⚽️WIRTUALNE SPORTY FORTUNA

Sporty wirtualne od niedawna stały się bardzo popularne, a dzięki nowoczesnej technologii cały czas są dopracowywane, aby gracz poczuł się, jakby obstawiał rzeczywiste rozgrywki. Polscy bukmacherzy szybko podłapali trend zagranicznych firm i wprowadzili do swojej oferty możliwość obstawiania spotkań i wyścigów, które oparte są na specjalnie przygotowanych algorytmach generowanych przez komputer. Transmisje online z bardzo dobrą grafiką i dźwiękiem, wprowadzenie statystyk i możliwość obstawiania non stop przez siedem dni w tygodniu to tylko jedne z zalet sportów wirtualnych, które czekają na nowych i stałych graczy. Rynek bukmacherski cały czas się rozwija i każdy chce pozyskać nowych klientów, dlatego virtuale weszły na stałe w ofertę firm świadczących usługi online.

Wirtualnych sportów nie zabrakło u bukmachera Fortuna, który jest jednym z najpopularniejszych bukmacherów w naszym kraju. Fortuna wprowadziła sporty wirtualne w tym samym czasie co STS, czy Totolotek, więc ma spore doświadczenie na ten temat. Oferta fortuny na sporty wirtualne jest bardzo dobra i zawiera oryginalne pomysły jak np. wirtualne wyścigi psów fortuna, czy wirtualne wyścigi samochodowe fortuna. W tym artykule postaramy się jej dokładnie przyjrzeć i przybliżyć wam jak obstawiać sporty wirtualne u bukmachera fortuna.

Sprawdź:

JAK OBSTAWIAĆ SPORTY WIRTUALNE FORTUNA

Każdy użytkownik fortuny, który ma zarejestrowane konto może bez problemu zacząć przygodę z obstawianiem i analizowaniem zakładów na sporty wirtualne fortuna. Po wejściu na stronę internetową logujemy się w prawym górnym rogu. Następnie na żółtym pasku widniejącym u góry klikamy w napis „WIRTUALNE SPORTY”. Na środku ekranu pojawi nam się okno z transmisją online, aktualnego spotkania danej kolejki wirtualnej piłki nożnej fortuna, a po lewej stronie będziemy mieli do wyboru listę dostępnych dyscyplin. Przy każdej dyscyplinie pod nazwą widoczny jest zegar, który odlicza czas do rozpoczęcia następnego spotkania/wyścigu.

Używając scrolla w myszce lub paska z prawej strony możemy przeglądać wszystkie dostępne zakłady, które rozpoczną się po wyzerowaniu czasu. Każde kolejne zdarzenie rozpoczyna się co trzy minuty, więc każdy gracz ma dostateczną ilość czasu na postawienie zakładu. Wszystko jest na tyle przejrzyste i proste, że nawet typowy laik, który pierwszy raz ma styczność z tego typu zakładami, po kilku minutach będzie wiedzieć, jak obstawiać sporty wirtualne w fortunie.

ZAKŁADY NA SPORTY WIRTUALNE FORTUNA

FORTUNA sporty wirtualne

Zawieranie zakładów na sporty wirtualne w fortunie nie jest skomplikowane i bardzo intuicyjne. Jeżeli obstawiałeś już kiedyś jakieś wydarzenia sportowe, to w praktyce sporty wirtualne fortuna nie przysporzą Ci trudności. Jedyną rzeczą, którą trzeba wiedzieć, jest brak możliwości łączenia spotkań z oferty wirtuali ze zdarzeniami rzeczywistymi. Z wirtualnych zakładów mogą korzystać wyłącznie osoby pełnoletnie, które założyły konto i zostały pozytywnie zweryfikowane. Stawka minimalna do zawierania zakładów w przypadku bukmachera fortuna wynosi 2 zł i nie ma ograniczeń co do maksymalnej kwoty. Maksymalna wygrana z zakładów na sporty wirtualne fortuny to 200 000 PLN.

