Jak działa bezpieczny kupon?

Żaden z nas nie lubi przegrywać, obstawiając zakłady bukmacherskie i dążymy cały czas, żeby nasze kupony składające się z różnych spotkań okazały się trafione. Niestety w bukmacherce ciężko jest czasem trafić dwa mecze, a co dopiero kilka spotkań z rzędu. Z pomocą w tej kwestii przychodzi tzw. bezpieczny kupon, który przy spełnieniu odpowiednich warunków pozwoli nam zainkasować wygraną nawet w przypadku pomyłki.

Co to jest bezpieczny kupon?

Bezpieczny zakład - czym jest?

Każdy z nas miał w życiu taką sytuację, że nasz kupon okazywał się porażką z powodu nietrafionego jednego zakładu. Takie sytuacje są bardzo frustrujące dla graczy, ponieważ często muszą obejść się smakiem wysokich wygranych. Gracze obstawiający kupony AKO z wieloma zdarzeniami mogą jednak zabezpieczyć się w postaci bezpiecznego zakładu. Na czym to polega? Zakład bezpieczny daje możliwość nietrafienia jednego zdarzenia na naszym kuponie. W przypadku, gdy np. obstawimy 8 spotkań niekoniecznie z jednej dziedziny sportowej i trafimy siedem z nich, to nadal możemy cieszyć się wygraną.

Bezpieczny zakład to swego rodzaju ubezpieczenie, polisa, która daje nam małą furtkę na pomyłkę podczas naszych analiz. Korzystając z funkcji bezpieczny zakład, musimy jednak pamiętać, że w przypadku pomyłki bukmacher nie wypłaci nam całej kwoty, to byłoby zbyt piękne, ale odliczy nam część wygranej z tytułu pudła. Kupon AKO rozpoczyna się od dwóch zdarzeń, a kończy się w zależności od limitu danej firmy bukmacherskiej. Korzystając z bezpiecznego zakładu, musimy mieć na uwadze, że jest to możliwe dopiero w przypadku, gdy wybierzemy cztery selekcje. Ma to związek z nazwą zakładów, ponieważ dopuszczalne są zakłady singlowe, duble i treble.

Zobacz także: Czym jest zakład bez ryzyka?

Jak skorzystać z bezpiecznego kuponu?

Jak działa bezpieczny kupon?

Możliwości na zawarcie takiego zakładu są dwie ze względu na istnienie punktów naziemnych i opcji zawierania zakładów tradycyjną i bardziej popularną metodą online. W przypadku punktów stacjonarnych przed puszczeniem kuponu musimy o tym poinformować pracownika, który zaznaczy taką opcję, jeżeli spełniliśmy odpowiednie warunki. Grając online, oczywiście jest to dużo prostsze i wystarczy, że podczas dodawania naszych zdarzeń zaznaczymy opcję „bezpieczny zakład”. Najczęstszymi warunkami do spełnienia są:

– kupon AKO składający się z minimum 4 zdarzeń,

– kurs całkowity musi odpowiadać wymaganiom danego bukmachera, o czym można przeczytać w regulaminie,

– każda firma bukmacherska ma własne widełki, co do kursu na pojedyncze zdarzenie,

W momencie zawarcia bezpiecznego kuponu tracimy także możliwość korzystania z cash-outu.

Sprawdź: Cashback a Cashout

FORTUNA

Bezpieczny kupon Fortuna

Bezpieczne kupony można zawierać u wielu bukmacherów, jednak to bukmacher Fortuna cieszy się renomą i najniższym minimalnym kursem AKO. Maksymalny kurs jednego spotkania musi wynosić 3.50, a minimalny kurs całkowity 100. Zwrot za jeden błąd wynosi 5 x stawka kuponu, a maksymalna kwota zwrotu to 200 PLN. W fortunie po zalogowaniu się na konto gracza i rozpoczęciu dodawania zdarzeń w zakładce „Kupon” pojawią się takie opcje jak: AKO, Maxicombi i Bezpieczny. Dodatkowo Fortuna automatycznie zamienia nasz postawiony kupon na bezpieczny, jeśli zostaną spełnione wymienione wcześniej warunki. Jest to bardzo duże ułatwienie dla graczy, ponieważ nie muszą martwić się, że nie zaznaczyli tej opcji. Dodatkowym ułatwieniem jest niebieski napis na dole naszego kuponu AKO, który informuje nas, czy musimy dodać dodatkowy zakład z danym kursem, aby spełnić warunki oraz że nasz kupon został zmieniony z AKO na Bezpieczny.

