Ruchała vs Eskiev - Przebieg walki

Runda I

 

Od mocnego kopnięcia zaczyna Eskijew. Tym samym odpowiada Ruchała. Kapitalny prawy Eskijewa! Pada Ruchała! Broni się zejściem w nogi Polak, ale bez problemu broni to Eskijew. Cały czas zamroczony Ruchała, ale nie spieszy się Eskijew. Wrócił już do siebie Ruchała. Dystansuje teraz Eskijewa frontalnymi kopnięciami. Kapitalnie skraca jednak dystans reprezentant Niemiec. Teraz dwa dobre niskie kopnięcia Ruchały. Koniec rundy!

 

Runda II

 

Dobrze wygląda w stójce Eskijew. Minuta za nami i mamy klincz pod siatką. Dociska Eskijewa do siatki Polak. Klincz rozerwany, walka wraca na środek. Trzyma na dystans Eskijewa Ruchała. Wydaje się nieco zmęczony Eskijew, ale decyduje się na zryw minutę przed końcem. Czujny był Ruchała, który klinczuje.

 

Runda III

 

Dobra akcja Eskijewa, idzie po sprowadzenie Ruchała, ale broni to Eskijew. Lewy na lewy, celniejszy Eskijew. Ponownie idzie po sprowadzenie Ruchała, broni to Eskijew. Walka znów trafia do klinczu i Polak dociska rywala do siatki. Rozrywa to Eskijew. Dobry prawy Ruchały. Wywiera presję cały czas Eskijew, ale bez ciosów reprezentant Niemiec. Ciągle z kontry bije Ruchała.

 

Runda IV

 

Chce skrócić dystans Eskijew, ale ucieka od niego Ruchała. Ponownie próbuje obalić Polak, znów jednak czujny Eskijew. I teraz po sprowadzenie idzie Eskijew i skutecznie! Błyskawicznie wstaje jednak Polak. Wciąż presją Eskijewa, jednak nic się nie zmienia, ucieka od niego Ruchała. Dużo kopie Ruchała, czym z pewnością punktuje.

 

Runda V

 

Presja Eskijewa, ale odpowiada frontalnymi kopnięciami Ruchała. Obala Polak. Zachodzi za plecy Eskijewa Ruchała. Próbuje zapiąć duszenie Polak, ale czujny jest Eskijew. Obija rywala Polak, pokazuje reprezentant Niemiec, że ciosy są w tył głowy, ale przerywa sędzia! Koniec!

 

Robert Ruchała pokonał Lom-Ali Eskieva przez TKO, runda V.

Ruchała vs Eskiev KSW 80

Starcie na szczycie, w którym numer dwa rankingu wagi piórkowej, Lom-Ali Eskiev, zmierzył się z numerem trzy, Robertem Ruchałą.

Początkowo Polak miał rywalizować z niepokonanym Dawidem Śmiełowskim. Ten jednak musiał zrezygnować z powodu kontuzji barku. W jego miejsce wszedł Niemiec, który nie krył, że chciałby sięgnąć po tytuł. 24-letni Ruchała w zawodowej karierze nie doznał jeszcze smaku porażki. Polak przed tym starciem miał na swoim koncie osiem triumfów, z których pięć zanotował w największej federacji MMA w Polsce. Ostatni raz rywalizował na gali z numerem 75. Pokonał wówczas w emocjonującej konfrontacji Damiana Stasiaka.

Do profesjonalnego MMA wkroczył w roku 2019. Wcześniej zdobywał doświadczenie amatorskie, zarówno w mieszanych sztukach walki, jak i na matach grapplerskich. Wygrał między innymi Mistrzostwa Polski MMA Time of Master i został wicemistrzem Polski Amatorskiej Ligi MMA. Swoją przygodę ze sportami walki rozpoczął natomiast już w 2014 roku od kickboxingu.

Lom-Ali Eskiev pod względem doświadczenia i umiejętności przeważał nad Ruchałą. Miał już na koniec 27 zawodowych walk, czyli o 19 więcej od Polaka. Profesjonalną karierę rozpoczął w 2011 roku w Niemczech. Później, gdy obył się już z większą publiką, zaczął walczyć również w innych krajach: Austrii, Holandii, Słowacji, Rosji i w Polsce. Obecnie Eskiev jest jednym z czołowych zawodników kategorii piórkowej w Europie. Przed tym pojedynkiem stoczył trzy walki i z dwóch wyszedł zwycięsko. Ostatni raz w klatce KSW pojawił się na historycznej gali z numerem 77. Przegrał wówczas po niejednogłośnej decyzji z Danielem Rutkowskim.

Kto wygrał walkę Ruchała vs Eskiev na KSW 80?

O tym, kto wygrał walkę Ruchała vs Eskiev na KSW 80, przekonaliśmy się w piątkowy wieczór 17 marca. Właśnie na ten dzień zaplanowana została bowiem gala KSW 80. Z racji tego, że była to ostatnia walka według harmonogramu, na wynik musieliśmy poczekać do późnych godzin wieczornych.

Zanim dowiedzieliśmy się, kto wygrał walkę Ruchała vs Eskiev, mogliśmy wytypować ten pojedynek w firmie Fortuna (odbierz Kod promocyjny Fortuna), czyli u oficjalnego sponsora gali KSW. Zdaniem bukmacherów faworytem był Polak. Kurs na jego zwycięstwo wynosił 1.75, natomiast na Niemca 2.08. (stan na 16 marca)

Ruchała vs Eskiev Wynik

Wynik walki Ruchała vs Eskiev ciekawił wielu fanów sportów walki w Polsce i na świecie. Kto miał większe szanse? Ruchała przed tym starciem był niepokonany w zawodowym MMA. Miał na koncie osiem zwycięstw, tym najcenniejsze z Damianem Stasiakiem. Eskiev legitymował się rekordem 20-6. W poprzednich sześciu starciach triumfował pięciokrotnie, a przegrana przyszła w ostatniej dotychczasowej walce 30-latka. Zdaniem bukmacherów walka wieczoru Ruchała vs Eskiev miała być najbardziej wyrównana i tak rzeczywiście było. Starcie potrwało prawie pełen dystans. Wygrał go Polak przez TKO w rundzie V.

Bukmacher Fortuna przygotował specjalny bonus na obstawianie KSW 80. Kliknij powyższy baner i zarejestruj konto z naszym kodem, pamiętając o zgodach marketingowych. W zamian dostaniesz darmowe 20 PLN na start, 10 PLN Freebet przy pierwszej wpłacie na konto oraz trzy zakłady bez ryzyka na łączną kwotę 600 zł!