Janur vs Vrtačić - Przebieg walki

Runda I

 

Środek klatki zajął Mateusz Janur. Badawczy początek z obu stron. Wysokie kopnięcie Polaka, ale czujny jest rywal. Teraz kopnięcie na kopnięcie, ale w krocze zostaje trafiony Vrtacic. Mamy wznowienie. Połowa rundy za nami, na razie mało aktywności z obu stron. Dużo kopnięć wyprowadza Vrtacic, ale żadne nie dochodzi na razie celu. Idzie po obalenie na minute przed końcem Janur, jednak broni tę próbę Vrtacic. Widzimy teraz klincz przy siatce, rozrywa to Vrtacic, ale udanym wysokim kopnięciem zaskakuje go Polak na rozerwaniu. Obala na sekundy przed końcem Janur.

 

Runda II

 

Aktywniejszy Janur na początku tej rundy. Obrotowe kopnięcie ze strony Vrtacic trafia w wątrobę Janura. Idzie za ciosem Chorwat. Uspokoił sytuację Polak. Korzysta z lepszego zasięgu Vrtacic i trzyma na dystans Janura. Dobra kombinacja Polaka, trafił Vrtacica. Dwie minuty do końca, przyspiesza Polak. Dobrym kopnięciem odgryzł się teraz Vrtacic. Trafia Vrtacic, przyklęknął Polak! Idzie za ciosem Chorwat. Kłopoty Janura. Zamroczony jest Polak. 20 sekund do końca. Czy przetrwa Janur, spadają kolejne ciosy na jego głowę i pada! Równo z gongiem przerywa walkę sędzia, koniec!

 

Andi Vrtačić pokonał Mateusza Janura przez nokaut, runda II

Janur vs Vrtačić KSW 80

Gala KSW 80 w Lubinie to aż dziesięć pojedynków. Wszystko rozpoczęło się po godzinie 19:00, a jako pierwsi do klatki największej federacji MMA w Polsce weszli Mateusz Janur oraz Andi Vrtačić. Obaj debiutowali w tej organizacji. Polak wywodzi się z kickboxingu, w którym wywalczył m.in. wicemistrzostwo Polski oraz puchar Polski. To jednak niejedyny jego atut. Z powodzeniem radzi sobie w parterze. Jest złotym medalistą mistrzostw Europy oraz mistrzostw Polski ADCC w brazylijskim jiu-jitsu. Swoją zawodową karierę w MMA rozpoczął w 2017 roku na gali w Gostyniu. Musiał wówczas uznać wyższość Jędrzeja Łapawy, który pokonał go jednogłośną decyzją sędziów.

W drugiej walce na gali w Lesznie Mateusz odniósł swoje pierwsze zwycięstwo, nokautując Krzysztofa Szydłowskiego w pierwszej rundzie. Kolejne starcia układały się w kratkę. Do dziś lokalny zawodnik stoczył jedenaście pojedynków, z których sześciokrotnie wychodził w roli zwycięzcy. Do tej pory toczył boje w takich federacjach jak: Babilom MMA, MFG, Solo Combat Federation oraz Brave CF.

Jego rywal pochodzący z malowniczej Chorwacji po raz pierwszy stoczył walkę w zawodowym MMA w 2020 roku na gali w Puli. Wygrał wówczas przez nokaut z Leonem Krajačiciem. Dwa lata wcześniej przegrał w formule kickboxerskiej z Nikitą Chubem. Po starciu w Puli Chorwat zrobił sobie małą przerwę od treningów. Do klatki wrócił dopiero w 2022 roku. Stoczył trzy pojedynki. Wszystkie odbyły się w Chorwacji. Vrtačić dwie z nich wygrał, a raz musiał oddać wyższość swojemu przeciwnikowi. W MMA Andi walczył też amatorsko, gdzie dotarł między innymi do finału turnieju FNC: Armagedon, ale musiał zrezygnować z powodu kontuzji.

Kto wygrał walkę Janur vs Vrtačić na KSW 80?

O tym, kto wygrał walkę Janur vs Vrtačić na KSW 80, przekonaliśmy się w piątkowy wieczór 17 marca. Właśnie na ten dzień zaplanowana została bowiem gala KSW 80. Z racji tego, że była to pierwsza walka według harmonogramu, na wynik nie musieliśmy długo czekać.

Zanim dowiedzieliśmy się, kto wygrał walkę Janur vs Vrtačić, mogliśmy wytypować ten pojedynek w firmie Fortuna (odbierz Kod promocyjny Fortuna), czyli u oficjalnego sponsora gali KSW. Zdaniem bukmacherów faworytem był Polak. Kurs na jego zwycięstwo wynosił 1.34, natomiast na Chorwata 3.26. (stan na 16 marca)

Janur vs Vrtačić Wynik

Wynik walki Janur vs Vrtačić stał pod znakiem zapytania i z pewnością był istotny dla obu zawodników, którzy debiutowali w KSW i chcieli się pokazać z jak najlepszej strony. Polak w ostatnich starciach przeplatał wygrane z przegranymi. W ostatniej walce pokonał Damiana Koniecznego, jednak dwie poprzednie przegrał. Chorwat jest mniej doświadczonym zawodnikiem od Janura. Na swoim koncie przed tym pojedynkiem miał wyłącznie cztery walki w MMA. Ostatni raz widziano go w klatce w grudniu 2022 roku. Na gali FNC 9 pokonał przez jednogłośną decyzję Matija Bosancicia legitymującego się rekordem 2-0.

Bukmacher Fortuna przygotował specjalny bonus na obstawianie KSW 80. Kliknij powyższy baner i zarejestruj konto z naszym kodem, pamiętając o zgodach marketingowych. W zamian dostaniesz darmowe 20 PLN na start, 10 PLN Freebet przy pierwszej wpłacie na konto oraz trzy zakłady bez ryzyka na łączną kwotę 600 zł!