Anita Bekus to zawodniczka mieszanych sztuk walki z wieloma osiągnięciami na swoim koncie. Walczyła zarówno w wadze słomkowej, jak i muszej, a dodatkowo znajduje się na 2 pozycji w rankingu KSW w wadze słomkowej kobiet. Brała udział w wydarzeniach rozmaitych federacji, takich jak Babilon MMA, FEN, EFN oraz KSW i amatorskim ALMMA.

Anita Bekus - Najlepsze walki w MMA

Kobieta na swoim koncie ma 10 stoczonych walk w profesjonalnych sztukach walki. Z tego też względu z łatwością można znaleźć te, które dostarczyły widzom największą ilość wrażeń. W tym przypadku koniecznie trzeba wymienić pojedynek z Robertą Zocco, który odbył się w trakcie KSW 70 w Łodzi. Tutaj panie przewalczyły trzy pełne rundy, z których każda trwała 5 minut. Nie mogło zabraknąć solidnych ciosów ze strony Anity, które wręcz chwiały postawą jej przeciwniczki.

W rezultacie Bekus odniosła zwycięstwo przez jednogłośną decyzję sędziów. To jednak nie koniec wartych uwagi starć tej zawodniczki. W tej sytuacji koniecznie trzeba przywołać walkę, do której doszło na KSW 82 w Warszawie. Wówczas Polka zmierzyła się z obywatelką Bułgarii Aleksandrą Tonczewą. Tutaj po raz kolejny doszło do przewalczenia trzech pełnych rund, przy których obie kobiety dały z siebie wszystko. Mimo wszystko to Anita zwyciężyła poprzez jednogłośną decyzję sędziów.

Ta walka była do tej pory jej ostatnią, jednak z pewnością zobaczymy ją jeszcze w oktagonie. Jej osiągnięcia i umiejętności zachwycają, a liczba jej przegranych nie przewyższa tych pojedynków, w których udało jej się odnieść zwycięstwo.

Anita Bekus - Kariera w MMA

Choć kobieta odbyła 10 walk w profesjonalnym MMA, to warto wziąć pod uwagę również te amatorskie pojedynki, których stoczyła aż 6, żadnego nie przegrywając. Pomimo niższej poprzeczki, ta kwestia z pewnością budzi podziw. Swój debiut w amatorskim MMA udało jej się odbyć w 2017 roku na ALMMA 140. To wtedy przewalczyła trzy walki, które zapewniły jej tytuł Mistrzyni Polski MMA Kobiet, senior do 57 kg! Na swojej drodze do zwycięstwa musiała pokonać Martę Wojdat, Paulinę Ilnicką oraz Katarzynę Borowską.

Jeśli chodzi o drugą galę tego typu, to odbyła się już w 2018 i była to ALMMA 148. Tutaj znowu Bekus przystąpiła do 3 walk. Pierwszą z nich zakończyła poddaniem przeciwniczki przez duszenie trójkątne, a następne dwa pojedynki zwyciężyła przez decyzje sędziów. W rezultacie wygrała Puchar Polski MMA Kobiet, z ograniczoną formułą senior do 57 kg. Jeśli chodzi o debiut w profesjonalnych mieszanych sztukach walki, to odbyła go podczas Envio Fight Night '19 w 2018 roku.

Tutaj również po raz pierwszy wystąpiła w wadze słomkowej. Jej pierwsza walka odbyła się z Hanną Gujwan i obie panie przewalczyły ze sobą trzy pełne rundy. Po tym czasie sędziowie zadecydowali, że to właśnie Anita zostaje jednogłośną zwyciężczynią tego starcia. Po tym pojedynku kobieta zadebiutowała w FEN, następnie wzięła udział w kolejnym Envio Fight Night, a potem pojawiła się w Babilon MMA. Finalnym punktem jej kariery było jednak KSW, z którym jest związana dotąd.

Anita Bekus - KSW

Jak wiadomo, Anita Bekus jest aktualnie związana z organizacją z KSW. Nic dziwnego, że właśnie w tej federacji udało jej się odbyć najwięcej pojedynków. Co ciekawe, tylko jeden z nich przypłaciła porażką. W Konfrontacji Sztuk Walki zadebiutowała podczas KSW 65 w 2021 roku. Jej przeciwniczka Magdaléna Šormová była czeskiego pochodzenia i kobiety przewalczyły wówczas trzy pełne rundy. Po ich odbyciu sędziowie jednogłośnie przyznali Bekus zwycięstwo. Taka sama sytuacja czekała ją z Robertą Zocco na KSW 70.

Po dwóch wygranych przyszedł jednak czas na mocną porażkę, której kobieta doświadczyła w walce z Sofiią Bagishvili. Ich pojedynek odbył się podczas KSW 74. Przeciwniczce wystarczyła 1 minuta i 47 sekund pierwszej rundy, aby odnieść zwycięstwo. Udało jej się go dokonać poprzez poddanie werbalne, a dokładniej dźwignię na staw łokciowy. Po tej porażce miała ponad roczną przerwę, nim zdecydowała się powrócić na kolejną galę KSW, gdzie spektakularnie zwyciężyła z Aleksandrą Tonczewą.

Anita Bekus - FEN

Poza występami na KSW Bekus przewalczyła kilka walk w drugiej najpopularniejszej federacji w Polsce, czyli FEN. Swoje pierwsze starcie w tej organizacji odbyła w 2019 roku podczas 24 edycji wydarzenia. Limitem wagowym było 55 kilogramów, a przeciwniczką była Kamila Porczyk. Co ciekawe, Anicie wystarczyło zaledwie 15 sekund rundy pierwszej, by zwyciężyć przez TKO! Udało jej się wygrać w takim tempie dzięki silnym i precyzyjnym ciosom pięściami.

