Sporty wirtualne od niedawna stały się bardzo popularne. Polscy bukmacherzy szybko podłapali trend zagranicznych firm i wprowadzili do swojej oferty możliwość obstawiania spotkań i wyścigów. Wirtualnych sportów nie zabrakło u bukmachera Fortuna, który jest jednym z najpopularniejszych bukmacherów w naszym kraju. Sporty Wirtualne Fortuna to jeden z elementów oferty, który może być decydujący dla wielu typerów. Jak ta część oferty prezentuje się u tego bukmachera?

Jak obstawiać sporty wirtualne Fortuna

Każdy użytkownik, który ma zarejestrowane konto może bez problemu zacząć przygodę z obstawianiem i analizowaniem zakładów na sporty wirtualne Fortuna. Po wejściu na stronę internetową logujemy się w prawym górnym rogu. Następnie na żółtym pasku widniejącym u góry klikamy w napis „Wirtualne sporty”. Na środku ekranu pojawi nam się okno z transmisją online, aktualnego spotkania danej kolejki wirtualnej piłki nożnej fFortuna. Po lewej stronie będziemy mieli do wyboru listę dostępnych dyscyplin.

Każde kolejne zdarzenie rozpoczyna się co kilka minut. Dzięki temu każdy gracz ma dostateczną ilość czasu na postawienie zakładu. Wszystko jest na tyle przejrzyste i proste, że nawet typowy laik, który pierwszy raz ma styczność z tego typu zakładami, po kilku minutach będzie wiedzieć, jak obstawiać sporty wirtualne w Fortunie.

Zakłady na sporty wirtualne Fortuna

Zawieranie zakładów na sporty wirtualne w Fortunie nie jest skomplikowane. Jeżeli obstawiałeś już kiedyś jakieś wydarzenia sportowe, to w praktyce sporty wirtualne Fortuna nie przysporzą Ci trudności. Jedyną rzeczą, którą trzeba wiedzieć, jest brak możliwości łączenia spotkań z oferty wirtuali ze zdarzeniami rzeczywistymi. Z wirtualnych zakładów mogą korzystać wyłącznie osoby pełnoletnie, które założyły konto i zostały pozytywnie zweryfikowane.

Stawka minimalna do zawierania zakładów w przypadku bukmachera Fortuna wynosi 2 zł i nie ma ograniczeń co do maksymalnej kwoty. Maksymalna wygrana z zakładów na sporty wirtualne Fortuny to 200 000 PLN. Dodatkowo fani typowania za pośrednictwem smartfonu mogą być zadowoleni, ponieważ w Fortuna aplikacja mobilna jest wzbogacona o sporty wirtualne.

Kursy na sporty wirtualne w Fortunie

W przypadku sportów wirtualnych Fortuna oferuje dość podobne kursy jak w przypadku tradycyjnych dyscyplin. Można to szybko zauważyć w przypadku piłki nożnej. Wirtualne rozgrywki piłkarskie toczone są pomiędzy drużynami, których nazwy brzmią znajomo. W związku z tym np. Manchester United czy Chelsea także i tutaj często występują w roli faworyta.

Bukmacher Fortuna cechuje się bardzo korzystnymi i wysokimi kursami, które często są o kilka procent większe niż u konkurencji na naszym rynku. Niestety pomimo sporej ilości dyscyplin Fortuna odstaje w kwestii liczby dostępnych zdarzeń. W każdym meczu lub wyścigu mamy naprawdę znikomą liczbę kombinacji i są to tylko podstawowe zdarzenia, które nie dają dużej możliwości w analizowaniu i typowaniu.

Bonus powitalny na sporty wirtualne w Fortunie

Promocja, która przewidziana jest dla nowych klientów Fortuny obowiązuje także w przypadku sportów wirtualnych. Poprzez to bukmacher nie oferuje osobnych bonifikat w przypadku klasycznej oferty sportowej, jak i jej wirtualnej wersji. Co zatem mogą zyskać nowi gracze?

 • Potrójny zakład bez ryzyka do 600 zł
 • Bonus bez depozytu za rejestrację 20 zł
 • Freebet po pierwszej wpłacie

Aby móc otrzymać wszystkie benefity warto pamiętać o wykorzystaniu kodu promocyjnego Fortuna. Dodatkowo wspomniany zakład bez ryzyka tyczy się aż trzech pierwszych zakładów. Jak przedstawiają się jego zasady?