Niestety w przypadku zakładu bezpiecznego w Fortunie możemy spotkać sytuację, kiedy to nietrafiony mecz znacząco obniży nasz całkowity kurs kuponu. W celu zabezpieczenia się przed taką sytuacją musimy postawić zdarzenia o łącznym kursie znacząco wyższym niż wspomniany wyżej kurs minimalny. Dodatkowo zakład bezpieczny fortuna nie może być łączony z Superofertą+, Hitem Dnia ani żadnymi bonusami kursowymi takimi jak:

  • Bonus AKO,
  • Happy Hours,
  • Fortuna na start,
  • Szczęśliwe poniedziałki.

Przy wybieraniu spotkań do zakładu bezpiecznego możemy korzystać z praktycznie wszystkich dyscyplin sportowych, typów i podtypów znajdujących się na stronie. Nie ma również ograniczeń co do rodzaju zakładu. Mamy do dyspozycji podstawowe zdarzenia na 1 × 2, handicapy, over/under, rzuty rożne, kartki oraz dokładne wyniki.

Interesuje Cię kod promocyjny Fortuna?

STS

STS kupon bezpieczny

Drugim popularnym bukmacherem, który ma opcję bezpiecznego zakładu, jest STS. Skorzystać z STS bezpieczny zakład możemy grając kupon AKO, którego stawka wynosić będzie nie więcej niż 250 zł, a łączny kurs wszystkich zdarzeń będzie się zaczynać od minimum 175. Minusem wyróżniającym STS od Fortuny jest minimalny kurs na jedno zdarzenie, który nie może przekroczyć 2.00. Kwota zwrotu w przypadku przegrania jednego zdarzenia to 10 x wkład x 0,88, co daje maksymalnie 2200 zł. Po spełnieniu warunków podczas wybierania zdarzeń pod kursem całkowitym pojawi się zakładka „Bezpieczny zakład”.

Jeśli chcemy skorzystać z tej formy, to musimy zaznaczyć przycisk znajdujący się obok, w przeciwnym wypadku nasz kupon AKO będzie rozliczony w normalny sposób. Podczas korzystania z bezpiecznego kuponu STS należy pamiętać o bardzo ważnej kwestii. Kurs po usunięciu z kuponu przegranego zdarzenia musi nadal wynosić 175, dlatego najlepszym sposobem jest wybieranie spotkań z kursami zbliżonymi do 2.00, aby kurs całkowity był w miarę wysoki. Oczywiście w przypadku trafienia wszystkich meczów na kuponie wygrywamy całą możliwą kwotę.

Zapoznaj się z bonusem STS

Zwiń
Na czym polega bezpieczny zakład? Zakład bezpieczny daje możliwość nietrafienia jednego zdarzenia na naszym kuponie. W przypadku, gdy np. obstawimy 8 spotkań niekoniecznie z jednej dziedziny sportowej i trafimy siedem z nich, to nadal możemy cieszyć się wygraną. Musimy jednak pamiętać, że w przypadku pomyłki bukmacher nie wypłaci nam całej kwoty. Jak skorzystać z bezpiecznego kuponu? W przypadku punktów stacjonarnych przed puszczeniem kuponu musimy o tym poinformować pracownika, który zaznaczy taką opcję, jeżeli spełniliśmy odpowiednie warunki. Grając online, oczywiście jest to dużo prostsze i wystarczy, że podczas dodawania naszych zdarzeń zaznaczymy opcję „bezpieczny zakład”.