Bukmacher Fortuna plasuje się w ścisłej czołówce firm bukmacherskich zarówno pod względem liczby dostępnych rynków, jak i ogólnopolskiego zasięgu. Nie dziwi zatem fakt, że także w dziedzinie punktów stacjonarnych Fortuna pozostawia konkurencję daleko w tyle. Punkty Fortuny rozmieszczone są na terenie całej Polski. Dodatkowo co jakiś czas otwierane są nowe. Co warto wiedzieć o lokalach tego popularnego bukmachera?

Godziny otwarcia Fortuna

Punkty Fortuny obecnie nie są czynne w identycznych godzinach. Ich dostępność zależy od lokalizacji. Można natomiast przyjąć, że do zdecydowanej większości z nich można udać się w godzinach od 12:00 do 17:00 od poniedziałku do niedzieli. Bardzo duża ilość lokali czynna jest także od wcześniejszych godzin. Zdarza się również, że mieszkańcy niektórych miast mogą cieszyć się możliwością naziemnego obstawiania nawet do godziny 21:00.

Bukmacher Fortuna godziny otwarcia swoich punktów ustalił w taki sposób, aby jak najwięcej graczy mogło z nich skorzystać bez kolidowania naturalnym planem dnia. Zawierając w ten sposób zakłady, otwarte lokale pomagają robić to w najlepszym dla siebie czasie. Poniżej prześledzimy zatem, jakie dla firmy Fortuna zakłady bukmacherskie godziny na ogół obowiązują na terenie Polski.

Stacjonarne punkty Fortuny

Poszukując konkretnego punktu stacjonarnego u bukmachera Fortuna, wystarczy zajrzeć na jej stronę internetową. Są tam wyszczególnione wszystkie placówki stacjonarne, dlatego łatwo jest odnaleźć dany lokal w miejscu, w którym się obecnie znajdujemy. Największe miasta posiadają kilka lub kilkanaście placówek rozsianych w różnych kierunkach geograficznych. Dzięki temu dojazd z miejsca zamieszkania do lokalu stacjonarnego Fortuna nie zajmuje dużo czasu.

Dodatkowo Fortuna robi wszystko, by ze swoją ofertą dotrzeć nawet do najmniejszych miast. Przykładem tego są miasta z ilością mieszkańców niesięgającą nawet 10 000 osób. Punkty Fortuny dają wtedy bukmacherowi szansę na zdobycie klientów, którzy niekoniecznie chcą korzystać z zakładów w internecie i jednocześnie nie mają dostępu do innych firm.

Obstawianie w lokalach dla wielu osób ma swój niepowtarzalny klimat. Bukmacherzy tacy jak Fortuna doskonale o tym wiedzą pozwalając graczom tworzyć swoją społecznością typerską. Każdy, kto choć raz odwiedził takie miejsce, mógł spotkać się z kilkoma graczami w pełni skupionymi na wczytywaniu się w wydrukowaną ofertę kursową. Tworzenie zakładów w sieci ma dużo zalet, ale te, które towarzyszą odwiedzinom w punkcie, są trudne do przeniesienia przed ekran komputera lub smartfonu.

Punkty Fortuny jeszcze dwa lata temu przyjmowały około 20% wszystkich zakładów. Liczba ta może nie wydawać się zbyt duża, ale motywuje ona firmę do utrzymywania swoich lokali. Tym bardziej że niewielu innych operatorów daje taką możliwość, co zapewne nie zmieni się w przyszłości.

Wydłużone godziny otwarcia w święta

Święta dla wielu osób to okres, który spędzają w rodzinnym gronie… śledząc wydarzenia sportowe. Wie o tym Fortuna, więc daje możliwość swoim klientom korzystać z punktów również w święta. Czasami zdarza się, że godziny są wydłużone. W jakie dni można spodziewać się tego, że lokale będą czynne?

ŚwiętoKiedy?
2. dzień Bożego Narodzenia i Nowy Rok26 grudnia i 1 stycznia
Święto Trzech Króli6 stycznia
Poniedziałek WielkanocnyŚwięto ruchome
Majówka1-3 maja
Boże CiałoŚwięto ruchome
Wszystkich Świętych1 listopada
Święto niepodległości11 listopada

Punkty z dłuższymi godzinami otwarcia

Niektóre z lokali są czynne zdecydowanie dłużej w dni weekendowe. M.in. dlatego o bukmacherze Fortuna opinie są tak dobre. Fortuna, obserwując utarg w konkretnych placówkach, może podjąć decyzję o tym, że rozszerza zakres godzin pracy dla niektórych z nich. Dzięki temu można obstawiać naziemnie ulubione ligi nawet w późnych godzinach wieczornych. To, czy dane punkty Fortuny mają wydłużony czas otwarcia w weekend, da się sprawdzić za pomocą strony bukmachera.

Fortuna godziny otwarcia w niedziele handlowe

W świetle przepisów prawnych oceniających godziny otwarcia Fortuna zakłady bukmacherskie nie podlegają pod rozporządzenie o ograniczenie handlu w niedziele. Dlatego dobrą wiadomością dla graczy jest to, że punkty stacjonarne Fortuny działają 7 dni w tygodniu. Bukmacher sam decyduje o otwarciu swoich lokali, dzięki czemu może dopasować się do oczekiwań graczy. To bardzo korzystne rozwiązanie, gdyż niedziela pozostaje jednym z dni o największym obłożeniu w obstawianiu rozgrywek.

