Anna Andrzejewska jest zawodniczką sportów sylwetkowych, która zadebiutowała w sportach walki na gali FAME MMA 9. Anna IFBB walki – czy ma już jakieś na swoim koncie? Anna IFBB fitness – jakie osiągnęła sukcesy? Wiek, waga, wzrost, wymiary – wy pytacie, my szukamy odpowiedzi!

Kim jest Anna Andrzejewska?

Anna Andrzejewska jest polską zawodniczką sportów sylwetkowych, która ma na swoim koncie wiele sukcesów w tej dyscyplinie sportu. Jeśli chodzi o wiek, Andrzejewska urodziła się w 1992 roku. W 2021 roku będzie więc świętować 29. urodziny.

Przygodę ze sportem rozpoczęła jako dziecko od biegów dystansowych. Następnie przerzuciła się na boks, a od wielu lat prowadzi treningi personalne w klubie fitness w Łodzi.

Fitness Anna IFBB

Jeśli chodzi o fitness, Anna IFBB ma na swoim koncie wiele sukcesów. Utytułowana kulturystka zdobyła między innymi złoty medal podczas Mistrzostw Polski w 2018, stawała także na podium licznych międzynarodowych turniejów w tej dyscyplinie sportu.

 

Anna IFBB Pro wzrost

Jeśli chodzi o wzrost, Anna Andrzejewska mierzy 164 centymetry wzrostu.

Anna IFBB Pro Andrzejewska waga

Anna "IFBB Pro" Andrzejewska obecnie waży 65 kilogramów.

Andrzejewska kulturystyka

 kulturystka Andrzejewska

Andrzejewska kulturystyka – ten rozdział, jeśli chodzi o zawodowe starty, Anna IFBB musiała przerwać w 2018 roku z powodu wpadki dopingowej. W jej organizmie wykryto clenbuterol - środek mocno przyspieszający spalanie tkanki tłuszczowej. Andrzejewska została zawieszona przez Polską Agencję Antydopingową (POLADA) na cztery lata i do października 2022 roku nie może startować w zmaganiach kulturystycznych.

Dyskwalifikacja nie obejmuje jednak wszystkich innych sportów, w związku z czym możliwy jest start Andrzejewskiej w walkach na zasadach MMA.

Anna IFBB walki

Anna IFBB walki zawodowe ma już na swoim koncie, a konkretnie jedną – w boksie. W październiku 2015 roku podczas gali Boxing Night 11 w warszawskim hotelu Hilton pokonała jednogłośną decyzją sędziów Patrycję Buczyniak. Na tym jednak pojedynku jej występy w zawodowym boksie się zakończyły, a kolejną walkę stoczy już na zasadach MMA.

Anna IFBB FAME MMA

Anna IFBB FAME MMA – debiut Andrzejewskiej, jeśli chodzi o starty w MMA, przypadł na galę FAME MMA 9. Jej rywalką była bardziej doświadczona Karolina „Way of Blonde” Bruszczyńska, która miała już za sobą debiut w MMA. Podczas gali Free Fight Federation 2 pokonała jednogłośną decyzją sędziów Patrycję „Lady Squat” Zahorską.

- Jeżeli chodzi o sporty walki, MMA to dla mnie zupełnie coś nowego. Magia, jeśli chodzi o treningi i techniki. Osiem lat temu miałam krótką styczność z boksem, więc to nowa przygoda i coś zupełnie nowego – przyznała Anna IFBB w rozmowie z portalem FightsportsPL.

Trenerem Andrzejewskiej, jeśli chodzi o MMA, jest Marcin „Bomba” Bandel, w przeszłości zawodnik między innymi największej organizacji MMA na świecie, czyli UFC.

- Mam dobrego trenera, który trochę mnie poznał. Zna moje słabości i nie pozwala się poddawać, tylko wie, że mogę dać z siebie więcej. Sam jest zawodnikiem, więc pokazuje mi drogę, że mogę o wiele więcej, niż robię do tej pory. Cieszę się, że trafiłam na takiego trenera. Świetna osoba, świetny trener – dodała w wywiadzie dla FightsportsPL.

Anna IFBB vs Way of Blonde

Anna IFBB walki

Walka z Karoliną „Way of Blonde” Bruszczyńską zakontraktowana była w kategorii do 56 kilogramów, więc Andrzejewską czekało spore wyzwanie, żeby zmieścić się w tym limicie wagowym – zrzucenie kilkunastu kilogramów.

- Zrobiłyśmy catchweight do 56 kilogramów. Dla Ani to duże wyzwanie więc proporcje, jeśli chodzi o jej przewagę warunków fizycznych, nieco się zmniejszą – przyznała Bruszczyńska w rozmowie z portalem MMARocks, która dodała, że jeśli jej rywalka nie zrobi wagi, walka prawdopodobnie nie dojdzie do skutku zgodnie z tym, co mówił jej trener Antoni Chmielewski.

Nieznacznym faworytem starcia Karolina "Way of Blonde" Bruszczyńska vs Anna IFBB Andrzejewska była Way of Blonde. Bukmacher Betclic jej triumf wycenił na kurs 1.65, podczas gry kurs na wygraną debiutującej w MMA Andrzejewskiej wynosił 2.00. Doświadczenie było po stronie Bruszczyńskiej, ale warunki fizyczne i siła z pewnością były atutem Andrzejewskiej. Jak się okazało, w klatce bardziej przydatne okazały się atuty "Way of Blonde", która triumfowała podczas gali FAME MMA 9 w walce z Andrzejewską.

Zerknij: Jak wyglądają zarobki w MMA?

Anna IFBB zarobki

Andrzejewska zarobki – pod tym hasłem nie znajdziemy zbyt wielu informacji. Federacja FAME MMA nie upublicznia danych na temat tego, ile zarabiają zawodnicy za swoje pojedynki.

Kto wygrał walkę Piątkowska vs Andrzejewska na Prime Show MMA 4?

Anna IFBB Instagram

Anna IFBB jest niezwykle aktywna w mediach społecznościowych. Szczególnie aktywna jest na swoim koncie na Instagramie, gdzie jej konto pod nazwą „anna_andrzejewska_ifbb.pro” obserwuje 50 tysięcy użytkowników. Andrzejewska chwali się między innymi formą, postępami podczas treningów i swoim życiem codziennym.

Andrzejewska chłopak

W sieci trudno znaleźć informacje na temat tego, czy Anna IFBB jest z kimś związana. Przeglądając jej Instagrama, można wywnioskować, że przyszła zawodniczka FAME MMA jest wolna, gdyż nie wrzuca ona żadnych zdjęć czy nagrań ze swoim ewentualnym partnerem.


Kim jest Anna Andrzejewska?
Anna Andrzejewska jest polską zawodniczką sportów sylwetkowych, która ma na swoim koncie wiele sukcesów w tej dyscyplinie sportu.
Dlaczego Anna Andrzejewska musiała zaprzestać zawodowych startów w kulturystyce?
Anna IFBB musiała przerwać w 2018 roku starty w zawodach kulturystycznych z powodu wpadki dopingowej. W jej organizmie wykryto clenbuterol - środek mocno przyspieszający spalanie tkanki tłuszczowej. Andrzejewska została zawieszona przez Polską Agencję Antydopingową (POLADA) na cztery lata i do października 2022 roku nie może startować w zmaganiach kulturystycznych.