Czerwińska vs Guimaraes - Przebieg walki

Runda I

 

Od kopnięcia zaczyna Czerwińska. Minuta za nami i zaczyna przyspieszać Polka, jednak od razu wchodzi w klincz Guimaraes. Obala Brazylijka. 3 minuty do końca. Przerywa sędzia i podnosi walkę do stójki z powodu braku akcji. Po kolejne obalenie idzie błyskawicznie Guimaraes i robi to skutecznie. Zadaje ciosy z góry Brazylijka. Tuż przed końcem podniosła się Czerwińska

 

Runda II

 

Dużo przyruchów ze strony Czerwińskiej. Wywiera presję Polka, jednak na razie mało ciosów z jej strony. Guimaraes w tej rundzie kompletnie nieaktywna, bez ciosów z jej strony. Minuta do końcu i w końcu trafia Guimaraes! Odczuła to Polka i idzie w klincz Brazylijka. Ma na siatce Czerwińska, zadaje kolana. Stara się obalić za wszelką cenę Polkę Guimaraes, jednak broni się Czerwińska. I jednak obala na 20 sekund przed końcem.

 

Runda III

 

Od początku idzie do przodu Czerwińska. Idzie z ciosami Polka, a Guimaraes czeka na kontrę. Klinczuje Guimaraes. Rozrywa klincz Polka. Ciągła presja teraz z jej strony. Ponownie ratuje się klinczem Guimaraes. I obala Brazylijka! Minuta do końca. Wszystko wskazuje na to, że Guimaraes niespodziewanie wygra tę walkę. Bije z góry Guimaraes. Koniec!

 

Yasmin Guimaraes pokonała Emilię Czerwnińską przez jednogłośną decyzję sędziów.

Czerwińska vs Guimaraes KSW 80

Emilia Czerwińska wywodzi się z kickboxingu. W tej formule zdobyła spore doświadczenie. Dwa razy sięgnęła po tytuł zawodowej mistrzyni świata w K-1 oraz międzynarodowe mistrzostwo Polski. Była też zawodową mistrzynią Polski w formule full contact. Na szczeblu amatorskim dziewięć razy wywalczyła tytuł mistrzyni Polski. Łącznie stoczyła ponad dwieście pojedynków w kickboxingu.

W MMA Polka zadebiutowała w 2021 roku. Wcześniej szlifowała umiejętności w zawodach amatorskich i trenując brazylijskie jiu-jitsu. W pierwszym zawodowym starciu odprawiła z kwitkiem Weronikę Eszer, a na gali KSW 72, pokonała na punkty Sarę Lizar-Smajić.

Yasmin Guimaraes do zawodowego świata MMA weszła dopiero rok temu. Podobnie jak Czerwińska rywalizowała najpierw na zawodach amatorskich. Po zdecydowaniu się na zawodowy debiut, Brazylijka w kilka miesięcy stoczyła aż pięć walk, z których cztery wygrała. Rywalka Polki wywodzi się ze sportów uderzanych. Przez kilka lat z sukcesami rywalizowała w muay thai, zdobywając między innymi mistrzostwo Brazylii.

Kto wygrał walkę Czerwnińska vs Guimaraes na KSW 80?

O tym, kto wygrał walkę Czerwnińska vs Guimaraes na KSW 80, przekonaliśmy się w piątkowy wieczór 17 marca. Właśnie na ten dzień zaplanowana została bowiem gala KSW 80.

Zanim dowiedzieliśmy się, kto wygrał walkę Czerwnińska vs Guimaraes, mogliśmy wytypować ten pojedynek w firmie Fortuna (odbierz Kod promocyjny Fortuna), czyli u oficjalnego sponsora gali KSW. Zdaniem bukmacherów faworytką była Polka. Kurs na jej zwycięstwo wynosił 1.27, natomiast na Brazylijkę 3.77 (stan na 16 marca)

Czerwińska vs Guimaraes Wynik

Wynik walki Czerwińska vs Guimaraes według bukmacherów nie mógł być inny niż wygrana Polki. Emilia w zawodowym MMA stoczyła do tej pory dwie walki. Ten dorobek może jednak zmylić wielu, gdyż Polka jest niezwykle doświadczoną kickboxerką. W KSW odniosła jak na razie dwa triumfy. W debiucie rozprawiła się z Weroniką Eszer, a w drugiej walce nie dała szans Sarze Luzar-Smajić. Guimaraes natomiast przed tym starciem posiadała bilans 4-1, a wszystkie walki stoczyła w zeszłym roku. Jednak, jeśli spojrzymy na jej rywalki, to odkryjemy, że do tej pory nie walczyła z nikim klasowym. Łączny rekord jej przeciwniczek wynosi 6-8. Ostatecznie faworyzowana Polka przegrała z mniej doświadczoną Brazylijką przez jednogłośną decyzję sędziów.

Bukmacher Fortuna przygotował specjalny bonus na obstawianie KSW 80. Kliknij powyższy baner i zarejestruj konto z naszym kodem, pamiętając o zgodach marketingowych. W zamian dostaniesz darmowe 20 PLN na start, 10 PLN Freebet przy pierwszej wpłacie na konto oraz trzy zakłady bez ryzyka na łączną kwotę 600 zł!