W kolejnym pojedynku podczas FEN 28 zmierzyła się z Sylwią Firlej zaliczając dodatkowo powrót do wagi muszej. Tutaj do osiągnięcia wygranej jednej ze strony wystarczyły 3 minuty i 42 sekundy rundy drugiej. Bekus pokonała rywalkę poprzez TKO dzięki ciosom w parterze.

Następna i jednocześnie ostatnia walka w organizacji odbyła się podczas FEN 30, gdzie starła się z Izabelą Bandurek. W tym przypadku jednak nie było mowy o przedwczesnym zakończeniu się pojedynku. Kobiety przewalczyły 3 pełne rundy i początkowo Anita Bekus miała być zwyciężczynią. Potem okazało się jednak, że doszło do pomyłki i finalnie niejednogłośną zwyciężczynią ogłoszono Bandurek.

Anita Bekus - Envio Fight Night

Ostatnią organizacją, którą z pewnością trzeba wymienić opisując karierę Anity Bekus jest Envio Fight Night. To właśnie w tej federacji kobieta rozpoczęła swoją przygodę z profesjonalnymi mieszanymi sztukami walki. Swój debiut w wadze słomkowej i profesjonalnym sporcie zaliczyła śpiewająco, kiedy pokonała Hannę Gujwan po 3 rundach. W EFN miała jeszcze okazję zawalczyć podczas Envio Fight Night '20.

Gala ta miała miejsce w 2019 roku na terenie Bydgoszczy. W pojedynku Bekus zmierzyła się z Eweliną Woźniak i jednocześnie powróciła do wagi słomkowej. W tym przypadku po zaledwie 3 minutach i 14 sekundach pierwszej rundy Bekus została znokautowana prawym prostym przez swoją przeciwniczkę. Była to jej pierwsza przegrana zarówno w amatorskiej, jak i profesjonalnej karierze w MMA.

Anita Bekus - Osiągnięcia

Zawodniczka KSW należy do tych sportowców, którzy na swoim koncie zgromadzili sporą ilość osiągnięć. Wśród nich znajduje się spora ilość nagród w kategorii Fitness. Kobieta poza walkami miała okazję brać udział w rozmaitych mistrzostwach związanych właśnie z tą dyscypliną. W rezultacie udało jej się uzyskać takie wyróżnienia, jak:

  • I miejsce - Mistrzostwa Świata WFF w 2008 (fitness aerobic)
  • I miejsce - Mistrzostwa Europy WFF w 2008 i 2009 (fitness aerobic)
  • II miejsce - Mistrzostwa Świata WFF w 2010 (fitness aerobic)
  • I miejsce - Mistrzostwa Europy WFF w 2011 (fitness aerobic)
  • III miejsce - Mistrzostwa Europy WFF w 2011 (fitness model)
  • II miejsce - Światowy konkurs fitness IFF w 2011 (miss fitness)
  • I miejsce -  Mistrzostwa Wschodu UKBFF w 2012 (bikini fitness)
  • II miejsce -  Mistrzostwa Wielkiej Brytanii UKBFF w 2012 (bikini fitness)
  • III miejsce - Mistrzostwo Europy IFBB w 2013
  • I miejsce - Mistrzostwa Wielkiej Brytanii UKBFF w 2013

Oczywiście jest to masa wyróżnień, które zdecydowanie trzeba nazwać powodem do dumy. Poza tą długą listą jest jeszcze kilka osiągnięć z zakresu mieszanych sztuk walk, które udało się kobiecie osiągnąć. Wśród nich znajduje się przede wszystkim Mistrzyni Polski MMA Kobiet w kategorii Senior do 57 kg w 2017 roku. W tym przypadku kobieta wystąpiła w wadze muszej.

Kolejnym wyróżnieniem z tej kategorii, którego zdecydowanie nie można pominąć, jest zdobycie Pucharu Polski MMA Kobiet w kategorii ograniczonej formuły Senior do 57 kg w 2018 roku. Tutaj również wystąpiła w wadze muszej.

Anita Bekus - Waga i wzrost

Anita Bekus jest zawodniczką, którą można zobaczyć w wadze słomkowej lub muszej. Nic dziwnego, że jej masa ciała aktualnie opiewa na 52 kilogramy. Wzrost kobiety to natomiast 162 centymetry.

Anita Bekus - Najważniejsze informacje

Klubem, w którym Anita Bekus trenuje od wielu lat jest oczywiście Octopus Łódź. To właśnie w tym mieście na co dzień żyje. Ciekawostką z jej życiorysu jest fakt, że w przeszłości była partnerką Marcina Wrzoska, który jest byłym mistrzem KSW w kategorii wagi piórkowej. Kobieta urodziła się 4 sierpnia 1990 roku w Bydgoszczy. Jej amatorski debiut w MMA nastąpił zatem, gdy miała 27 lat, co można uznać za późny wiek rozpoczęcia kariery w zawodowym sporcie walki.

Pierwsze miejsce w Mistrzostwach Świata WFF w kategorii fitness aerobic zajęła, gdy miała zaledwie 18 lat. Ponadto, w 10 walkach zawodowych zwyciężyła 7-krotnie. Jej starcia najczęściej kończyły się poprzez decyzje sędziów. Kobieta chętnie udziela się na swoich social mediach, pokazując codzienne życie i treningi.