Breese vs Lesko - Przebieg walki

Runda I

 

Od dobrego prawego prostego zaczyna Breese. Mamy teraz klincz przy siatce. Dociska Breese Polaka do siatki, ale odwraca pozycję Leśko. Cały czas trwa teraz walkę o pozycję, ale nagle obala Leśko. Jest w pozycji bocznej Polak. Kapitalnie przetacza Breese! Jest teraz z góry Anglik i zadaje ciosy. Zdobywa dosiad Breese. Oddaje plecy Leśko. Wpina duszenie Anglik i koniec! Odklepuje Leśko!

 

Tom Breese pokonał Bartosza Leśko przez poddanie, runda I.

Breese vs Leśko KSW 80

Breese to aktualny numer cztery rankingu w kategorii średniej. Zmierzył się z Polakiem, który w tym rankingu zajmuje miejsce ósme.

Trzeba przyznać, że Brytyjczyk zadebiutował w organizacji KSW w bardzo dobrym stylu. Na gali z numerem 74 zmierzył się z medalistą olimpijskim, Damianem Janikowskim. W drugiej rundzie walka przeszła do parteru. Tam Breese złapał Janikowskiego w duszenie, a sędzia zdecydował się przerwać to starcie. Dwie gale później Tom powrócił do okrągłej klatki i tym razem stanął do "wojny" z Pawłem Pawlakiem. Przez większość czasu walka rozgrywała się w stójce, a gdy trafiła na matę, Polak zaczął rozbijać głowę rywala ciosami, po których sędzia wkroczył do akcji. Po walce Tom był sfrustrowany i zdenerwowany na sędziego Gerda Richtera, sugerując, że zakończył pojedynek zbyt wcześnie.

Breese zebrał do tej pory spore doświadczenie w MMA. Karierę zawodową rozpoczął od walczenia dla brytyjskiej organizacji BAMMA. Następnie trafił do Cage Warriors. Triumfy w Anglii otworzyły mu drzwi do topowej organizacji MMA na świecie - UFC. Tam walczył do roku 2021. W tym czasie stoczył siedem pojedynków, z których pięć wygrał. Po odejściu z UFC Anglik trafił do holenderskiej federacji Levels Fight League, gdzie wywalczył i obronił mistrzowski tytuł.

Bartosz Leśko przed tym starciem stoczył jedną walkę w KSW. Podczas gali z numerem 70. w Łodzi zmierzył się z niepokonanym wówczas Damianem Piwowarczykiem. Walka ta była bardzo emocjonująca i wyrównana. Ostatecznie jednak Leśko wygrał na kartach sędziowskich.

Polak zaczął zawodową karierę w 2015 roku. Do dziś stoczył szesnaście pojedynków. Przed debiutem w KSW gdynianin bił się między innymi w Time of Masters, FEN czy ACA. Wygrał dwanaście starć, z których aż osiem zakończył przed czasem, z czego siedem w pierwszej rundzie.

[koszulka typ=ksw]]

Kto wygrał walkę Breese vs Leśko na KSW 80?

O tym, kto wygrał walkę Breese vs Leśko na KSW 80, przekonaliśmy się w piątkowy wieczór 17 marca. Właśnie na ten dzień zaplanowana została bowiem gala KSW 80. Z racji tego, że była to przedostatnia walka według harmonogramu, na wynik musieliśmy poczekać do godz. 23:00.

Zanim dowiedzieliśmy się, kto wygrał walkę Breese vs Leśko, mogliśmy wytypować ten pojedynek w firmie Fortuna (odbierz Kod promocyjny Fortuna), czyli u oficjalnego sponsora gali KSW. Zdaniem bukmacherów faworytem był Anglik. Kurs na jego zwycięstwo wynosił 1.47, natomiast na Polaka 2.69. (stan na 16 marca)

Breese vs Leśko Wynik

Wynik walki Breese vs Leśko stał pod znakiem zapytania. Anglik do tej pory bił się pod sztandarem KSW dwa razy. W debiucie w kontrowersyjnych okolicznościach pokonał Damiana Janikowskiego, natomiast w drugim pojedynku już w pierwszej rundzie poległ z Pawłem Pawlakiem. Na ten moment Tom zajmuje czwartą lokatę w rankingu wagi średniej. Leśko walką z Breese zadebiutował w tej dywizji. Swoją pierwszą walkę stoczył bowiem w dywizji półciężkiej. Niestety debiut w nowej kategorii wagowej nie był dla Polaka udany. Przegrał już w pierwszej rundzie przez poddanie.

Bukmacher Fortuna przygotował specjalny bonus na obstawianie KSW 80. Kliknij powyższy baner i zarejestruj konto z naszym kodem, pamiętając o zgodach marketingowych. W zamian dostaniesz darmowe 20 PLN na start, 10 PLN Freebet przy pierwszej wpłacie na konto oraz trzy zakłady bez ryzyka na łączną kwotę 600 zł!