Fagata to kolejna z popularnych instagramerek, która postanowiła wykorzystać popularność i spróbować swoich sił w sportach walki, co generuje ogromne zarobki. Kim jest była dziewczyna Stuu?

Kim jest Fagata?

Jeśli ktoś nie śledzi mediów społecznościowych czy szeroko pojętego internetu, z pewnością mógł zastanawiać się, kim jest Fagata, gdy High League ogłosiło jej angaż pod koniec 2021 roku. W skrócie - Fagata to popularna instagramerka, tik tokerka i youtuberka, czyli szeroko pojęty twórca internetowy.

Jak przyznała, w przeszłości była bardzo dobrą uczennicą, przez lata praktykującą rysunek. Dostała się nawet na studia architektury, jednak rzuciła naukę na uczelni, poświęcając się działalności w internecie.

Fagata imię i nazwisko

Fagata to oczywiście pseudonim kobiety. Jak nazywa się Fagata? Influencerka nazywa się Agata Fąk, więc - jak łatwo wywnioskować - jej pseudonim wziął się ze zgrabnego połączenia nazwiska i imienia.

Fagata wiek

Jeśli chodzi o to, ile lat ma Fagata, tego tak naprawdę dowiedzieliśmy się w momencie, gdy rozpoczęła starty w MMA. Wcześniej nie było to bowiem do końca jasne. Okazało się, że Fagata urodziła się w 2000 roku.

Fagata wzrost, waga

Wzrost Fagaty również poznaliśmy ze statystyk podanych przy okazji jej debiutanckiego pojedynku w MMA. Według danych na stronie High League kobieta mierzy 163 centymetry.

Podobnie jak wzrost, również waga Fagaty została wówczas ujawniona. Fagata waży 57 kilogramów.

 

 

Fagata YouTube

Fagata szerszej publiczności dała się poznać w 2020 roku. Wówczas między innymi założyła kanał na YouTube pod nazwą - bez niespodzianek - Fagata. Zdecydowanie najpopularniejszym nagraniem na jej kanale jest piosenka nagrana przy okazji akcji Hot16challenge 2. Jej wykonanie zgromadziło ponad cztery miliony wyświetleń.

Fagata i Stuu

W 2020 roku internet obiegła informacja, według której Fagata miała być w związku ze Stuu, niezwykle popularnym twórcą internetowym, który był jednym z założycieli popularnego projektu Team X. Para faktycznie była w związku, jednak najwięcej o ich relacji mówił się wówczas, gdy... się zakończyła. Obie strony mówiły o tym publicznie, wywołując w sieci dramę. Dość powiedzieć, że Fagata nazwała swojego byłego partnera "psychopatą", zarzucając mu różnego rodzaju historie, z których później się wycofywała, gdyż twierdziła, że mówiła o tym pod wpływem emocji.

Fagata i Kamerzysta

Może nawet jeszcze bardziej medialnym "związkiem" Fagaty była jej relacja z Kamerzystą. Fagata zamieszkała w jego domu pod koniec 2020 roku i brała udział w kolejnych nagraniach ekipy popularnego youtubera. Ich relacja nie trwała jednak zbyt długo, a w sieci krążyło nagranie, na którym było widać, jak Fagata opuszcza dom swojego "byłego chłopaka". Kamerzysta tłumaczył się później, że nie obiecywał niczego Fagacie i ich związek miał być tylko i wyłącznie wyreżyserowaną relacją, podczas gdy Fagata prawdopodobnie faktycznie się w nim zakochała.

Fagata walka

Z racji tego, że popularne infulencerki występują dziś w klatce w walkach na zasadach MMA, nic dziwnego, że również walka Fagaty była tym, na co czekali jej fani. Pierwotnie wydawało się, że jej pracodawcą zostanie FAME MMA, czyli pierwsza i największa organizacja typu freak fight w naszym kraju. Ostatecznie pod koniec 2021 roku okazało się, że Fagata faktycznie stoczy walkę, ale w organizacji High League.

