Stošić jest serbskim zawodnikiem wagi półciężkiej, ciężkiej oraz judoka. Ma za sobą sporą listę współprac z różnymi organizacjami. Znany jest szczególnie ze swoich efektownych nokautów, za które kilkukrotnie dostał już nagrody bonusowe. Aktualnie jest związany z Polską organizacją KSW.

Darko Stošić - Najlepsze walki w MMA

Darko ma za sobą naprawdę sporo sukcesów w oktagonie. Jednym z nich jest jego pierwsza walka z Michałem Kitą podczas KSW 61. Kontrolował on większość walki, jednak pod koniec znalazł się w lekkich tarapatach. Udało mu się wyjść z niekorzystnej sytuacji, nokautując po chwili rywala. Po pojedynku federacja nagrodziła Stošića także nagrodą finansową za tak efektowny nokaut.

Podczas ostatniej walki z Stefanem Vojcakiem na gali KSW 84, Darko również wykazał się swoimi umiejętnościami. Od początku pokazywał swoje mocne ciosy. Pierwsza jak i druga odsłona pojedynku wydawała się spokojna. W ostatniej rundzie Stošić nie mógł już dłużej czekać i znokautował swojego rywala, wygrywając pojedynek i dostając czwarty z kolei bonus finansowy na nokaut wieczoru!

Darko Stošić - Kariera w MMA

Stošić zawodową karierę w MMA rozpoczął w 2012 roku. Próbował on różnych organizacji, walczył między innymi w Tesla Fighting Championship, Adrenalin Freefight Challenge i Final Fight Championship, gdzie był także mistrzem wagi ciężkiej. Przed zaczęciem współpracy z UFC, posiadał on świetny rekord 12-1-0.

Darko Stošić UFC

Jak u większości zawodników - przed KSW było oczywiście UFC! Darko pierwszą walkę dla amerykańskiej federacji stoczył 22 lipca 2018 roku, podczas na gali UFC Fight Night: Shogun vs. Smith. Zmierzył się on z Jeremym Kimballem. Walkę wygrał w efektownym stylu przez techniczny nokaut.

Następne walki nie poszły mu zbyt dobrze, zaliczył on serię trzech przegranych. Po nieudanych wydarzeniach, Stošić został zwolniony przez UFC 11 lutego 2020 roku.

Darko Stošić KSW

W kwietniu 2020 roku ogłoszono, że Stošić podpisał kontrakt na 4 walki z nową organizacją. Na gali KSW 59 zadebiutował, walcząc z weteranem federacji, Michałem Włodarkiem. Darko efektownie wygrał walkę nokautując przeciwnika w drugiej rundzie. Za ten pojedynek otrzymał on także bonus finansowy za nokaut wieczoru.

Następny pojedynek stoczył on w zastępstwie za Jaya Silvę. Zmierzył się z Michałem Kitą podczas KSW 61. Od początku kontrolował całą walkę, nokautując rywala w pierwszej rundzie ciosami w parterze. Za ten występ również otrzymał bonus finansowy w kategorii nokaut wieczoru.

Trzy miesiące później na KSW 63, Darko miał zawalczyć z mistrzem Philem de Friesem, jednak rywal doznał kontuzji. Na zastępstwo wszedł Michał Andryszak, z którym Stošić wygrał niejednogłośną decyzją. Był to eliminator do walki o pas międzynarodowego mistrza KSW w wadze ciężkiej.

Podczas KSW 67 wreszcie doszło do zapowiadanego pojedynku o pas wagi ciężkiej, czyli De Fries vs Stosič. Była to dość zjawiskowa walka wieczoru, a jak na walkę mistrzowską trwała dość długo - prawie cały dystans. Niestety po całkowitej dominacji Phila, po ciosach w parterze Darko zdecydował się poddać w piątej rundzie, odklepując w matę.

10 września 2022 na KSW 74 doszło do rewanżu z Michałem Kitą. Darko udało się ponownie znokautować przeciwnika, jednak tym razem w drugiej rundzie. Stošić po tej walce został po raz trzeci nagrodzony bonusem za nokaut wieczoru.

Stošić do oktagonu KSW powrócił 15 lipca 2023, na gali KSW 84. Był to efektowny występ powrotny - Darko zwyciężył w swoim stylu, nokautując Stefana Vojcaka. Tym razem już po raz czwarty został wyróżniony bonusem za nokaut wieczoru!

Zawalczy on również w głównej walce wieczoru gali KSW 87, która odbędzie się w czeskim Trzyńcu 14 października 2023. Darko spotka się w oktagonie z lokalnym zawodnikiem Michalem Martínkiem.

Darko Stošić Brave CF

Stošić początkowo podpisał kontrakt z KSW jedynie na 4 walki, więc po ich stoczeniu mogliśmy go zobaczyć w nowej federacji. Po rewanżu z Kitą, zawalczył dla Brave Combat Federation. Podczas 69. edycji gali stoczył on pojedynek on z Szamilem Gaziewem. Walkę przegrał, a po porażce od razu powrócił do KSW.

Darko Stošić - Osiągnięcia

Oprócz czterech bonusów za nokaut wieczoru od KSW, Darko posiada również masę innych osiągnięć. Są to sukcesy między innymi w judo, które zdobył w młodym wieku. Stošić zaczął trenować judo już w wieku 7 lat. Był on także 10-krotnym mistrzem kraju oraz dwukrotnym mistrzem Bałkanów, za co nawet otrzymał nagrodę dla najlepszego zawodnika klubu MMA Red Star.

  • 2008 - Mistrz Serbii do lat 17 w kat. 90 kg
  • 2008 - Mistrz Bałkanów do lat 17 w kat. 90 kg
  • 2010 - Mistrz Serbii do lat 20 w kat. 100 kg
  • 2010 - Mistrz Serbii do lat 23 w kat. 100 kg
  • 2011 - Mistrz Serbii do lat 20 w kat. 100 kg
  • 2011 - Mistrz Bałkanów do lat 20 w kat. 100 kg

Jeśli chodzi o aktualny rekord Stošića, wygląda on tak:

Rekord MMA: 18-6-0

Darko Stošić - Waga i wzrost

Darko walczył w kategorii ciężkiej, jak i półciężkiej. Jednak aktualnie jego waga waha się w okolicach 105 kg. Jeśli chodzi o wzrost, posiada on dokładnie 1,83 m.

Darko Stošić - Ciekawostki

Stošić urodził się 9 lutego 1992, w Laćarak. Już od dziecka interesował się sportami walk. W szkole podstawowej rozpoczął on naukę judo w LSK Judo Club w Laćaraku. Jeśli chodzi o MMA - zaczął trenować w wieku 18 lat w klubie Car Dušan Silni. Po powstaniu Tesla Fighting Championship miał on wielkie nadzieje nadzieje na walkę w organizacji, no i się udało! Zaliczył on debiut w oktagonie 23 czerwca 2012 roku.