Izabela Badurek jest jedną z najbardziej doświadczonych zawodniczek, jeśli chodzi o polskie MMA. Kim jest Iza Badurek? Badurek statystyki – jaki jest jej bilans w zawodowym MMA? Badurek vs Bekus – kontrowersyjna zmiana werdyktu sprawiła, że która z zawodniczek wygrała ten pojedynek?

Kim jest Izabela Badurek?

Izabela Badurek urodziła się w lipcu 1991 roku w Lublinie. Jeśli chodzi o wiek, Badurek ma więc 29 lat. Jej stylem źródłowym w sportach walki jest judo. Badurek jest także posiadaczką brązowego pasa w brazylijskim jiu-jitsu. Oprócz sportów walki Badurek jest również trenerem personalnym.

Izabela Badurek MMA

Izabela Badurek w MMA zadebiutowała w grudniu 2012 roku na gali WFMMA2 - West Fighting MMA w Gorzowie Wielkopolskim. Nie był to dla niej udany debiut, gdyż przegrała z Klaudią Apenit w trzeciej rundzie przez techniczny nokaut. Rywalka Badurek miała w tamtym momencie rekord 0-1 i przystępowała do tego pojedynku po przegranej z Sylwią Juśkiewicz - również przez techniczny nokaut.

Iza Badurek walki

walki Izy Badurek

Znacznie lepiej poradziła sobie w dwóch kolejnych pojedynkach. Na gali PLMMA 11 w styczniu 2013 roku poddała w pierwszej rundzie dźwignią na łokieć Annę Urbanowicz, a kilka miesięcy później w identyczny sposób pokonała Annę Januszewską na gali EFS 3.

Mimo porażki jednogłośną decyzją sędziów w kolejnym pojedynku z Martyną Czech, Badurek wyciągnęła wnioski i następnie zanotowała passę trzech kolejnych wygranych - z Weroniką Zygmunt, Marzeną Horoszko i Zairą Dishekovą. Jak się okazało, triumf z Rosjanką na gali ACB 13 był dla Badurek przepustką do podpisania kontraktu z największą organizacją MMA na świecie, czyli UFC.

 

 

Iza Badurek UFC

Badurek debiutancką - i jak się później okazało jedyną - walkę w UFC stoczyła na gali UC Fight Night 64, która w 2015 roku została zorganizowana w Krakowie. Pojedynkiem wieczoru było starcie Mirko "Cro Cropa" Filipovicia z Gabrielem Gonzagą, a w stolicy Małopolski zawalczyli też między innymi Jan Błachowicz (przegrał z Jimim Manuwą) czy Daniel Omeliańczuk (porażka z Anthonym Hamiltonem).

Badurek na gali UFC zmierzyła się z Rosjanką Aleksandrą Albu, dla której również był to debiut w UFC i dopiero druga walka w karierze. Jak się okazało, zawodniczka z Rosji okazała się górą i poddała Polkę gilotyną w drugiej rundzie. Zawodniczka już nigdy nie dostała szansy w UFC, a Albu później wygrał jeden pojedynek, a dwa przegrała.

Badurek zarobki

zarobki Izabeli Badurek

Kobieta swoje walki toczy na galach, które nie mają w zwyczaju podawania do informacji publicznej informacji o zarobkach swoich zawodników. Oszacować można jedynie to, ile Badurek zarobiła podczas jedynej walki w federacji UFC. Jeśli wierzyć medialnym doniesieniom, zarobki Badurek za pojedynek z Albu wyniosły od sześciu do ośmiu tysięcy dolarów. Można tym samym domniemać, że była to jej największa wypłata w karierze, jeśli chodzi o walki w MMA.

Badurek na FEN

W kolejnych latach zawodniczka raz wygrywała, raz przegrywała, a w styczniu 2019 roku dostała szansę walki dla organizacji FEN. Zmierzyła się wówczas z Katarzyną Lubońską na gali FEN 25. Walka Badurek vs Lubońska była niezwykle emocjonująca, a ostatecznie sędziowie wskazali niejednogłośny werdykt tej drugiej. Decyzja sędziów wzbudziła sporo kontrowersji i wielu ekspertów czy kibiców twierdziło, że pojedynek Badurek vs Lubońska powinna była wygrać zawodniczka z Lublina.

Badurek vs Bekus kontrowersje

kto to iza badurek

Kolejną rywalką kobiety na gali FEN była Anita Bekus, partnerka byłego mistrza KSW, Marcina Wrzoska. Pojedynek Badurek vs Bekus pierwotnie zakończył się wygraną Bekus niejednogłośną decyzją sędziów, co wzbudziło ogromne kontrowersje.

Prezes organizacji FEN, Paweł Jóźwiak chwilę później ogłosił zmianę werdyktu, co rozwścieczyło obóz Izabeli. Zmiana werdyktu możliwa jest bowiem po oficjalnym odwołaniu i wypełnieniu wszelkich procedur. Ostatecznie walkę wygrała Badurek, a Wrzosek zapowiedział, że Bekus już nigdy nie zawalczy dla FEN.

Jeśli chodzi o statystyki zawodniczki w MMA, jej bilans wynosi osiem wygranych i sześć porażek. Statystyki Badurek, a dokładniej sposób, w jaki kończy walki, to: dwie wygrane przez KO/TKO, pięć triumfów przez poddania i jedna wygrana decyzją sędziów.

Miała również zawalczyć na Babilon MMA 33, jednak do walki nie doszło z powodu kontuzji, która jej to uniemożliwiła. Co ciekawe, miała to być walka wieczoru, dlatego strata wydaje się niemała.


Kim jest Izabela Badurek?
Izabela Badurek urodziła się w lipcu 1991 roku w Lublinie, a więc ma 29 lat. Jeśli chodzi o jej życie zawodowe, to jest zawodniczką sportów walki.
Kto będzie rywalką Izabeli Badurek podczas gali MMA-VIP?
W tym momencie rywalka Izabeli Badurek nie została jeszcze ogłoszona.