ZakładKwotaKiedy?
Pierwszy zakład bez ryzyka100 złPo rejestracji
Drugi zakład bez ryzyka200 złPo 3 dniach od rejestracji
Trzeci zakład bez ryzyka300 złPo 6 dniach od rejestracji

Oferta na sporty wirtualne Fortuna

Bukmacher Fortuna w swojej ofercie na sporty wirtualne przygotował dla graczy cztery dyscypliny sportowe, które możemy obstawiać całodobowo przez siedem dni w tygodniu. Należą do nich:

 • piłka nożna,
 • wyścigi konne,
 • gonitwy psów,
 • wyścigi samochodowe.

W przypadku wirtualnej piłki nożnej w Fortunie mamy do wyboru wytypowanie zwycięzcy lub remisu, podwójną szansę, sumę bramek (tylko linia 2.5), dokładną liczbę goli i dokładny wynik. W wirtualnych wyścigach konnych, psów i samochodów możemy obstawiać zwycięzcę oraz miejsca 1-2 i 1-3.

Wirtualna piłka nożna Fortuna

Podczas obstawiania futbolu widzimy tylko obraz transmisji oraz opcję włączenia lub wyłączenia dźwięku. Nie mamy możliwości zagłębienia się w szczegółowe statystyki drużyn ani sprawdzenia aktualnej tabeli. Gracz może opierać się tylko na podstawie kursów i swojej własnej intuicji. Wirtualne mecze odbywają się jako rozgrywki klubowe i reprezentacyjne. To, co odróżnia zakłady na sporty wirtualne Fortuna od innych bukmacherów to całkowicie polski komentarz dodany do wszystkich dyscyplin dostępnych w ofercie.

Cała transmisja jest dopracowana, a w tle oprócz miłego głosu komentatora usłyszeć można dźwięki trybun i otoczenia. Wirtualne spotkania piłki nożnej w Fortunie rozgrywane są co 3 minuty. Wystarcza to w zupełności na postawienie interesujących nas zakładów, tym bardziej że nie mamy możliwości wejścia w statystyki. Da się natomiast łączyć spotkania w kupon AKO. Dostępne są 3 rodzaje rozgrywek:

 • Piłka nożna (reprezentacje)
 • Piłka nożna Plus (drużyny z ligi angielskiej)
 • Mistrzostwa świata (reprezentacje)

Wirtualne wyścigi konne Fortuna

Na stronie nie zabrakło również popularnych wirtualnych wyścigów konnych Fortuna. W gonitwie bierze udział od 8 do 15 koni w zależności, czy jest to wyścig na prostej, czy z okrążeniem. Całość komentowana jest w języku polskim. Wirtualne wyścigi konne startują w Fortunie co 3 minuty, a w ciągu godziny mamy do czynienia z 20 gonitwami, które możemy obstawiać.

Tak jak w przypadku innych dyscyplin nie możemy narzekać na wizualizację i efekty dźwiękowe. Wszystko stoi na wysokim poziomie. W opcjach zakładów mamy do wyboru wytypowanie zwycięzcy wyścigu oraz przedziały miejsca 1-2 lub 1-3. Kursy dostępne w wirtualnych wyścigach konnych Fortuna są wysokie. Brakuje jednak statystyk, które pomagałyby w typowaniu.

Wirtualne wyścigi psów Fortuna

W każdym wirtualnym wyścigu psów Fortuna uczestniczy od 6 do 8 psów. Tak jak w przypadku wirtualnych wyścigów konnych mamy faworytów i psy skazywane według kursów na porażkę. Gonitwy możemy obstawiać co 3 minut. Podczas transmisji możemy oglądać jedno okrążenie wraz z dostępnym polskim unikalnym komentarzem, który bez wątpienia dodaje dodatkowego „smaczku”.

Podstawową opcją w wirtualnych wyścigach psów w Fortunie jest zakład na zwycięzcę oraz dwa dodatkowe na przedziały miejsc 1-2 i 1-3. W przypadku faworytów kursy są niskie, ale mamy możliwość zawierania zakładów akumulowanych.