Sprawdź: Fortuna rejestracja

OFERTA NA SPORTY WIRTUALNE FORTUNA

Bukmacher fortuna w swojej ofercie na sporty wirtualne przygotował dla graczy sześć dyscyplin sportowych, które możemy obstawiać całodobowo przez siedem dni w tygodniu. Do tych dyscyplin należą:

  • piłka nożna,
  • żużel,
  • tenis,
  • wyścigi konne,
  • gonitwy psów,
  • wyścigi samochodowe.

Bukmacher fortuna cechuje się bardzo korzystnymi i wysokimi kursami, które często są o kilka procent większe niż u konkurencji na naszym rynku. Niestety pomimo sporej ilości dyscyplin fortuna odstaje w kwestii liczby dostępnych zdarzeń. W każdym meczu lub wyścigu mamy naprawdę znikomą liczbę kombinacji i są to tylko podstawowe zdarzenia, które nie dają dużej możliwości w analizowaniu i typowaniu. Jest to spory minus tego bukmachera, ale mamy nadzieję, że fortuna będzie w przyszłości starała się ulepszać ofertę. W przypadku wirtualnej piłki nożnej w fortunie mamy do wyboru wytypowanie zwycięzcy lub remisu, podwójną szansę, sumę bramek (tylko linia 2.5), dokładną liczbę goli i dokładny wynik.

W wirtualnym tenisie fortuna raczy nas podstawowymi zakładami na zwycięzcę meczu, wygraną danego zawodnika w gemie, dokładny wynik gema i ilość punktów w gemie. W ostatnich dwóch opcjach kursy są naprawdę wysokie, ale pamiętajmy, że bardzo trudno jest to wytypować, ponieważ fortuna nie daje nam możliwości sprawdzenia statystyk. W wirtualnych wyścigach konnych, psów i samochodów możemy obstawiać zwycięzcę oraz miejsca 1-2 i 1-3. Ostatnią dyscypliną jest wirtualny żużel fortuna, gdzie obstawiamy, który zawodnik wygra wyścig lub czy zajmie 1 albo 2 miejsce.

WIRTUALNA PIŁKA NOŻNA FORTUNA

Wszyscy bukmacherzy stawiają duży nacisk przede wszystkim na piłkę nożną, ponieważ jest to najpopularniejszy sport do obstawiania i oglądania. Na ogół wszyscy wprowadzają swoje oryginalne dodatki jak np. nazwa ligi, logo i reklamy związane z nazwą firmy. Często możemy zaobserwować dziwne nazwy drużyn, które przypominają te z rzeczywistości. W wirtualnej piłce nożnej fortuna odbiega trochę od schematu i postawiła na prostotę. Podczas obstawiania widzimy tylko obraz transmisji oraz opcję włączenia lub wyłączenia dźwięku. Nie mamy możliwości zagłębienia się w szczegółowe statystyki drużyn ani sprawdzenia aktualnej tabeli. Gracz może opierać się tylko na podstawie kursów i swojej własnej intuicji. Wirtualne mecze odbywają się jako rozgrywki między klubowe i reprezentacyjne. To, co odróżnia zakłady na sporty wirtualne fortuna od innych bukmacherów to całkowicie polski komentarz dodany do wszystkich dyscyplin dostępnych w ofercie fortuny na sporty wirtualne.

Cała transmisja jest dopracowana, a w tle oprócz miłego głosu komentatora usłyszeć można dźwięki trybun i otoczenia. Wirtualne spotkania piłki nożnej w fortunie rozgrywane są co trzy minuty, co w zupełności wystarcza na postawienie interesujących nas zakładów, tym bardziej że nie mamy możliwości wejścia w statystyki. Piłka nożna podzielona jest na dwie kategorie: Piłka nożna plus i Piłka nożna. W zakładce piłka nożna plus możemy obstawiać spotkania międzyklubowe, a zakładka piłka nożna to mecze reprezentacyjne.

