stójkowym pojedynku lepsza okazała się Lil Masti, która wygrała przez jednogłośną decyzję sędziów.

Zusje Prime MMA

Zusje zanotowała także występ w organizacji Prime Show MMA. Dla tej federacji Kamila Smogulecka wystąpiła 26 listopada 2022 roku na gali z numerem cztery. Zusje zmierzyła się z Moniką "Esmeraldą" Godlewska. Był to zarazem już szósty występ Smoguleckiej we freak fightach.

Zusje zgodnie z przewidywaniami błyskawicznie rozbiła swoją rywalkę, pokonują ją już w pierwszej rundzie.

Zusje Rosja

W ostatnich miesiącach Smogulecka, ku jej zaskoczeniu, zrobiła się niesamowicie popularna w Rosji i sąsiadujących z tym państwem krajach. Ogromną popularność zyskała zarówno na Tik Toku, jak i Instagramie, gdzie przybyło jej ponad milion obserwujących z rosyjskojęzycznych krajów. Sama Smogulecka zaczęła uczyć się języka rosyjskiego, żeby móc komunikować się z nowymi fanami w bardziej sprawny sposób.

Skąd wzięła się taka popularność „Zusje” w tych okolicach? Smogulecka uważana jest przez tamtejszych kibiców sportów walki za jedną z najpiękniejszych zawodniczek MMA na świecie. Idealnie wpasowuje się w ich obraz ideału kobiety - ze względu na swoją urodę i charakterystyczny wygląd.

- Staram się ćwiczyć, zapisałam się na korepetycje. Wiadomo - nie nadrobię kilkunastu straconych lat nieuczenia się tego języka, więc trochę to potrwa, zanim będę dobra – zapowiedziała Smogulecka w wywiadzie z Mateuszem Kaniowskim.

Zusje Matrioszka

Matrioszka to jedna z piosenek Zusje. Influencerka opublikowała utwór w maju 2023 roku. Do tej pory zgromadził on 12 milionów wyświetleń.

Zusje chłopak

Partner Zusje, czyli z kim jest związana zawodniczka FAME MMA? Chłopakiem Zusje w przeszłości był jej trener, czyli Paweł "Scarface" Bomba, który przygotowywał ją m.in. do występu na gali FAME MMA 12.

Zusje zarobki

Zarobki Zusje w FAME MMA nie są znane. Największa polska federacja freak-fightowa nie upublicznia bowiem tego typu danych. Nie ulega jednak wątpliwości, że z racji jej ogromnej popularności, zarobki Zusje są niezwykle wysokie i mogą być liczone w setkach tysięcy złotych.

Zusje Tik Tok

Konto @zusjeoffical w serwisie Tik Tok obserwuje z kolei ponad 8,4 mln osób, a profil łącznie zgromadził ponad 73,5 miliona polubień. Niezwykle popularny jest także hasztag, pod którym można znaleźć jej zdjęcia czy nagrania udostępniane przez fanów, głównie z Rosji.

@zusjeofficial

just woke up 😶

♬ agony - -

Zusje Instagram

Profil @zusjeofficial na Instagramie śledzi imponujące 3,2 miliona osób. W ostatnim czasie Smoguleckiej przybywa głównie fanów z Rosji, którzy są oczarowani jej charakterystyczną urodą i sposobem bycia.


Jak nazywa się Zusje?
Zusje nazywa się Kamila Smogulecka.
Dla której organizacji walczyła Zusje?
Zusje walczyła dla organizacji FAME MMA, High League oraz Prime Show MMA.