Ewa Brodnicka to kolejny zawodowy sportowiec, który znakomicie odnalazł się we freak fightach. Kolejny pojedynek byłej mistrzyni świata w boksie znalazł się na karcie walk Prime MMA 9. Sprawdźcie, kim jest Ewa Brodnicka!

Kim jest Ewa Brodnicka?

Kto to Ewa Brodnicka? Ewa Brodnicka to była mistrzyni w boksie, a aktualnie zawodniczka Prime MMA. Brodnicka dzierżyła mistrzowski pas WBO w latach 2017-2020. Po utracie trofeum z Mikaelą Meyer stoczyła jeszcze jeden zawodowy pojedynek, po którym zakończyła karierę bokserską na rzecz freak fightów.

Ewa Kleo Brodnicka

Brodnicka znana jest jako „Kleo”.

Ewa Brodnicka wiek

Ile ma lat Ewa Brodnicka? Brodnicka urodziła się 7 czerwca 1984 roku w podwarszawskim Nowym Dworze Mazowieckim. Jeśli chodzi o wiek, kobieta ma aktualnie 39 lat.

Ewa Brodnicka waga

Przy okazji swojej ostatniej walki Brodnicka wniosła na wagę 62 kilogramy.

Ewa Brodnicka wzrost

Brodnicka mierzy 173 centymetrów wzrostu.

Ewa Brodnicka walki

Ewa Brodnicka walki toczyła zarówno w boksie, jak i MMA. 22 z nich wygrała, a tylko dwie przegrała. Jej pojedynki często budziły sporo kontrowersji. Styl boksowania Brodnickiej nie jest bowiem szczególnie atrakcyjny, przez co jej walki często były bardzo nudne. Kilkukrotnie swoje starcia wygrywała – zdaniem wielu kibiców i obserwatorów – kontrowersyjnymi decyzjami sędziów, którzy wskazywali jej niejednogłośny lub większościowy triumf.

Ewa Brodnicka rekord

Bilans Brodnickiej w zawodowym boksie to 20 zwycięstw i 1 porażka. Natomiast w MMA ma na swoim koncie tylko trzy walki, z których wygrała dwie.

Rekord Boks: 20-1-0
Rekord MMA: 2-1-0

Ewa Brodnicka MMA

O tym, że Ewa Brodnicka planuje starty w MMA, mówiło się od dłuższego czasu. W sieci pojawiły się zdjęcia i nagrania, na których widać było, jak Brodnicka zbiera szlify w nowej dyscyplinie w tak uznanych klubach, jak warszawski Aligatores czy poznański Ankos.

Jak się okazało, nie było w tym przypadku, gdyż na początku lipca 2021 roku ogłoszono oficjalny debiut Brodnickiej w pojedynku na zasadach MMA.

Ewa Brodnicka Prime MMA

Po walkach na High League oraz FAME MMA Brodnicka podpisała kontrakt z organizacją Prime MMA. Jej debiut w tej federacji odbędzie się 27 lipca 2024 roku we Wrocławiu na gali Prime MMA 9.

Ewa Brodnicka High League

Ewa Brodnicka zadebiutowała w MMA w High League. Jej pojedynek był walką poprzedzającą starcie wieczoru pomiędzy Natsu a Lexy. Ewa Brodnicka w debiucie zmierzyła się z Lil Masti, czyli Anielą Bogusz. Dla Lil Masti, która od wielu lat trenuje płaszczyznę parterową, był to trzeci oficjalny pojedynek w MMA, ale również debiutancki w High League.

Ewa Brodnicka vs Lil Masti

Debiut Ewy Brodnickiej w nowej formule nie poszedł po jej myśli. W pierwszej odsłonie została bardzo szybko obalona przez rywalkę. W parterze próbowała zrzucić z siebie Anielę Bogusz, ale w pewnym momencie sędzia przerwał walkę i odjął jej punkt za wsadzenie palców w oczy.

Druga odsłona zaczęła się od utrzymywania dystansu przez "Lil Masti. W drugiej minucie Bogusz pokusiła się o ponowne wejście w nogi rywalki, ale Brodnicka wybroniła tę szarżę. Druga próba nastąpiła na 2 minuty przed końcem drugiej rundy i była ona ponownie nieskuteczna.

Ostatnia, trzecia odsłona rozpoczęła się od agresywnych ruchów ze strony "Lil Masti". Po pół minucie Bogusz osiągnęła w końcu to, co chciała, obalając Brodnicką. Na mistrzynię świata w boksie spadł grad ciosów. Brodnicka miała zablokowaną rękę, co spowodowało, że nie była w stanie się skutecznie bronić i sędzia zakończył pojedynek.

Ewa Brodnicka vs Kamiszka

Brodnicka i Kamila Wybrańczyk w przeszłości posprzeczały się w sieci. Federacja High League postanowiła to skrzętnie wykorzystać i zestawiła je na gali z numerem 3. Dla Brodnickiej była to druga walka w federacji, natomiast dla partnerki Artura Szpilki debiut w High League.

Pojedynek potrwał trzy rundy pod totalnym dyktandem Brodnickiej, która zwyciężyła przez jednogłośną decyzję sędziów.

Ewa Brodnicka FAME MMA

Po przygodzie z organizacją High League Ewa Brodnicka podpisała kontrakt z FAME MMA. W debiucie zmierzyła się z gwiazdą tej federacji - Martą "Linkimaster" Linkiewicz.

