Przed nami trzecia gala KSW w tym roku! W starciu wieczoru niepokonany w KSW Robert Ruchała zmierzy się z 30-letnim Lom-Ali Eskijewem, który ostatni raz pojawił się w klatce na hitowej gali KSW 77 w grudniu 2022 roku. Z kolei w co-main evencie w dywizji średniej skonfrontują się Brytyjczyk Tom Breese (15-4) z Polakiem Bartoszem Leśko (12-2-2). Nic więc dziwnego, że sporo fanów największej federacji MMA w Europie pyta, kiedy jest KSW 80 oraz kto zawalczy na KSW 80? Jest to już trzecia okazja na prawdziwe sportowe emocje w 2023 roku. Warto zatem weekend zaplanować tak, aby nie przegapić dziesięciu ciekawych walk. Gdzie odbędzie się KSW 80? Jakie walki na KSW 80 przyciągają największą uwagę?

KSW 80 Data

Pierwsze i zarazem najważniejsze pytanie, które nurtuje wszystkich fanów sportów walki to kiedy jest KSW 80? Data eventu została podana na kilka miesięcy przed. Federacja KSW po rozpoczęciu współpracy z Viaplay postanowiła organizować nawet 12 gal w ciągu roku! Wszystkie informacje na temat dat i miejsc podawane są z dużym wyprzedzeniem.

Trzecie wydarzenie spod szyldu jednej z największych organizacji MMA w Europie w tym roku, które można typować w Fortunie (zobacz: kod promocyjny Fortunaodbędzie się już w piątek 17 marca.

KSW 80 Godzina gali

Godzina rozpoczęcia eventu w Lubinie nie uległa zmianie w stosunku do poprzednich organizowanych wydarzeń spod szyldu KSW. Standardowo transmisja PPV KSW 80 rozpocznie się o godz. 19:00, natomiast pierwsze starcie powinniśmy zobaczyć około godziny 20:00.

KSW 80 Miejsce

Znamy już odpowiedź na pytanie, kiedy KSW 80. Teraz czas na kolejną dawkę szczegółów dotyczącą tego, gdzie KSW 80 postanowiło zorganizować swoją trzecią galę w tym roku. Udany 2022 rok i dwanaście wydarzeń właściciele na czele z Martinem Lewandowskim i Maciejem Kawulskim postanowili hucznie zakończyć w Gliwicach walką Pudzianowskiego z Khalidovem. Po nowym roku galę KSW zorganizowano w Szczecinie, a następnie pierwszy raz w historii w Libercu. Teraz czas na kolejne miasto, które stanie się stolicą MMA w Europie. Tym razem KSW postanowiło powrócić do stolicy Dolnego Śląska. Gala KSW 80 odbędzie się w malowniczym mieście Lubin – położonym w południowo-zachodniej Polsce. To pierwszy raz w historii, kiedy federacja organizuje wydarzenie w tym mieście!

Sprawdź: Typy na KSW

KSW 80 Bilety

Bilety na KSW 80 szybko się rozchodzą. Można je nabyć na stronie ebilet.pl Ceny biletów na KSW 80 zależą od wyboru miejsca w Regionalnym Centrum Sportowym w Lubinie. Najtańsze bilety na trybunach można kupić za 50 zł. Najdroższe w tej kategorii wahają się od 80 do 170 zł. Cena biletów KSW 80 na pozostałe miejsca wygląda następująco:

  • Perfect View: 200 zł
  • Płyta: 150 – 1300 zł

KSW 80 Karta Walk

Na KSW 80 oprócz walki wieczoru Robert Ruchała vs Lom-Ali Eskijew zobaczymy 9 równie interesujących pojedynków. Na początek czeka nas starcie skierowane typowo dla lokalnej publiczności zgromadzonej w Lubinie. Reprezentant Polski pochodzący ze stolicy Dolnego Śląska, Mateusz Janur (6-5) zmierzy się pochodzącym z Chorwacji, Andi Vrtačićem (3-1).

