Fortuna z racji swojego długoletniego stażu oraz bardzo dobrej oferty jest jednym z najczęściej wybieranych bukmacherów. Czy równie dużo dobrego co o jej kursach, czy promocjach można także powiedzieć o obsłudze płatności? Postanowiliśmy sprawdzić jak przebiegają u bukmachera Fortuna wypłaty i wpłaty.

Fortuna wypłaty

U bukmachera Fortuna wypłata może zostać zrealizowana w jeden sposób. Jest to przelew na rachunek bankowy. Ten należy podać podczas przeprowadzania weryfikacji konta. Osobom, które chętnie korzystają z portfeli internetowych może nieco brakować tych funkcji. Trzeba jednak przyznać, że tego typu usługi są jeszcze mało popularne na polskim rynku bukmacherów.

Ile trwają szybkie wypłaty na Fortunie?

Wypłata najczęściej realizowana jest do 15 minut. Szybkie wypłaty wykonywane są przez aż 17 banków. Żaden z nich nie pobiera prowizji. Wypłacie podlega dowolna kwota.  Co ważne jako jeden z niewielu bukmacherów Fortuna oferuje taką opcję przez całą dobę. Wiele jednak zależy również od banku. Niektóre z nich nie wykonują transakcji w weekend. Przez to na uznanie konta należy zaczekać do poniedziałku. Poniżej przedstawiamy listę banków oraz czas realizacji transakcji zależnie od dnia tygodnia.

BankDni powszednieSobotaNiedziela i święta
mBankCałą dobęCałą dobęCałą dobę
InteligoCałą dobęCałą dobęCałą dobę
Bank PKO BPCałą dobęCałą dobęCałą dobę
Santander Bank08:00-21:00Całą dobęCałą dobę
ING Bank ŚląskiCałą dobęCałą dobęCałą dobę
Bank Pekao S.A.06:00-20:00NiedostępnyNiedostępny
BNP Paribas06:00-20:00NiedostępnyNiedostępny
Bank Millennium06:00-22:0006:00-22:00Niedostępny
Bank Pocztowy08:00-18:00NiedostępnyNiedostępny
Alior BankCałą dobęCałą dobęCałą dobę
Volkswagen BankCałą dobęCałą dobęCałą dobę
Nest BankCałą dobęCałą dobęCałą dobę
Getin BankCałą dobęCałą dobęCałą dobę
Idea BankCałą dobęCałą dobęCałą dobę
BOŚ Bank09:30-20:0009:30-20:0009:30-20:00
Credit AgricoleCałą dobęCałą dobęCałą dobę
Toyota Bank08:00-21:00NiedostępnyNiedostępny

Fortuna metody płatności

Dokonując wpłaty w Fortunie można wybierać spośród kilku metod. Wśród nich znajdują się te najpopularniejsze:

 • BLIK
 • PayU
 • Tpay
 • Karty Visa i MasterCard

Plusem jest możliwość dokonania depozytu BLIKIEM wpisując kod bezpośrednio na stronie lub w aplikacji. Zaoszczędza to czas. Jest to kluczowe, szczególnie gdy dokonujemy depozytu na krótko przed rozpoczęciem się interesującego nas zdarzenia lub podczas obstawiania na żywo. Trzeba również przyznać, że brakuje portfeli internetowych. Usługi takie jak Skrill czy PayPal nie są może spotykane najczęściej u bukmacherów, ale wzbogacają listę metod płatności.

Weryfikacja tożsamości

Polscy bukmacherzy zabezpieczają się przed działaniami oszustów. Aby więc u bukmachera Fortuna wypłaty mogły zostać przez nas zlecone, to uprzednio wymagana jest pełna weryfikacja tożsamości. Od momentu rejestracji do oficjalnego zweryfikowania konta gracz operuje na tzw. koncie tymczasowym. Ma ono oczywiście swoje plusy oraz minusy.

Do tych pierwszych możemy zaliczyć np. możliwość złożenia depozytu oraz odebrania bonusu powitalnego. Po stronie minusów największym problemem jest oczywiście brak możliwości zlecenia wypłaty oraz ważność takiego konta ograniczona do zaledwie 28 dni.

Co zatem należy zrobić, aby w pełni zweryfikować konto? Od niedawna u bukmachera Fortuna rejestracja dostępna jest poprzez bankowość elektroniczną. Dzięki temu utworzone konto od razu staje się zweryfikowane. Jeśli nie chcesz podejmować tego kroku to pozostaje rejestracja w sposób tradycyjny tj. przesłanie bukmacherowi skanu dokumentu tożsamości. Taka weryfikacja zajmuje Fortunie zazwyczaj kilkadziesiąt minut.

Wypłata wygranej Fortuna - krok po kroku

Przez proces wypłaty bez najmniejszych kłopotów przejść powinien nawet ten gracz, który dopiero co zaczął swoją przygodę z zakładami bukmacherskimi. Jak dokonać wypłaty w Fortunie?

