Sylwester Wardęga to jeden z najpopularniejszych twórców w polskim internecie. Mężczyzna zaczynał swoja karierę od pranków, a obecnie jest głównie kojarzony z tworzenia filmów commentary. Sprawdź kim jest Sylwester Wardęga!

Kim jest Sylwester Wardęga?

Kto to Sylwester Wardęga? Sylwester Wardęga to były prankster, twórca filmów commentary oraz były zawodnik FAME MMA. Popularność osiągnął dzięki swojej twórczości na YouTube, gdzie tworzył bijące rekordy popularności pranki. W pewnym momencie zrezygnował z tego typu filmów i zajął się komentowaniem bieżących spraw w polskim internecie.

W 2021 roku podpisał kontrakt z FAME MMA i rozpoczął swoją karierę we freak fightach. Do tej pory Wardęga stoczył łącznie trzy indywidualne walki, jednak nie zanotował ani jednej wygranej. 8 kwietnia 2024 roku opublikował film, na którym oświadczył, że odchodzi z internetu.

Wardęga wiek

Ile lat ma Sylwester Wardęga? Popularny twórca urodził się 31 grudnia 1989 roku. Wardęga ma obecnie 34 lata.

Wardęga wzrost

Jaki jest wzrost Wardęgi? Sylwester Wardęga ma 170 centymetrów wzrostu.

Wardęga waga

Dokładna wagę Sylwestra Wardęgi poznaliśmy przy okazji jego ostatniej walki na FAME MMA. Sylwester Wardęga waży 76 kilogramów.

Wardęga walki

Wardęga walki do tej pory stoczył trzy. Wszystkie z nich przegrał przed czasem. Dwa pojedynki Wardęga stoczył indywidualnie, natomiast trzecie starcie stoczył w formule 2 vs 2.

Sylwester Wardęga rekord

Rekord nie jest czymś, czym Sylwester Wardęga może się pochwalić. Bilans Wardęgi zawiera bowiem same porażki.

Bilans MMA: 0-1
Rekord Boks (w małych rękawicach): 0-1
Rekord Boks: 0-1

Sylwester Wardęga FAME MMA

Wardęga w FAME MMA brał udział nie tylko jako zawodnik, ale również jako prowadzący konferencji czy programów promujących kolejne gale.

Wardęga vs Błoński

Sylwester Wardęga na FAME MMA 9 zmierzył się z Kacprem Błońskim. Sylwester Wardęga na FAME MMA miał zadebiutować już na pierwszej edycji, kiedy jego rywalem miał być Daniel Magical. Jak przyznał, później proponowano mu walkę między innymi z polskim raperem Sobotą, jednak nie był zainteresowany takim pojedynkiem.

W walce z Błońskim Wardęga zaprezentował się bardzo słabo. Od początku dawał się trafiać mocnymi ciosami i ostatecznie przegrał w drugiej rundzie przez poddanie.

Wardęga vs Danny Ferreri

Kolejny pojedynek Wardęga stoczył na gali FAME MMA 11. Jego przeciwnikiem był Danny Ferreri. Tym razem starcie odbyło się w formule bokserskiej, jednak to nie pomogło Wardędze. Sylwester ponownie został zdominowany i przegrał przed czasem. Nie został bowiem dopuszczony do dalszej walki po drugiej rundzie.

Wardęga i Gola vs Olejnik i Fabijański

Na gali FAME Reborn Sylwester Wardęga wrócił do walk po ponad dwóch latach przerwy. Wystąpił w walce 2 vs 2, w której połączył siły z Wojtkiem Golą. Ich przeciwnikami był Sebastian Fabijański oraz Tomek Olejnik. Starcie to odbyło się w boksie w małych rękawicach.

Występ Wardęgi w tej walce nie potrwał jednak długo. Został on bowiem zdyskwalifikowany za nielegalne ciosy w parterze, które zadał w kierunku Sebastiana Fabijańskiego. Co prawda żaden z nich nie doszedł czysto, jednak aktor stwierdził, że nie da rady kontynuować walki. W walce Gola vs Olejnik lepszy okazał sie włodarz FAME MMA.