Fagata High League

Debiut Fagaty w MMA został zaplanowany na galę High League 2. Ogłoszono, że jej rywalką będzie inna z popularnych instagramerek, czyli Lexy Chaplin. Lexy, w przeciwieństwie do Fagaty, stoczyła już wcześniej pojedynek - na High League 1 przegrała w walce wieczoru z Natsu. W dużej mierze dłuższy staż Lexy zapewne przekonał bukmacherów do tego, żeby wskazać Fagatę jako jednego z największych underdogów na całej gali. Oficjalny bukmacher gali, czyli zakłady bukmacherskie Fortuna (odbierz Kod promocyjny Fortuna) oszacował kurs na Fagatę na poziomie 3.55.

Jak się okazało, kursy były dobrze wystawione. Fagata przegrała z Lexy już w pierwszej rundzie i zanotowała nieudany debiut w High League.

W swojej drugiej w organizacji High League Fagata zmierzyła się Natalią "Natsu" Karczmarczyk. Podobnie jak w przypadku pojedynku z Lexy obie zawodniczki nie było ze sobą skonfliktowane. Walka Fagata vs Natsu odbyła się na gali High League 5. Po wyrównanym boju sędziowie przyznali zwycięstwo Agacie Fąk.

Kto wygrał walkę Fagata vs Natsu na High League 5?

Fagata w FAME MMA

Fagata w FAME MMA, czyli niespodziewany transfer! Na gali FAME MMA 13 okazało się, że kobieta na zasadzie wypożyczenia przeniosła się z High League do FAME MMA. Jej debiutancką rywalką w nowej federacji była Monika Kociołek.

Jak się okazało, Fagata zanotowała udany debiut w FAME MMA, wygrywając przez jednogłośną decyzję sędziów.

Fagata Masza

Masza Graczykowska Fagata, czyli co łączy te dwie influencerki? Fagata oraz Masza były przyjaciółkami. Nagrywały razem filmy na swoje kanały YouTube oraz promowały siebie nawzajem w internecie. Ich konflikt rozpoczął się podczas popularnego festiwalu muzycznego “Fest” w sierpniu 2021 roku. Doszło tam to dużej kłótni pomiędzy dziewczynami. Potem wydarzyło się jeszcze kilka innych sytuacji, przez które niezgoda narastała. Eskalacja konfliktu nastąpiła po opublikowaniu przez Maszę Graczykowską filmu na YouTube, w którym wyjawiła wiele prywatnych sytuacji, jakie zachodziły pomiędzy influencerkami. Opublikowała także prywatne wiadomości głosowe, które otrzymywała od Agaty Fąk, gdy obie się przyjaźniły. Wynikało z nich, że Fagata związała się z popularnym YouTuberem Stuu ze względu na zasięgi i kwestie finansowe. Od tamtej pory konflikt pomiędzy dziewczynami jest uważany za jeden z najgorętszych w polskim internecie. Wiele mówiło się o walce Fagata vs Masza Graczykowska, jednak Fagata stanowczo stwierdziła, że nie zamierza przyjmować pojedynku z byłą przyjaciółką.

Fagata Wardęga

W lipcu 2021 roku Fagata wzięła udział w serii "Psiakobus" na kanale Sylwestra Wardęgi, w której to mężczyzna przepytywał ją z różnych niewygodnych tematów z jej przeszłości. Wygląda na to, że Fagata i Wardęga zakolegowali się wówczas, gdyż kobieta brała później udział w różnego rodzaju transmisjach na żywo Wardęgi, komentując aktualne wydarzenia z sieci.

Zobacz także - Sylwester Wardęga - walki - zarobki - WATAHA

Fagata Tik Tok, Instagram

Fagata jest niezwykle aktywna zarówno na Tik Toku, jak i Instagramie. Jej social media obserwuje miliony użytkowników, a zdjęcia czy nagrania na tych platformach regularnie osiągają polubienia rzędu kilkuset tysięcy.


Jak brzmi pseudonim Agaty Fąk?
Agata Fąk znana jest jako Fagata.
Ile lat ma Fagata?
Kobieta urodziła się w 2000 roku.