Ewa Brodnicka, utytułowana polska pięściarka zawodowa, zadebiutowała w nowej dla siebie dyscyplinie sportu w organizacji High League. Sprawdźcie, jak wygląda sylwetka popularnej „Kleo”.

Kto to Ewa Brodnicka?

Kto to Ewa Brodnicka? Kim jest Ewa Brodnicka? Jeśli ktoś interesuje się sportami walki, a w szczególności boksem, z pewnością doskonale zna odpowiedź na to pytanie. Brodnicka, znana jako „Kleo”, to popularna polska pięściarka, która sięgnęła po tytuł mistrzyni świata WBO w wadze super piórkowej.

Ewa Brodnicka wiek, waga, wzrost

Ewa Brodnicka wiek, czyli ile lat ma zawodniczka? Brodnicka urodziła się w 1984 roku w podwarszawskim Nowym Dworze Mazowieckim. Jeśli chodzi o wiek, kobieta ma więc rocznikowo 37 lat. Waga, w jakiej Brodnicka osiągała największe sukcesy w boksie, to kategoria do 59 kilogramów. Z kolei wzrost Brodnickiej to około 173 centymetry.

 

 

Ewa Brodnicka boks

Ewa Brodnicka boks, czyli kiedy to wszystko się zaczęło? Brodnicka stoczyła kilka walk na amatorskie w 2008 roku, a jeśli chodzi o boks zawodowy, zadebiutowała na ringu w 2013 roku. Po tym, jak wygrała kolejne pojedynki, pod koniec 2015 roku dostała szansę walki o pas mistrzyni Europy w wadze lekkiej. Pokonała Elfi Philips decyzją sędziów i sięgnęła po to trofeum.

pod koniec 2015 roku dostała szansę walki o pas mistrzyni Europy w wadze lekkiej. Pokonała Elfi Philips decyzją sędziów i sięgnęła po to trofeum. W kolejnych walkach broniła pasa, a pod koniec 2020 roku po raz pierwszy zawalczyła poza granicami Polski. W Las Vegas zmierzyła się z jedną z najlepszych zawodniczek na świecie, Mikaelą Mayer. Pierwotnie walka miała odbyć się o pas, jednak Brodnicka straciła trofeum już na ważeniu, nie mieszcząc się w limicie kategorii. W ringu zdecydowanie lepsza była Amerykanka, która zdominowała Polkę i pewnie ją wypunktowała, zadając Brodnickiej pierwszą porażkę w karierze.

Ewa Brodnicka walki

Ewa Brodnicka walki na zawodowych ringach stoczyła 21. 20 z nich wygrała, z czego dwie przed czasem, a jedną przegrała. Jej pojedynki często budziły sporo kontrowersji. Styl boksowania Brodnickiej nie jest bowiem szczególnie atrakcyjny, przez co jej walki często były bardzo nudne. Kilkukrotnie swoje starcia wygrywała – zdaniem wielu kibiców i obserwatorów – kontrowersyjnymi decyzjami sędziów, którzy wskazywali jej niejednogłośny lub większościowy triumf.

Bilans Brodnickiej na zawodowych ringach – 20 (2 KO) – 1

Ewa Brodnicka vs Ewa Piątkowska

W 2015 roku doszło do najgłośniejszej walki, jeśli chodzi o kobiecy boks w Polsce w ostatnich latach. Brodnicka zmierzyła się z inną niepokonaną wówczas polską zawodniczką, Ewą Piątkowską. Obie zawodniczki, delikatnie mówiąc, nie przepadały za sobą, więc ich pojedynek wzbudzał spore zainteresowanie zarówno pod względem sportowym, jak i medialnym czy promocyjnym.

W walce lepsza, zdaniem sędziów, niejednogłośną decyzją okazała się Brodnicka. Werdykt wzbudził ogromne kontrowersje, a Przemysław Garczarczyk, polski dziennikarz specjalizujący się pięściarstwem na co dzień mieszkający w Stanach Zjednoczonych, napisał tuż po walce „Co za żart” na swoim twitterowym koncie.

