Bukmacher nie działa, a my nie wiemy, co robić. Czy jest to powód do niepokoju? Awarie techniczne są wpisane w istnienie każdej strony internetowej. Nawet jeśli firma korzysta z najnowszych rozwiązań technologicznych i posiada wszelkie niezbędne zabezpieczenia, może dojść do przerwy w działaniu niezależnej od tego, jak dobry będzie system. Oczywiście im lepsza technicznie strona, tym szanse na awarię są mniejsze. Problemy ze stroną są jednak niemal nieuniknione, jeśli ta funkcjonuje przez dłuższy czas. Jak wygląda to w przypadku polskich bukmacherów? Dlaczego ich strony miewają problemy, a gracze nie mogą zalogować się na swoje konto i obstawiać zakładów? Poniżej przedstawiamy główne przyczyny awarii najpopularniejszych stron bukmacherskich.

Awarie bukmacherskie. Dlaczego strona nie działa?

awarie bukmacher

Bukmacherzy oferujący swoje usługi w Internecie — jak każde inne strony — miewają awarie czy przerwy techniczne. Choć te drugie z reguły są wcześniej zapowiadane i gracz może się na nie przygotować, większy problem powstaje, gdy strona operatora niespodziewanie przestaje działać. Dlaczego strona nie działa? Może to wynikać z wielu czynników. Wśród nich jest choćby przeciążenie strony, atak hakerski lub awaria serwera. Niekiedy przyczyną może być też nawet wygaśnięcie domeny czy nieopłacenie hostingu. Zwykle jednak bukmacherzy dbają o to, by takie sytuacje nie zaistniały, a niedziałająca strona to efekt niezależnych od firmy kwestii.

Warto upewnić się, czy na pewno problem jest ogólny, a nie indywidualny — w takim celu możemy odwiedzić grupę Zawód: Typer i sprawdzić, czy inni fani zakładów również nie mogą zalogować się na danego buka. Czasem może pomóc zmiana urządzenia bądź przeglądarki. Jeżeli jednak takie same trudności mają także inni gracze, wszystko wskazuje na to, że tym razem zawiodła strona bukmachera. Z jakimi problemami operatorzy zakładów borykają się najczęściej?

 

Czemu Fortuna nie działa?

Fortuna nie działa — z pewnością każdy zaprawiony w bojach typer przynajmniej raz zmierzył się z tym problemem. Bukmacher niestety co jakiś czas zmaga się z problemami związanymi ze swoją stroną. Czemu Fortuna nie działa? Przeważnie wynika to z drobnych usterek, które są stosunkowo szybko likwidowane, jednak nieraz potrafią całkowicie uniemożliwić korzystanie z tego bukmachera. Czasem problemy dotyczą strony internetowej, a innym razem gracze zgłaszają problemy w związku z niekończącym się ładowaniem aplikacji. Wtedy warto sprawdzić, czy mamy pobrane wszelkie aktualizacje.

Uspokajamy jednak zaniepokojonych — przeważnie wystarczy odczekać godzinę i po tym czasie wszystko powinno wrócić do normy. Jeżeli Fortuna nie działa, w razie potrzeby można również spróbować skontaktować się z bukmacherem poprzez maila do obsługi klienta lub pisząc wiadomość prywatną na fanpage’u facebookowym firmy. Jeśli doszłoby do poważnej awarii, Fortuna z pewnością poinformowałaby swoich klientów poprzez media społecznościowe.

Sprawdź też: Aplikacja Fortuna

Czemu STS nie działa?

sts nie działa

Na ogół strona i aplikacja najbardziej wpływowego bukmachera w Polsce funkcjonuje bez zarzutu, jednak czasem nawet STS nie działa. Zwykle w takiej sytuacji wchodząc na stronę, widzimy biały lub czarny ekran, a czasem także informację o błędzie. Podobnie jak w przypadku, gdy Fortuna nie działa, przyczyną czemu STS zwykle również jest awaria systemu. Zwykle bukmacher szybko ją naprawia. Nie musimy zatem szczególnie długo zamartwiać się faktem, że STS nie działa, ponieważ firma w natychmiastowym tempie stara się przywrócić system do ładu. Oczywiście również w tym przypadku warto sprawdzić, czy pobraliśmy wszystkie aktualizacje, czy mamy dobry dostęp do Internetu oraz jak działają nam inne strony.

Jeśli jesteśmy pewni, że wina nie leży po naszej stronie, nie możemy zrobić nic więcej, niż poczekać na rozwiązanie problemu. Chcąc uzyskać informację, czemu STS nie działa, można podjąć próbę kontaktu przez media społecznościowe lub przejrzeć branżowe grupy. Polska firma jednak nie jest znana z częstych problemów technicznych, dlatego nie powinniśmy mieć zbyt często problemu, że STS nie działa. W razie wybitnie długich problemów zawsze możemy również skorzystać z punktów naziemnych!

Zobacz: Aplikacja STS

Czemu Betclic nie działa?