Wirtualne wyścigi samochodowe Fortuna

Ostatnią dyscypliną zakładów na sporty wirtualne Fortuna są wirtualne wyścigi samochodowe. Standardowo rozgrywane są one co 3 minuty. W każdym wyścigu bierze udział 12 samochodów, które mają do pokonania dwa okrążenia. Wszystko pokazane jest w bardzo dynamicznej wizualizacji, w której często dochodzi do nagłych zmian pozycji.

Ze względu na dużą losowość zalecamy ostrożność i chłodną głowę. Całe widowisko kończy się po około jednej minucie i możemy przystępować do obstawiania kolejnych wyścigów. W tle oczywiście słychać polski komentarz i dźwięki silników samochodów, co pozwala poczuć w większym stopniu atmosferę. Do dyspozycji mamy trzy rodzaje rynków:

 • zwycięzcę
 • miejsca 1-2
 • pozycje 1-3

Każdy gracz ma opcję tworzenia kuponu AKO z opcji dostępnych na dany wyścig, ale nie takich, które wzajemnie się wspierają, jak wygrana pierwszego kierowcy i jego miejsce w pierwszej dwójce.

Fortuna sporty wirtualne na żywo

W sportach wirtualnych Fortuna nie mają miejsca zakłady na żywo znane z prawdziwych dyscyplin. Powodem tego jest fakt, że spotkania trwają naprawdę krótko, więc operatorzy nie decydują się na tak szybką aktualizację kursów. Dodatkowo następne zdarzenia mają miejsce dosłownie chwilę po ukończeniu poprzednich. W związku z tym sporty wirtualne i tak są bardzo bogate w możliwość obstawiania dosłownie na okrągło.

Zakłady długoterminowe

Choć sporty wirtualne to często podobne rozgrywki do tych prawdziwych nie ma możliwości typowania w nich zakładów długoterminowych. Możliwe, że ze względu na dużą losowość ryki te i tak byłyby rzadko stosowanie przez typerów. Jedynym rozwiązaniem jest więc cieszenie się z kolejno rozpoczynających się meczów i wyścigów oraz zaglądanie do oferty tyczącej się właśnie konkretnych zdarzeń.

Sporty wirtualne Fortuna — regulamin

Pod wieloma aspektami sporty wirtualne są podobne do klasycznej oferty bukmacherskiej. Podobnie jest w przypadku zapisów w regulaminie. Znając zasady panujące u danego bukmachera dotyczące sportu nie trzeba zmieniać swojego nastawienia przechodząc do podstrony z wirtualami. Jakie są najważniejsze niuanse, które warto zapamiętać w przypadku sportów wirtualnych Fortuna?

 • Ukończona rejestracja w Fortunie
 • Nie ma możliwości łączenia sportów wirtualnych z ofertą na zakłady sportowe
 • Minimalna wartość stawki to 2 zł
 • Nie ma określonej maksymalnej stawki
 • Maksymalna wartość wygranej to 200 000 zł

Podsumowanie

Jeden z największych bukmacherów w Polsce ma jeszcze zdecydowanie sporo do poprawienia w dziedzinie sportów wirtualnych. Na duży plus zasługuje jednak prezentacja oraz polski komentarz. Zaletą jest też prostota, która może być doceniana szczególnie przez nowych użytkowników.

Na tę chwilę dostępne są tylko 4 dyscypliny sportowe takie jak wirtualna piłka nożna Fortuna, wirtualne wyścigi konne Fortuna, wirtualne wyścigi psów Fortuna i wirtualne wyścigi samochodowe Fortuna. Jeszcze niedawno dostępne były tenis oraz żużel. Obecnie bukmacher nie przekazuje informacji, czy wrócą one na stronę. Mamy nadzieję, że Fortuna nie spoczęła na laurach i systematycznie będzie ulepszać wirtuale na swojej stronie.


1. Czy w Fortunie są sporty wirtualne?
Tak, w ofercie Fortuny znajdują się sporty wirtualne.
2. Jakie dyscypliny występują w sportach wirtualnych na Fortunie?
W ofercie sportów wirtualnych w Fortunie znajdują się piłka nożna, wyścigi koni oraz psów, a także wyścigi samochodowe.