Da Silva vs Sy - Przebieg walki

Runda I

 

Środek klatki zajął Sy. I błyskawicznie idzie po skuteczne obalenie Francuz. Zachodzi za plecy Da Silvy Sy. Zapiął trójkąt nogami Francuz. W pełni kontroluje teraz Brazylijczyka. Zapina teraz duszenie Sy i koniec!

 

Oumar Sy pokonał Henrique da Silvę przez poddanie, runda I

Da Silva vs Sy KSW 80

Henrique Da Silva ma za sobą bardzo udany debiut w organizacji KSW. W październiku ubiegłego roku pokonał wieloletniego dominatora wagi półciężkiej, Tomasza Narkuna. Pojedynek miał wiele zwrotów akcji. W pierwszej odsłonie to Polak obalił Brazylijczyka, a następnie kontrolował sytuację, próbując poddać rywala. Druga runda charakteryzowała się większą liczbą stójkowych wymian. W jednej z nich Da Silva oddał na tyle mocny frontalny atak prawą nogą na głowę Narkuna, że ten padł na matę jak długi. Efektowna akcja Da Silvy została nagrodzona przez włodarzy pokaźnym bonusem pieniężnym. Dla Brazylijczyka była to już osiemnasta wygrana w zawodowej karierze i siedemnasta zdobyta przez nokaut!

Da Silva ma za sobą bogatą historię w świecie MMA. Debiutował u siebie w kraju i już w pierwszej walce znokautował rywala w pierwszej rundzie. Przez następne walki szedł jak burza. Stoczył kolejnych dziewięć i wszystkie wygrał przez KO. Imponująca seria triumfów otworzyła mu drzwi do organizacji UFC. Tam bił się przez dwa lata i po raz pierwszy doznał porażki, przegrywając z Paulem Craigem. Po opuszczeniu UFC, Da Silva rywalizował dla wielu organizacji. Zdobywał doświadczenie między innymi w Brazylii, USA, Chorwacji, Czechach, Nowej Zelandii, Japonii i na Słowacji.

Oumar Sy w zawodowym MMA stoczył dopiero siedem pojedynków. Pozostaje jednak niepokonany i w każdym starciu udowadnia swoją wysoką sportową wartość. Francuz zadebiutował w KSW podczas gali z numerem 64 i już w pierwszej rundzie pokonał Adama Tomasika. Po tym starciu Sy zawalczył dla federacji Ares i dopisał do swojego rekordu kolejną wygraną nad Paulinem Begaiem. Do okrągłej klatki największej organizacji MMA w Polsce powrócił w lipcu 2022 roku. Na gali KSW 72 zmierzył się z Bartłomiejem Gładkowiczem. Francuz nie dał żadnych szans Polakowi i zdominował go w parterze na pełnym dystansie.

[koszulka typ=ksw]]

Kto wygrał walkę Da Silva vs Sy na KSW 80?

O tym, kto wygrał walkę Da Silva vs Sy na KSW 80, przekonaliśmy się w piątkowy wieczór 17 marca. Właśnie na ten dzień zaplanowana została bowiem gala KSW 80. Z racji tego, że była to trzecia od końca walka według harmonogramu, na wynik poczekaliśmy do godz. 22:30.

Zanim dowiedzieliśmy się, kto wygrał walkę Da Silva vs Sy, mogliśmy wytypować ten pojedynek w firmie Fortuna (odbierz Kod promocyjny Fortuna), czyli u oficjalnego sponsora gali KSW. Zdaniem bukmacherów faworytem był Francuz. Kurs na jego zwycięstwo wynosił 1.28, natomiast na Brazylijczyka 3.68. (stan na 16 marca)

Da Silva vs Sy Wynik

Wynik walki Da Silva vs Sy według bukmacherów był przesądzony. Mogły nieco dziwić tak wysokie kursy na Brazylijczyka. Jest on niezwykle doświadczonym zawodnikiem mającym na koncie między innymi walki w UFC. W starciu z Narkunem 33-latek pokazał, że wciąż jest niezwykle groźny. Sy ma co prawda doskonałą serię zwycięstw, jednak trzeba zaznaczyć, że nie mierzył się jeszcze z tak wymagającym rywalem, jakim jest Brazylijczyk. Ostatecznie kursy nie kłamały i to Francuz z łatwością poradził sobie z Da Silvą, wygrywając przez poddanie w rundzie pierwszej.

Bukmacher Fortuna przygotował specjalny bonus na obstawianie KSW 80. Kliknij powyższy baner i zarejestruj konto z naszym kodem, pamiętając o zgodach marketingowych. W zamian dostaniesz darmowe 20 PLN na start, 10 PLN Freebet przy pierwszej wpłacie na konto oraz trzy zakłady bez ryzyka na łączną kwotę 600 zł!