Wardęga Pandora Gate

W roku 2023 wybuchła ogromna afera internetowa, która szybko przeniosła się na skalę całej Polski. Zapoczątkował ją Wardęga razem z Konopskim - to oni przygotowali bowiem dwa materiały dowodowe w sprawie Pandora Gate. W jego filmie na YouTube padły zarzuty między innymi wobec Stuu, Dubiela, Boxdela czy nawet Fagaty.

Na influencerów szybko wylała się fala krytyki. Boxdel przez swoje obrzydliwe wiadomości z nieletnią został chwilowo wykluczony nawet z FAME MMA, którego jest współwłaścicielem. Jednak głównym oskarżonym, którego zarzuty są najbardziej poważne jest Stuu.

Wardęga Bita Śmietanka

16 grudnia 2023 roku Sylwester Wardęga wystąpił na amatorskiej gali zorganizowanej przez Xayoo. Na Bitej Śmietance 3 zmierzył się z popularnym streamerem z Twitcha - Vysotzkim. Mimo tego, że Wardęga przez wielu był uważany za faworyta, to ostatecznie przegrał.

Sylwester Wardęga Hype MMA

Wardęga Hype MMA - co prawda popularny twórca nie walczy na tej organizacji, ale jest z nią związany. Włodarze Hype MMA zaproponowali mu prowadzenie konferencji przed galami, na co Wardęga się zgodził i właśnie w tej roli możemy obserwować jego działalność przy okazji gal Hype MMA.

Wardęga Boxdel

Sylwester Wardęga i Boxdel byli ze sobą powiązani nie tylko przez działalność w internecie, ale również biznesowo. W 2023 roku założyli bowiem kanał GOATS. Projekt ten napotkał jednak ogromne problemy po wybuchu afery Pandora Gate, w którą zamieszany był Boxdel.

Po wspomnianej aferze, relacja Boxdela i Wardęgi przechodziła wzloty i upadki. W styczniu 2024 roku opublikowali ponad godzinne nagranie, po którym można było stwierdzić, że ostatecznie się pogodzili. Okazało się to jednak nieprawdą.

Boxdel przez wiele miesięcy oszukiwał bowiem Wardęge i jedynie udawał, że nie ma mu za złe, iż ten upublicznił podczas afery Pandora Gate jego skandaliczne i obrzydliwe zachowania w przeszłości w stosunku do nieletnich dziewczyn. Boxdel, wraz z Marcinem Dubielem i Nitrozyniakiem, przygotowywał na Wardęgę i Konopskiego film, który miał ich zdyskredytować.

Wardęga dowiedział się o tym i na jednym ze swoich streamów ujawnił wiele innych kłamstw Boxdela. Oświadczył również, że nie zaufa Baronowi i chce, aby ich znajomość się zakończyła.

Wardęga afera

Wiele osób przypomina w kontekście Wardęgi aferę, która pozostawia rysę na jego wizerunku. Wiele lat temu, gdy zajmował się on jeszcze nagrywaniem pranków, opublikował film o nazwie "Boobsman". Wardęga dotykał na nim kobiety bez ich zgody. Na koniec filmu oświadczył, iż jest on jedynie prowokacją i ma zachęcić do regularnych badań. Mimo tego, wiele osób nie akceptuje tych tłumaczeń.

Wardęga WATAHA - Krulestwo

Od dłuższego czasu Wardęga nagrywa filmy komentujące aktualne wydarzenia na polskim YouTube na kanale WATAHA – Krulestwo. Jak przyznał, cieszy go fakt, że udało mu się zbudować społeczność, która regularnie śledzi jego najnowsze materiały czy transmisje live. Kanał WATAHA – Krulestwo posiada ponad 700 tysięcy subskrypcji, a kolejne filmy regularnie przekraczają kilkaset tysięcy wyświetleń.

