Podstawy bukmacherki – słówka

0
Podstawy bukmacherki

Poznaj podstawy bukmacherki, naucz się najważniejszych słówek używanych w świecie typerów

1x/x2/12 – inaczej „z podpórką” / 1x, x2 albo 12   ;  1x wygrana gospodarzy lub remis; x2 wygrana gości lub remis ; 12 wygrana gospodarzy lub gości

Podwójna szansa – Zakład, dotyczący wygranej drużyny do połowy meczu lub na koniec. Na przykład stawiając w meczu Szwajcaria – Węgry „1-1″ oznacza to, że Szwajcaria musi prowadzić do przerwy meczu LUB wygrać na koniec. Na przykład jeśli wygrają pierwszą połowę 1:0, zakład już zostaje wygrany.

AH (czy też HA) – Azjatycki Handicap / Handicap Azjatycki

AKO – Kupon złożony z co najmniej 2 zakładów (inaczej też: taśma, tasiemka)

All-in – Gdy gracz obstawia „all-in”, oznacza to, że stawia całym swoim stanem konta, tj wszystko co ma idzie na jeden zakład

BTTS – (czasem BTS) – Both teams to score – obie drużyny zdobędą gola/punkt

Cashout – opcja u bukmacherów, umożliwiająca zamknięcie zakładu przed zakończeniem wszystkich spotkań (z mniejszą wygraną).

DNB  (Draw No Bet) – „Remis – nie ma zakładu” / „zakład bez remisu”.
W razie remisu dostajemy zwrot stawki zakładu, czyli zostaje rozliczony po kursie 1,00.

DW – Dokładny Wynik

EH  – Europejski Handicap

Fix – z angielskiego oznacza sfałszowany. Ustawiony mecz.

H2H – (ang. head-to-head) służy do porównywania zawodników/drużyn – ich ostatnie mecze itd.

HT / FT – Half Time / Full Time, czyli wynik do przerwy meczu / na koniec, na przykład X/2 do połowy remis na koniec meczu wygra gość.

Kod SWIFT/BIC – Podczas przelewu do zagranicznego banku jest niezbędny tzw. kod SWIFT/BIC. Kod identyfikacyjny banku. Kod SWIFT znajdziesz na stronie internetowej swojego banku.

Kod IBAN – Międzynarodowy numer rachunku bankowego. Na polskich kontach używa się „PL” przed numerem konta

Krecz – jest to sytuacja zaistniała w trakcie meczu tenisa, w której zawodnik poddaje spotkanie walkowerem z powodu kontuzji.

Marża bukmacherska – jest to opłata pobierana od wydarzenia na które oferowany jest zakład. Wraz ze wzrostem popularności wydarzenia marża na nie jest niższa.  Marża jest różnie narzucana przez bukmacherów  i waha się zazwyczaj w przedziale od 5-15%.Oznacza to że bukmacher zarobi globalnie średnio 10-15% na danym meczu.

Masówka – zakład który obstawia bardzo dużo osób. W takich sytuacjach spadają kursy na obstawiamy zakład.
Jak wtedy jest rozliczony Twój zakład? To wiele zależy od tego na jakim grasz bukmacherze -> Zasady rozliczania kreczów w tenisie

Obrót –  wymagany w celu wypłaty depozytu i bonusu. Polega na  postawieniu określonej 
w regulaminie sumie stawek, o ustalonych kursach, aby móc odblokować bonus i wypłacić środki.
Np jeśli mamy zapisane w regulaminie: obrót x2 kwotą 200zł oznacza, że musimy pomnożyć łącznie 400 złotych. ale nie oznacza to, że musimy tego dokonać w jednym zakładzie. Obroty zawsze można rozłożyć na kilka czy nawet kilkadziesiąt zakładów.

Over / Under – (ang. powyżej / poniżej) np over 2,5 oznacza że w meczu muszą wpaść 3 gole lub więcej. Under 2,5 oznacza, że w meczu muszą wpaść 2 gole lub mniej.

Singiel – kupon solo/pojedynczy – z jednym typem

Valuebet – zakład opłacalny / zawyżony kurs warty do zagrania.

Zakład dwudrogowy – zakład, w którym są dwie możliwości obstawienia: na przykład w przypadku zakładów na liczbę goli: over 2,5 / under 2,5.

Zakład trzydrogowy – zakład, w którym są trzy możliwości obstawiania na przykład: wygra gospodarz, remis, wygra gość.

Zakład systemowy – zakład, dzięki któremu wygrasz nawet jeśli nie wszystkie zakłady na Twoim kuponie zostaną rozliczone na plus. Na przykład system 4 z 5 oznacza, że wygrywasz przy trafieniu 4 zakładów na kuponie oraz przy trafieniu 5 (oczywiście gdy trafisz 5 – wygrywasz większą kwotę). W systemie 2 z 5 wygrywasz nawet jeśli z 5 zakładów wejdą tylko 2 (również: 3,4,5).

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o