Piwowarczyk vs Gładkowicz - Przebieg walki

Runda I

 

Stara się trzymać na dystans rywala Piwowarczyk, ale ten dobrze wchodzi z ciosami i skraca dystans. Mamy klincz przy siatce i trafia na rozerwaniu Piwowarczyk! Przyklęknął Gładkowicz. Jest zamroczony. Idzie za ciosem Piwowarczyk. Cios za ciosem! Masakruje teraz twarz rywala Piwowarczyk! Koniec!

 

Damian Piwowarczyk pokonał Bartłomieja Gładkowicza przez TKO, runda II

Piwowarczyk vs Gładkowicz KSW 80

Starcie w kategorii półciężkiej Piwowarczyk vs Gładkowicz na jubileuszowym wydarzeniu w Lubinie bez wątpienia przyniosło sporo emocji.

Piwowarczyk debiutował w KSW jako niepokonany zdobywca Heraklesa w kategorii "Odkrycie Roku" 2021 w polskim MMA. Miał za sobą trzy wygrane z rzędu, a podczas gali z numerem 63 udowodnił swoją wartość, pokonując Marcina Trzcińskiego. Była to trzecia wygrana Piwowarczyka przed czasem. W kolejnym pojedynku zmierzył się z Markiem Doussisem i również jego poddał już w drugiej odsłonie. Był to jego ostatni dotychczasowy triumf w największej federacji MMA w Polsce. W poprzednich dwóch walkach musiał uznać wyższość Bartosza Leśki i Bohdana Gnidki. Porażkę z Gnidką 24-latek zapamięta najmocniej, gdyż został znokautowany już w pierwszych sekundach pojedynku.

Rywal Piwowarczyka, Bartłomiej Gładkowicz przed tym starciem miał za sobą jedną walkę w organizacji KSW. W lipcu zeszłego roku w ostatniej chwili wszedł w zastępstwie do walki z Oumarem Sy, ale został przez niego pokonany. Po nieudanym debiucie w KSW, Gładkowicz zawalczył na gali EFN, wygrywając błyskawicznie przez nokaut z Kornelem Zapadką. Spośród wszystkich jego starć w zawodowej karierze, siedem kończył przed czasem. Cztery razy nokautował, a trzy razy poddawał swoich oponentów. Warto dodać, że Gładkowicz ma za sobą już kilkanaście pojedynków w profesjonalnym MMA. Debiutował w roku 2017. Do czasu wejścia pod skrzydła KSW stoczył dziesięć bojów, z których osiem wygrał. Wywalczył również pas mistrzowski organizacji GSW.

Kto wygrał walkę Piwowarczyk vs Gładkowicz na KSW 80?

O tym, kto wygrał walkę Piwowarczyk vs Gładkowicz na KSW 80, przekonaliśmy się w piątkowy wieczór 17 marca. Właśnie na ten dzień zaplanowana została bowiem gala KSW 80. Z racji tego, że była to czwarta walka według harmonogramu, na wynik czekaliśmy do godz. 20:40.

Zanim dowiedzieliśmy się, kto wygrał walkę Piwowarczyk vs Gładkowicz, mogliśmy wytypować ten pojedynek w firmie Fortuna (odbierz Kod promocyjny Fortuna), czyli u oficjalnego sponsora gali KSW. Zdaniem bukmacherów faworytem był Piwowarczyk. Kurs na jego zwycięstwo wynosił 1.44, natomiast na Gładkowicza 2.79. (stan na 16 marca)

Piwowarczyk vs Gładkowicz Wynik

Wynik walki Piwowarczyk vs Gładkowicz interesował nie tylko samych zawodników, ale również kibiców zgromadzonych w Lubinie i przed telewizorami. Damian do klatki powrócił po dwóch porażkach. Ciężko o większą motywację i chęć ponownego wejścia na zwycięską ścieżkę. Gładkowicz z kolei przed tym pojedynkiem miał na koncie tylko jedną walkę w KSW. W lipcu ubiegłego roku na wydarzeniu z numerem 72 przegrał z Oumarem Sy przez jednogłośną decyzję sędziów. Odbudował się dwa miesiące później na gali Envio Fight Night 22, gdzie w pierwszej rundzie wygrał z Kornelem Zapadką. Ostatecznie lepszy w tym zestawieniu okazał się Piwowarczyk, wygrywając przez TKO w rundzie pierwszej.

Bukmacher Fortuna przygotował specjalny bonus na obstawianie KSW 80. Kliknij powyższy baner i zarejestruj konto z naszym kodem, pamiętając o zgodach marketingowych. W zamian dostaniesz darmowe 20 PLN na start, 10 PLN Freebet przy pierwszej wpłacie na konto oraz trzy zakłady bez ryzyka na łączną kwotę 600 zł!