Klaudia Syguła to zawodowa zawodniczka MMA, która dość niespodziewanie znalazła się na karcie walk FAME MMA 21. Wiele osób mogło już słyszeć o tej zawodniczce, ponieważ ma ona za sobą kilka profesjonalnych walk. Sprawdź kim jest Klaudia Syguła!

Kim jest Klaudia Syguła?

Klaudia Syguła to zawodniczka MMA, która niedawno podpisała kontrakt z FAME MMA. 25-latka istnieje w świecie sportów walk już od dawna. Ma ona za sobą występy w takich federacjach jak FEN czy Wotore. Jest ona również pierwszą kobietą w Polsce, która zawalczyła na gołe pięści.

Klaudia Syguła wiek

Ile ma lat Klaudia Syguła? Nowa zawodniczka FAME MMA urodziła się 12 grudnia 1998, a więc aktualnie ma 25 lat.

Klaudia Syguła wzrost

Syguła ma dokładnie 173 centymetrów wzrostu.

Klaudia Syguła waga

Ile waży Klaudia Syguła? Waga zawodniczki wynosi około 68 kilogramów.

Klaudia Syguła rekord

Klaudia ma za sobą już kilka pojedynków, a jej bilans wygląda bardzo dobrze. Poniżej przedstawiamy aktualny rekord Klaudii Syguły:

Rekord MMA: 6-1
Rekord MMA (na gołe pięści): 1-0
Bilans niestandardowe zasady: 1-0

Klaudia Syguła MMA

Debiutancka walka Klaudii Syguły w MMA odbyła 22 stycznia 2021 roku na gali Armia Fight Night 9. Karolina zmierzyła się wtedy z Karoliną Sobek, jednak przegrała w trzeciej rundzie przez poddanie. Wcześniej Syguła toczyła walki amatorskie.

Klaudia Syguła FAME MMA

W 2024 roku Klaudia Syguła została niespodziewanie ogłoszona jako nowa zawodniczka FAME MMA. Jej pierwszą walkę w tej federacji zobaczymy już 18 maja 2024 roku.

Klaudia Syguła vs Ewa Piątkowska

Syguła w swoim debiucie dla FAME MMA zmierzyła się z Ewą Piątkowską. Ich starcie rozegrało się na nietypowych zasadach, bowiem pierwsza runda odbędzie się w boksie, druga w K-1, a trzecia w MMA.

Syguła zdominowała jednak swoją rywalkę już w dwóch pierwszych rundach i w konsekwencji Piątkowska poddała się przed trzecią odsłoną. Z tego powodu Syguła wygrała przez TKO.

Klaudia Syguła FEN

Pod koniec 2022 roku Klaudia zadebiutowała w organizacji FEN, w której ostatecznie stoczyła jedną walkę.

Klaudia Syguła vs Ana Lobzhanidze

W FEN Syguła zawalczyła z Aną Lobzhanidze podczas gali FEN 43. Klaudia od początku kontrolowała przebieg całego pojedynku, dzięki czemu skończyła przeciwniczkę przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie.

Klaudia Syguła Wotore

Klaudia Syguła miała okazję także walczyć w Wotore, czyli federacji organizującej walki na gołe pięści. Był to pierwszy taki pojedynek kobiet w Polsce.

Klaudia Syguła vs Karolina Sobek

Syguła wygrała swój pojedynek w Wotore, a stoczyła go z Karoliną Sobek. Klaudia po kilku minutach walki przeszła do dźwigni na nogę. W konsekwencji jej przeciwniczka musiała odklepać, nie mając możliwości na ucieczkę z tej pozycji.

Klaudia Syguła Instagram

Klaudię można znaleźć na Instagramie pod nazwą @klaudiasygula. Warto również dodać, że jej konto posiada aktualnie ponad 38 tysięcy obserwujących.


Ile ma lat Klaudia Syguła?
Klaudia Syguła ma 25 lat.
Z kim walczyła Klaudia Syguła na FAME MMA?
Przeciwniczką Klaudii Syguły na FAME MMA 21 była Ewa Piątkowska.