Ewa Brodnicka vs Marta Linkiewicz

Na gali FAME MMA 18 w co-main evencie Ewa Brodnicka zawalczyła na zasadach MMA z Martą Linkiewicz. Według wielu faworytką była Linkiewicz, jednak była mistrzyni świata zaprezentowała się bardzo dobrze. Ostatecznie Brodnicka wygrała przez jednogłośną decyzję sędziów.

Ewa Brodnicka boks

Ewa Brodnicka boks, czyli kiedy to wszystko się zaczęło? Brodnicka stoczyła kilka walk na amatorskie w 2008 roku, a jeśli chodzi o boks zawodowy, zadebiutowała na ringu w 2013 roku. Po tym, jak wygrała kolejne pojedynki, pod koniec 2015 roku dostała szansę walki o pas mistrzyni Europy w wadze lekkiej. Pokonała Elfi Philips decyzją sędziów i sięgnęła po to trofeum.

Pod koniec 2015 roku dostała szansę walki o pas mistrzyni Europy w wadze lekkiej. Pokonała Elfi Philips decyzją sędziów i sięgnęła po to trofeum. W kolejnych walkach broniła pasa, a pod koniec 2020 roku po raz pierwszy zawalczyła poza granicami Polski. W Las Vegas zmierzyła się z jedną z najlepszych zawodniczek na świecie, Mikaelą Mayer.

Pierwotnie walka miała odbyć się o pas, jednak Brodnicka straciła trofeum już na ważeniu, nie mieszcząc się w limicie kategorii. W ringu zdecydowanie lepsza była Amerykanka, która zdominowała Polkę i pewnie ją wypunktowała, zadając Brodnickiej pierwszą porażkę w karierze.

Ewa Brodnicka vs Ewa Piątkowska

W 2015 roku doszło do najgłośniejszej walki, jeśli chodzi o kobiecy boks w Polsce w ostatnich latach. Brodnicka zmierzyła się z inną niepokonaną wówczas polską zawodniczką, Ewą Piątkowską. Obie zawodniczki, delikatnie mówiąc, nie przepadały za sobą, więc ich pojedynek wzbudzał spore zainteresowanie zarówno pod względem sportowym, jak i medialnym czy promocyjnym.

W walce lepsza zdaniem sędziów niejednogłośną decyzją okazała się Brodnicka. Werdykt wzbudził ogromne kontrowersje, a Przemysław Garczarczyk, polski dziennikarz specjalizujący się pięściarstwem na co dzień mieszkający w Stanach Zjednoczonych, napisał tuż po walce "Co za żart" na swoim twitterowym koncie.

Po latach Piątkowska "zrewanżowała się" Brodnickiej, wygrywając z nią na sali sądowej. Brodnicka w 2017 roku w Sopocie miała uderzyć Piątkowską pięścią w twarz, co zarejestrowały kamery monitoringu. Sąd przyznał rację Piątkowskiej.

Ewa Brodnicka ważenie

Pół żartem, pół serio, Ewa Brodnicka ważenie dla wielu kibiców często było ciekawsze, niż sam pojedynek "Kleo”. Zawodniczka przyzwyczaiła bowiem do tego, że na ważenia dzień przed galą wychodzi w efektownych strojach, które spodobać się mogły zwłaszcza męskiej części widowni.

Ewa Brodnicka Hejt Park

W marcu 2020 roku Ewa Brodnicka miała wziąć udział w programie Hejt Park na Kanale Sportowym. Ku zaskoczeniu wielu kibiców zrezygnowała jednak z występu, tłumacząc na łamach Super Expressu, że myślała, że jest to program sportowy. Sprawę skomentował między innymi Mateusz Borek, współwłaściciel Kanału Sportowego, który miał być prowadzącym Hejt Park z Brodnicką. Przyznał, że na jej występ w programie zgodził się Mariusz Grabowski, prywatnie jego przyjaciel, a także promotor Brodnickiej.

Ewa Brodnicka Ugotowani

Przed laty Ewa Brodnicka wzięła udział w programie kulinarnym "Ugotowani" emitowanym na TVN. Odcinek z jej udziałem można znaleźć w ósmym sezonie z numerem 50.

Ewa Brodnicka mąż

Ewa Brodnicka partner, czyli czy atrakcyjna zawodniczka jest zajęta, czy wolna? To pytanie z pewnością zadaje sobie wielu kibiców boksu. W sieci trudno znaleźć na ten temat informacje, jednak wszystko wskazuje na to, że Brodnicka aktualnie nie jest w związku.

W jednym z wywiadów przyznała, że gdy kiedyś będzie brała ślub, uroczystość odbędzie się w Las Vegas, a ona przebrana będzie wówczas za króliczka Playboya.

Ewa Brodnicka dzieci

Z dostępnych informacji wynika, że Ewa Brodnicka nie ma dzieci.

Ewa Brodnicka Instagram

Ewa Brodnicka Instagram prowadzi niezwykle aktywnie. Na jej profilu można zauważyć zarówno ujęcia z treningów, jak i wakacji czy aktywności pozasportowych. Jej konto o nazwie @ewabrodnicka_ śledzi ponad 140 tysięcy obserwujących.


Ile lat ma Ewa Brodnicka?
Brodnicka ma 39 lat.
Jaki pseudonim ma Ewa Brodnicka?
Ewa Brodnicka znana jest jako Kleo.