Dostępność lokali przez cały weekend sprawia, że coraz większa liczba typerów może zawierać kupony na ważne wydarzenia sportowe w dogodnym dla siebie terminie. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że punkty Fortuna stają się także miejscem spotkań społeczności typerów, podczas których śledzą oni wspólnie rozgrywki live i korzystają z rozmaitych udogodnień. Chociaż trend rynkowy jednoznacznie wskazuje na dominację Internetu, lokale fizyczne wciąż stanowią dobre uzupełnienie dla serwisu eFortuna.pl.

Kiedy Fortuna jest nieczynna?

Punkty Fortuny są nieczynne 25 grudnia oraz w Niedzielę Wielkanocną. W drugie dni świąt, czyli 26 grudnia oraz Poniedziałek Wielkanocny lokale są czynne, ale według indywidualnego harmonogramu. Fortuna informuje o nim na stronie internetowej w zakładce, w której dostępna jest pełna lista placówek.

Warto też wspomnieć o tym, że w Fortuna godziny otwarcia niekiedy ulegają niewielkim zmianom na korzyść graczy. U bukmachera czas pracy poddawany jest znacznemu rozszerzeniu na wypadek pojawienia się ważnych wydarzeń świata sportu, takich jak na przykład finał Ligi Mistrzów, Mistrzostwa Świata czy Igrzyska Olimpijskie. W tym szczególnym czasie punkty stacjonarne pozostają otwarte do późnych godzin wieczornych. Informacja o tym podawana jest na stronie internetowej.

Fortuna lokale – oferty na zakłady

Bukmacher Fortuna godziny otwarcia oraz zakres oferty starał się jak najbardziej dopasować do analogicznych usług z serwisu internetowego. Gracze, którzy zawierają kupony w formie papierowej, nie mogą czuć się poszkodowani. Dokonywanie zakładów w lokalach stacjonarnych pozwala korzystać nie tylko ze wszystkich rynków zakładowych, ale także brać udział w licznych promocjach od bukmachera. Wspominając o nich, warto pamiętać o kodzie promocyjnym Fortuna, który daje jeszcze większe możliwości w przypadku bonusów.

Jedynym warunkiem odmiennym od kuponów internetowych jest wymóg posiadania fizycznego dokumentu poświadczającego zawarcie zakładu. Jest nim kupon, który dostajemy po dokonaniu transakcji. Jego zgubienie będzie skutkowało brakiem możliwości wypłaty wygranej, dlatego należy o niego odpowiednio zadbać.

Promocje w punktach stacjonarnych

Fortuna, będąc drugim bukmacherem w Polsce z największą liczbą punktów naziemnych, wspiera swoich klientów. Co prawda więcej promocji znajdziemy na stronie internetowej, jednak te dedykowane wyłącznie zwolennikom lokali również są bardzo ciekawe:

  • Fortuna Klub Plus - odwiedź trzy razy w ciągu tygodnia od rejestracji dowolny punkt stacjonarny Fortuny i za każdym razem zagraj minimum jeden zakład SOLO, AKO lub Maxikombi za min. 20 zł z oferty przedmeczowej lub live z kursem co najmniej 2.0. W zamian otrzymasz gwarantowane 30 zł w punktach FKP
  • Wygraj Finał - stawiając w punktach w wyznaczone dni kupony AKO można wygrać 2 bilety na finał Pucharu Polski, nocleg dla 2 osób w Warszawie i zwrot kosztów dojazdu. Wygrywają 3 osoby z najdłuższymi trafionymi kuponami
  • Nowi nie ryzykują - po dołączeniu do Klubu Plus Fortuny gracze mogą wykorzystać w punktach stacjonarnych zakład bez ryzyka do 50 PLN na ofertę przedmeczową i live. 
  • Mistrzostwa typerów - zgłaszając się do Mistrzostw Typerów należy grać kupony AKO i zdobywać punkty rankingu. Pierwsze pięć osób każdego miesiąca otrzymuje darmowe zakłady o wartości od 20 do 100 zł

Fortuna godziny otwarcia 2024 – czy są planowane jakieś zmiany?

Bieżący rok w zakładach bukmacherskich nie powinien rodzić żadnych rewolucyjnych zmian. Planowane w Fortuna godziny otwarcia 2024 mają pozostać takie same. Ewentualna aktualizacja planu pracy może mieć miejsce na krótko przed najważniejszymi wydarzeniami sportowymi. Jest nim np. wspomniany finał Ligi Mistrzów. W przypadku niepewności zawsze warto sprawdzić informacje zawarte na stronie, by móc udać się do lokalu w odpowiednim czasie.

Fortuna nie ma lokalu w mojej okolicy — jak obstawiać?

Jeżeli na tę chwilę Fortuna nie zdecydowała się na otwarcie punktu w Twojej okolicy to nic straconego! Można też cały czas obstawiać w internecie. Do dyspozycji są dwie platformy strona internetowa i aplikacja mobilna Fortuny.


Czy punkty naziemne Fortuny są otwarte w niedziele?
Tak, punkty naziemne bukmacherów nie podlegają pod rozporządzenie mówiące o zakazie handlu w niedziele.
Czy oferta punktów naziemnych jest taka sama jak online?
Tak, oferta punktów naziemnych Fortuny jest taka sama, jak oferta online.