Niestety kolejnym minusem jest brak możliwości obstawiania kilku spotkań jednocześnie, tak jak ma to miejsce np. u bukmachera STS. Tutaj pod transmisją mamy rozpiskę kolejnych pojedynków i godzinę ich rozpoczęcia. Mamy jednak możliwość łączenia spotkań w kupon AKO. Oferta wirtualnej piłki nożnej fortuna jest specyficzna na tle innych bukmacherów. Na plus można zaliczyć polski komentarz, dobrą oprawę dźwiękową, powtórki w zwolnionym tempie najciekawszych akcji i bramek oraz wysokie kursy. Na minus zdecydowanie mała ilość zdarzeń, brak statystyk i widocznej tabeli oraz możliwość oglądania tylko jednego spotkania.

WIRTUALNY TENIS FORTUNA

WIRTUALNY TENIS FORTUNA

W przypadku wirtualnego tenisa fortuna również wymyśliła swój oryginalny styl. Mecze tenisowe rozgrywane są co 4 minuty i pokazywany jest tylko jeden gem. Skrót w formie transmisji przedstawiany jest w ciągu kilkudziesięciu sekund i nie ma możliwości obstawiania zakładów na żywo. Około dziesięciu sekund przed końcem czasu na przyjmowanie zakładów informuje nas o tym komentarz głosowy. Oprawa wizualna stoi na wysokim poziomie, zawodnicy poruszają się w sposób naturalny, mamy również skróty w zwolnionym tempie najciekawszych zagrań i polski komentarz. Niestety podobnie jak w przypadku wirtualnej piłki nożnej nie mamy dużego wyboru zdarzeń podczas obstawiania. Można wytypować zwycięzcę spotkania, gema oraz dokładne wyniki gema i ilość punktów (4, 6, 8, 10 i 12).

WIRTUALNE WYŚCIGI KONNE FORTUNA

Na stronie nie zabrakło również popularnych wirtualnych wyścigów konnych fortuna. W gonitwie bierze udział od 8 do 15 koni w zależności, czy jest to wyścig na prostej, czy z okrążeniem. Całość komentowana jest w języku polskim, a na końcu polski głos przedstawia nam rezultat biegu. Wirtualne wyścigi konne startują w fortunie co trzy minuty, a w ciągu godziny mamy do czynienia z dwudziestoma gonitwami, które możemy obstawiać. Tak jak w przypadku innych dyscyplin nie możemy narzekać na wizualizację i efekty dźwiękowe. Wszystko stoi na wysokim poziomie. W opcjach zakładów mamy do wyboru wytypowanie zwycięzcy wyścigu oraz przedziały miejsca 1-2 lub 1-3. Kursy dostępne w wirtualnych wyścigach konnych fortuna są wysokie – mamy do czynienia z faworytami i dużymi underdogami.

WIRTUALNE WYŚCIGI PSÓW FORTUNA

WYŚCIGI PSÓW FORTUNA

W każdym wirtualnym wyścigu psów fortuna uczestniczy od 6 do 8 psów i tak jak w przypadku wirtualnych wyścigów konnych fortuna mamy dużych faworytów i psy skazywane według kursów na porażkę. Gonitwy możemy obstawiać co trzy minuty, a zakończenie zawierania zakładów następuje dziesięć sekund przed startem. Na transmisji możemy oglądać jedno okrążenie wraz z dostępnym polskim unikalnym komentarzem, który bez wątpienia dodaje dodatkowego „smaczku”. Podstawową opcją w wirtualnych wyścigach psów w fortunie jest zakład na zwycięzcę oraz dwa dodatkowe na przedziały miejsc 1-2 i 1-3. W przypadku faworytów kursy są niskie, ale mamy możliwość zawierania zakładów akumulowanych.