Wardęga vs Gargamel

Po tym, jak Wardęga zniknął z polskiego internetu i podróżował po świecie (mieszkał między innymi w Indiach), wielu twierdziło, że jego kariera na polskim YouTube to przeszłość i że dołączy on do grona „zapomnianych youtuberów”. Nic jednak bardziej mylnego.

O Wardędze ponownie głośno zrobiło się między innymi przy okazji dramy z Gargamelem, innym popularnym polskim twórcą na YouTube. Panowie nagrywali na siebie wzajemnie filmy, wytykając sobie błędy czy hipokryzję, osiągając na tych nagraniach naprawdę solidne wyświetlenia.

Sylwester Wardęga pies pająk

Ogromną popularność Wardędze na całym świecie przyniósł film pod tytułem "Mutant Giant Spider Dog". Podczas nagrania pies Wardęgi o imieniu Chica przebrany jest za pająka i straszy ludzi w godzinach wieczornych. Film powstał we wrześniu 2014 roku i był prawdziwym hitem internetu na całym świecie. Właśnie w 2014 roku był najchętniej oglądalnym filmem na całym YouTube.

Łącznie film Pies Pająk obejrzano ponad 184 miliony razy. Dzięki temu filmowi na kanale SA Wardęga przybyło sporo subskrybentów i łącznie kanał ten śledzi 3,6 miliona osób. Przez długi czas był to najpopularniejszy kanał na polskim YouTube. Jest on jednak nieaktywny od dłuższego czasu, gdyż Wardęga uznał, że czas na zmiany i przestały bawić go pranki.

Sylwester Wardęga zarobki

Zarobki Wardęgi na FAME MMA nie są znane, ale jak przyznał, jest on zadowolony z tego, ile pieniędzy dostanie za debiutancką walkę. Nie ulega wątpliwości, że rekordowe zarobki Wardęga wygenerował z filmu Pies Pająk, który z samych reklam zapewnił mu zarobki w wysokości kilkuset tysięcy złotych.

Sylwester Wardęga dziewczyna

Dziewczyną Wardęgi od lat jest Monika Kołakowska. Kobieta również jest niezwykle aktywna w sieci – jej profil na Instagramie śledzi blisko 310 tysięcy obserwujących, a kanał na YouTube o nazwie „Monika Kołakowska” ma imponujące 725 tysięcy subskrypcji. Dziewczyna Wardęgi prowadzi kanał o tematyce sportowej. Prezentuje bowiem domowe treningi i porady dotyczące na przykład tego, jak skutecznie się odchudzić.

SA Wardęga

SA Wardęga – to nazwa kanału, który Wardęga założył w styczniu 2012 roku. Można więc nazwać go jednym z pierwszych popularnych polskich youtuberów. Dlaczego SA Wardęga? Odpowiedź jest bardzo prosta. Nazwa kanału wzięła się od imienia i nazwiska mężczyzny – Sylwester Adam Wardęga.

Sylwester Wardęga choroba

Wardęga w wieku 17 lat dowiedział się o swojej chorobie. Popularny youtuber choruje na cukrzycę. W jednym filmów sam wspomniał o tej chorobie.

Nagle zacząłem się czuć senny, ciągle chciało mi się spać. Szybko zacząłem chudnąć i bardzo szybko straciłem 10 kilogramów

Choroba Wardęgi może utrudniać mu nieco przygotowania do walk na FAME MMA. Jak stwierdził w jednym z nagrań na swoim kanale, musi przytyć kilka kilogramów, a gwałtowne nabranie masy nie jest zbyt korzystne dla organizmu cukrzyka.

Wardęga Instagram

Sylwester Wardęga Instagram prowadzi pod nazwą @sawardega_wataha. Zgromadził on na swoim koncie ponad 1,2 miliona obserwujących.


Z czego znany jest Sylwester Wardęga?
Mężczyzna popularność osiągnął dzięki swojej twórczości na YouTube, gdzie tworzył bijące kolejne rekordy popularności pranki.
Ile lat ma Sylwester Wardęga?
Sylwester Wardęga urodził się 31 grudnia 1989, a zatem aktualnie ma 34 lata.