 • Zaloguj się na swoje konto gracza
 • Przejdź do swojego profilu i wybierz Wpłaty i wypłaty, a następnie Wypłata
 • Wprowadź kwotę, którą chcesz wypłacić
 • Zweryfikuj czy numer konta bankowego jest aktualny i prawidłowy
 • Potwierdź transakcję poprzez kliknięcie Wypłać
 • Środki w większości przypadków trafiają na konto do 15 minut

Fortuna jak wypłacić bonus?

Bonusy na start to dla nowego gracza jedna z kluczowych kwestii podczas wyboru bukmachera. Omawiany bukmacher dobrze o tym wie, dlatego oferuje atrakcyjną promocję wraz z kodem promocyjnym Fortuna. Pakiet powitalny Fortuny składa się z:

 • Potrójny zakład bez ryzyka 600 PLN (100 + 200 + 300)
 • Bonus bez depozytu 20 PLN
 • Freebet od 1. wpłaty 10 PLN

Jak wypłacić bonus bez depozytu?

Nowi gracze otrzymują bonus bez depozytu o wartości 20 PLN w postaci punktów FKP, które można wykorzystać na zakłady. Nie musi to być jeden kupon. Gdy nasze typy okażą się skutecznie, to wygrana pomniejszona o freebet trafi na konto gracza. Stamtąd od razu można dokonać jej wypłaty. To bardzo dobra wiadomość, ponieważ nie trzeba wykonywać wielokrotnych i skomplikowanych obrotów bonusem.

Czy można wypłacić darmowy zakład?

Typowym darmowym zakładem jest wspomniane 20 PLN, które uzyskuje się w formie punktów FKP. Jeśli chodzi zaś o zakład bez ryzyka, to w przypadku niepowodzenia kuponu środki wracają do Ciebie. To od Ciebie zależy, co dalej z nimi zrobisz. Należy jednak pamiętać, że kolejne części bonusu przyznawane są w określonym czasie. Pierwszy zakład bez ryzyka trafia natychmiast po rejestracji, drugi po 3 dniach, a ostatni po 6 dniach od założenia konta.

Fortuna limit wypłat

Spore grono bukmacherów wprowadza ograniczenia dotyczące przelewu środków z konta gracza na rachunek bankowy. Na całe szczęście podobną drogą nie zdecydowała się pójść Fortuna. Wypłaty można bowiem zlecić, mając na tymże koncie nawet zaledwie jeden grosz.

Należy pamiętać, że pewien limit jest nakładany przez pośredników, którzy realizują transakcję. Często jest to więc minimum 1 PLN, a maksimum 100 000 PLN. Z górnej wartości mogą być więc zadowoleni nawet ci typerzy, którzy operują wysokimi kwotami.

Fortuna problem z wypłatą

Znaczne grono użytkowników (zwłaszcza tych nieco mniej doświadczonych) obawia się często, czy bukmacherzy, aby na pewno zrealizują ich wypłatę w sytuacji, gdy uda im się wygrać wysoką kwotę. Taki niepokój jest całkowicie nieuzasadniony. Fortuna jako jeden z liderów rynku zakładów wzajemnych w Polsce nie może sobie bowiem pozwolić na żadne komplikacje podczas procesu przesyłania środków na rachunek bankowy. Gdyby tak się stało, to potencjalna strata wizerunkowa mogłaby być opłakana w skutkach.

Fortuna kontakt z pomocą techniczną

W przypadku gdy pojawią się jakiekolwiek problemy z wykonaniem wpłaty lub wypłaty Fortuna posiada dział obsługi klienta. Gracze mają sposobność kontaktu między innymi poprzez czat online. Jest to zazwyczaj ulubiony kanał kontaktu z bukmacherem dla wielu klientów. Czat działa codziennie w godzinach 8:00 - 24:00. Poniżej wskazujemy wszystkie metody kontaktu z Fortuną:

 • Czat na żywo
 • Formularz kontaktowy
 • E-mail
 • Infolinia

Dostępny jest także obszerny FAQ oraz Strefa Typera. Jest to czat, na którym wypowiadają się gracze. Często ci dzielą się na nim propozycjami typów i kuponów, ale czasem można również uzyskać na nim porady dotyczące innych tematów jak wpłaty.


Jakie metody płatności są dostępne w Fortunie?
W Fortunie można dokonać depozytu za pomocą BLIKA, PayU, Tpay i kart VISA i MasterCard.
Ile trwa wypłata w Fortunie?
Najczęściej wypłata realizowana jest do 15 minut.
Czy można wypłacić bonus bez depozytu w Fortunie?
Bonusowe 20 PLN w punktach FKP można wypłacić po tym, jak środki trafią na konto główne gracza.