Zobacz także: Fortuna bonus

WIRTUALNY ŻUŻEL FORTUNA

Żużel to jeden z najpopularniejszych sportów w Polsce, dlatego wprowadzenie wirtualnego żużla do fortuny to spory plus i ukłon w stronę miłośników tej dyscypliny sportowej w naszym kraju. W rzeczywistym wyścigu mamy do czynienia z trzema pełnymi okrążeniami. Bukmacher fortuna w transmisji pokazuje tylko dwa okrążenia z pełnym polskim komentarzem. W każdym meczu żużlowym bierze udział czterech zawodników o losowych imionach i nazwiskach, niezwiązanych z profesjonalnymi ligami. Pod oknem wizualizacji mamy pokazaną rozpiskę kolejnych wyścigów, które odbywają się równo co trzy minuty. W przypadku wirtualnego żużla fortuny możemy obstawiać, który zawodnik wygra oraz przedział miejsc 1-2.

WIRTUALNE WYŚCIGI SAMOCHODOWE FORTUNA

WIRTUALNE WYŚCIGI SAMOCHODOWE FORTUNA

Ostatnią dyscypliną zakładów na sporty wirtualne fortuna są wirtualne wyścigi samochodowe, które w fortunie rozgrywane są co trzy minuty. W każdym wyścigu bierze udział 12 samochodów, które mają do pokonania dwa okrążenia. Wszystko pokazane jest w bardzo dynamicznej wizualizacji, w której często dochodzi do nagłych zmian pozycji. Ze względu na dużą losowość zalecamy ostrożność i chłodną głowę. Całe widowisko kończy się po minucie i możemy przystępować do obstawiania kolejnych wyścigów. W tle oczywiście słychać polski komentarz i dźwięki silników samochodów, co pozwala poczuć w jakimś stopniu atmosferę. W przypadku dostępnych opcji zakładów wirtualne wyścigi samochodowe fortuna nie różnią się niczym od pozostałych dyscyplin. Do dyspozycji mamy trzy rodzaje rynków:

  • zwycięzcę,
  • miejsca 1-2,
  • pozycje 1-3.

Każdy gracz ma opcję tworzenia kuponu AKO z opcji dostępnych na dany wyścig, ale nie takich, które wzajemnie się wspierają, jak wygrana pierwszego kierowcy i jego miejsce w pierwszej dwójce.

PODSUMOWANIE

Jeden z największych bukmacherów w Polsce ma jeszcze zdecydowanie sporo możliwości na poprawienie tej szybko rozwijającej się technologii. Na duży plus zasługuje oferta na sporty wirtualne fortuny, która daje nam możliwość obstawiania sześciu dyscyplin sportowych jak: wirtualna piłka nożna fortuna, wirtualny tenis fortuna, wirtualne wyścigi konne fortuna, wirtualne wyścigi psów fortuna, wirtualny żużel fortuna i wirtualne wyścigi samochodowe fortuna. Z drugiej jednak strony dużym minusem jest mała ilość zdarzeń i brak statystyk. Prostota może przyciągnąć nowych klientów, którzy bez wątpienia szybko nauczą się jak obstawiać sporty wirtualne w fortunie, ale może to być niewystarczające dla wymagających graczy, którzy oczekują czegoś więcej po tak dużej firmie na naszym rynku. Mamy nadzieję, że fortuna nie spoczęła na laurach i systematycznie będzie ulepszać wirtuale na swojej stronie.

Zobacz także:


Tak, w ofercie Fortuny znajduje się kategoria sporty wirtualne.
W ofercie sportów wirtualnych na Fortunie znajdziesz dwie różne rozgrywki piłkarskie. Oprócz tego znajdują się też 4 kategorie wyścigów. Na Fortunie w sportach wirtualnych znajdziesz wyścigi zwierząt – psy i konie oraz wyścigi motorowe – F1 oraz żużel.