Po latach Piątkowska „zrewanżowała się” Brodnickiej, wygrywając z nią na sali sądowej. Brodnicka w 2017 roku w Sopocie miała uderzyć Piątkowską pięścią w twarz, co zarejestrowały kamery monitoringu. Sąd przyznał rację Piątkowskiej.

Co ciekawe Piątkowska również szykuje się do startów w MMA, a swój debiut miała już mieć na gali MMA-VIP, jednak nabawiła się kontuzji. Kto wie, może czas na rewanż na zasadach nieco bardziej rozbudowanych, niż pięściarskich?

Ewa Brodnicka ważenie

Pół żartem, pół serio, Ewa Brodnicka ważenie dla wielu kibiców często było ciekawsze, niż sam pojedynek „Kleo”. Zawodniczka przyzwyczaiła bowiem do tego, że na ważenia dzień przed galą wychodzi w efektownych strojach, które spodobać się mogły zwłaszcza męskiej części widowni.

Ewa Brodnicka MMA

O tym, że Ewa Brodnicka planuje starty w MMA, mówiło się od dłuższego czasu. W sieci pojawiły się zdjęcia i nagrania, na których widać było, jak Brodnicka zbiera szlify w nowej dyscyplinie w tak uznanych klubach, jak warszawski Aligatores czy poznański Ankos.

Jak się okazało, nie było w tym przypadku, gdyż na początku lipca ogłoszono oficjalny debiut Brodnickiej w pojedynku na zasadach MMA.

Ewa Brodnicka High League

Ewa Brodnicka zadebiutowała w MMA w High League. Jej pojedynek był walką poprzedzającą starcie wieczoru pomiędzy Natsu a Lexy. Ewa Brodnicka w debiucie zmierzyła się z Lil Masti, czyli Anielą Bogusz. Dla Lil Masti, która od wielu lat trenuje płaszczyznę parterową, był to trzeci oficjalny pojedynek w MMA, ale również debiutancki w High League.

Jak się okazało, Brodnicka nie będzie wspominała dobrze debiutu w nowej formule. Przegrała bowiem przed czasem w trzecim starciu pojedynku z Lil Masti.

Ewa Brodnicka Hejt Park

W marcu 2020 roku Ewa Brodnicka miała wziąć udział w programie Hejt Park na Kanale Sportowym. Ku zaskoczeniu wielu kibiców zrezygnowała jednak z występu, tłumacząc na łamach Super Expressu, że myślała, że jest to program sportowy. Sprawę skomentował między innymi Mateusz Borek, współwłaściciel Kanału Sportowego, który miał być prowadzącym Hejt Park z Brodnicką. Przyznał, że na jej występ w programie zgodził się Mariusz Grabowski, prywatnie jego przyjaciel, a także promotor Brodnickiej.

Ewa Brodnicka mąż

Ewa Brodnicka partner, czyli czy atrakcyjna pięściarka jest zajęta, czy wolna? To pytanie z pewnością zadaje sobie wielu kibiców boksu. W sieci trudno znaleźć na ten temat informacje. Od kilku miesięcy na jej Instagramie pojawia się zdjęcie tajemniczego mężczyzny, więc można domniemać, że jest to partner Brodnickiej.

W jednym z wywiadów przyznała, że gdy kiedyś będzie brała ślub, uroczystość odbędzie się w Las Vegas, a ona przebrana będzie wówczas za króliczka Playboya.

Ewa Brodnicka Instagram

Ewa Brodnicka Instagram prowadzi niezwykle aktywnie. Na jej profilu można zauważyć zarówno ujęcia z treningów, jak i wakacji czy aktywności pozasportowych. Jej konto o nazwie „ewabrodnicka_” śledzi ponad 60 tysięcy obserwujących.


Pięściarka urodziła się w 1984 roku.
Ewa Brodnicka znana jest jako „Kleo”.