Międzynarodowy bukmacher zwykle nie miewa zbyt wielu problemów ze stroną, dlatego nieczęsto zdarza się, że Betclic nie działa. Jakiś czas temu doszło jednak do globalnej awarii systemu tego operatora i wiele osób zastanawiało się, czemu Betclic nie działa. Po wejściu na stronę pojawiał się klasyczny błąd „404”, a gracze nie mogli obstawiać zakładów. Okazało się, że problem nie dotyczy wyłącznie polskiej strony, lecz także jej zagranicznych odpowiedników. W przypadku problemów z wejściem na stronę tego bukmachera warto więc również sprawdzić tę kwestię. Upewnijmy się, czy trudności dotyczą tylko polskiej wersji, czy Betclic nie działa również poza granicami naszego kraju.

Jeśli występuje ta druga sytuacja, najprawdopodobniej problem jest dość spory. W grudniu podczas dużej awarii Betclic czemu nie działa poinformował swoich klientów w oficjalnym komunikacie o problemami z siecią, z którą wówczas walczyli pracownicy zespołu informatycznego. W ramach przeprosin za to, że Betclic nie działał, bukmacher przygotował rekompensatę. Operator wręczył swoim klientom drobne bonusy, co było bardzo miłym gestem z ich strony.

Zobacz także: Aplikacja Betclic

Czemu ETOTO nie działa?

etoto nie działa

Do tej pory gracze nie musieli wybitnie często zastanawiać się, czemu ETOTO nie działa. Duży kryzys nastąpił jednak w marcu 2020 roku. Wtedy nastąpił atak hakerski na dostawcę SBtech, z którego korzysta operator zakładów wzajemnych. Czemu ETOTO nie działa, było jasne dla graczy niemal od początku, ponieważ równolegle gdy ETOTO nie działało, padła również strona bukmachera PZBUK, który korzysta z usług tego samego dostawcy. Prace nad problemem trwały dość długo i mimo że ETOTO nie działało dość długo, firma nie wystosowała w tej sprawie komunikatu, co wzbudziło niepokój graczy.

W gruncie rzeczy jednak niesłuszny, gdyż atak na dostawcę SBtech nie oznaczał również, że zagrożone są dane osobiste klientów bukmachera. Na szczęście trudności po jakimś czasie ustąpiły i ETOTO nie działało gorzej, niż przed awarią. Klienci szybko zapomnieli o chwilowych trudnościach. Kilka miesięcy później firma zmieniła też dostawcę na SB Betting, a przyczyną była właśnie między innymi omówiona awaria.

Sprawdź: Aplikacja Etoto

Czemu Unibet nie działa?

Sytuacja, w której Unibet nie działa, w odróżnieniu od wyżej omówionych bukmacherów może mieć zupełnie inną przyczynę. Warto bowiem zauważyć, że jest to nieposiadający licencji na organizację zakładów w Polsce bukmacher. Oznacza to, że Unibet nie działa legalnie, przez co jego domena jest regularnie blokowana. Z tego względu operator sukcesywnie tworzy nowe adresy strony. Zastanawiając się, czemu Unibet nie działa, powinniśmy więc zacząć rozważania od sprawdzenia, czy dotychczasowy adres tego buka nie uległ blokadzie.

Jeśli jesteśmy pewni, że obecnie Unibet nie działa na innym adresie, niż ten, który wpisujemy, możemy zacząć zastanawiać się nad potencjalną awarią. My jednak odradzamy korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów, ponieważ jest to niezgodne z prawem i może doprowadzić nas do kłopotów. Zamiast zastanawiać się, czemu Unibet nie działa, lepszą decyzją będzie wsparcie legalnych firm.

Co zrobić, gdy bukmacher nie działa?

niedziałający bukmacher

Przede wszystkim nie musimy od razu popadać w panikę. Awaria nie oznacza, że trzeba obawiać się o swoje dane czy kapitał zgromadzony na koncie bukmacherskim. Przeważnie problemy związane ze stroną nie wynikają z przejęcia informacji, lecz po prostu z klasycznych usterek technicznych, które są na bieżąco naprawiane. Nie ma więc sensu nad wyraz przejmować się tym, dlaczego strona nie działa i kiedy awaria się zakończy. Lepiej odczekać kilka godzin, a w międzyczasie wybrać korzystniejszą dla siebie możliwość przynajmniej chwilowej zmiany bukmachera. Jest to jeden z powodów, dla których warto mieć konta u kilku operatorów. Nigdy nie wiemy, kiedy może nastąpić problem ze stroną. Współpraca tylko z jedną firmą uzależnia nas od niej i ewentualne trudności z zalogowaniem będą bardzo uciążliwe. Jak zwykle polecamy rejestrację u wielu operatorów, by móc wykorzystać wszystkie najciekawsze bonusy powitalne i przetestować usługi różnych firm!

Zwiń
Dlaczego strona bukmachera nie działa? Strona bukmachera może nie działać ze względu na, chociażby renowację struktury strony, czy też prace nad optymalizacją strony. Ile może nie działać strona bukmachera przy renowacji? Renowacje stron zazwyczaj trwają od kilku do kilkunastu godzin, bukmacherzy zazwyczaj informują o niedogodnościach i starają się robić przerwy we wczesnych godzinach porannych kiedy najmniej osób korzysta z ich stron.