Następnie w klatce ujrzymy niepokonanego Kamila Szkaradka (3-0) z Patrykiem Chrobakiem. Ten pierwszy swój debiut w największej federacji MMA w Europie zanotował w październiku ubiegłego roku. Na gali z numerem 75 pokonał przez jednogłośną decyzję sędziów Davida Martinika. Chrobak w zastępstwie za Przemysława Górnego i legitymuje się bilansem 3-2.

Ciekawie zapowiada się także walka Luisa Henrique da Silva (19-8) z Oumarem Sy (7-0). Brazylijczyk da Silva to doświadczony zawodnik. Debiutował w mieszanych sztukach walki w 2013 roku i po dziesięciu zwycięstwach z rzędu podpisał kontrakt z UFC! Tam wygrał dwie pierwsze walki, jednak później czterokrotnie musiał uznać wyższość rywali i nie przedłużono z nim kontraktu. Z KSW podpisał kontrakt w 2022 roku. W debiucie pokonał faworyzowanego mistrza - Tomasza Narukuna. Oumar Sy do KSW dołączył w 2021 roku, będąc niepokonanym. W debiucie na gali z numerem 64 Francuz pokonał Adama Tomasika. Osiem gal później miał się zmierzyć w hitowej walce z Hasanem Mezhievem (12-0). Niestety Łotysz doznał kontuzji i wycofał się z pojedynku. Za niego wskoczył Bartłomiej Gładkowicz. Oumar Sy wygrał z Polakiem na kartach sędziowskich.

Co-main event

Karta walk KSW 80 to także co-main event. W wadze średniej Tom Breese (15-4) zmierzy się z Bartoszem Leśko (12-2-2). Breese do KSW dołączył w drugiej połowie 2022 roku. W przeszłości występował w największej organizacji MMA na świecie - UFC. Stoczył dla niej osiem walk, z których aż pięciokrotnie wychodził zwycięsko. Leśko z kolei zawodową karierę rozpoczął w wieku 18 lat. W pierwszych siedmiu walkach zanotował aż sześć zwycięstw. Pierwszej porażki doznał z doświadczonym Marcinem Naruszczką. W 2020 roku podpisał kontrakt z rosyjską organizacją ACA. Tam zanotował dwa triumfy i jedną porażkę. Do największej federacji MMA w Polsce dołączył w maju 2022 roku. W debiucie rozprawił się z Damianiem Piwowarczykiem.

KSW 80 Kursy

Podczas najbliższej gali odbędzie się w sumie 10 pojedynków. Kursy KSW 80 na wszystkie dostępne są w zakładach bukmacherskich Fortuna. W niektórych zestawieniach widać wyraźnych faworytów. W innych z kolei analitycy spodziewają się wyrównanych starć.

Najwięcej będzie można zarobić na ewentualnej wygranej Przemysława Górnego rywalizującego z niepokonanym Kamilem Szkaradkiem. Kurs na jego końcową wygraną wynosi aż 3.68. Wszystkich interesuje również walka wieczoru i to, jak rozkładają się kursy KSW 80 na to starcie. Zwycięstwo Polaka zostało oszacowane na 1.80, natomiast ewentualny triumf Eskijewa na 2.01. Poniżej przedstawiamy wszystkie kursy KSW 80:

Walka

12
Mateusz Janur vs Andi Vrtačić1,34

3,26

Kamil Szkaradek vs Patryk Chrobak

1,244,06
Kacper Koziorzębski vs Borys Borkowski1,55

2,45

Bartłomiej Gładkowicz vs Damian Piwowarczyk

2,791,44
Wojciech Kazieczko vs Danu Tarchila1,33

3,32

Emilia Czerwińska vs Yasmin Guimarães1,27

3,77

Michał Michalski vs Erikas Golubovskis

1,353,21
Luis Henrique da Silva vs Oumar Sy3,68

1,28

Tom Breese vs Bartosz Leśko

1,472,69
Robert Ruchała vs Lom-Ali Eskijew1,75

2,08

Bukmacher Fortuna przygotował specjalny bonus na obstawianie KSW 80. Kliknij powyższy baner i zarejestruj konto z naszym kodem, pamiętając o zgodach marketingowych. W zamian dostaniesz darmowe 20 PLN na start, 10 PLN Freebet przy pierwszej wpłacie na konto oraz trzy zakłady bez ryzyka na łączną kwotę 600 zł!