Trzecia gala KSW w tym roku zagości wyjątkowo w hali widowiskowo-sportowej RCS w Lubinie. Walka wieczoru z udziałem Roberta Ruchały i Lom-Ali Eskijewa została zaplanowana na piątek 17 marca 2023 roku. Organizatorzy jednej z największych federacji MMA w Europie przygotowali dla fanów obfitą w dziesięć pojedynków kartę walk KSW 80. Najciekawiej rzecz jasna zapowiada się starcie Ruchała vs Eskijew. Polak jest niepokonany z bilansem 8-0, natomiast Niemiec chce wymazać z pamięci ostatnią porażkę z Danielem Rutkowskim na KSW 77.

W co-main evencie zobaczymy starcie w dywizji średniej. Zajmujący czwarte miejsce w rankingu KSW Tom Breese zmierzy się z debiutującym w KSW w wadze średniej Bartoszem Leśko.

Trzecią galę KSW w tym roku zainauguruje pojedynek, który powinien spodobać się lokalnej publiczności. Reprezentant Polski pochodzący z Lubina, Mateusz Janur (6-5) zmierzy się z Chorwatem, Andi Vrtačić (3-1). O której godzinie zaczyna się KSW 80? O której godzinie pierwsza walka na KSW 80? Jak wygląda kolejność pojedynków KSW 80?

KSW 80 Godzina rozpoczęcia

Gala KSW 80 rozpocznie się transmisją PPV KSW 80 ze studia. Event, którego największym wydarzeniem będzie walka Ruchała vs Eskijew, odbędzie się w piątek 17 marca w Lubinie. Studio zaczyna się o godzinie 19:00, natomiast ceremonia otwarcia powinna rozpocząć się po godz. 20:00.

KSW 80 o której pierwsza walka?

Po ceremonii rozpoczęcia gali KSW 80 przewidzianej na godzinę 20:00 czeka nas pierwszy pojedynek, który obstawimy u bukmachera Fortuna (zobacz: kod promocyjny Fortuna). Do oktagonu jako pierwsi wejdą Mateusz Janur (6-5) i Andi Vrtačić (3-1). Reprezentant Polski ma na swoim koncie jedenaście zawodowych walk. Debiut w MMA zanotował sześć lat temu na gali Gala Sportów Walki 13. Przegrał wówczas na punkty z Jędrzejem Łapawą. Pierwszy triumf zaliczył w drugim pojedynku, w którym pokonał Krzysztofa Szydłowskiego w pierwszej rundzie przez TKO. Janur występował także na takich galach jak Babilon MMA, Solo Combat Federation czy Brave CF.

Sprawdź: Typy na KSW

28-letni Andi Vrtacić pochodzący z Chorwacji wywodzi się z kickboxingu. W profesjonalnym MMA zadebiutował trzy lata temu, pokonując w pierwszej rundzie Leona Krajacica na lokalnej gali GFN 4. Następnie zanotował kolejne zwycięstwo, ale w trzecim starciu przegrał z niepokonanym Danim Barbirem. Na zwycięską ścieżkę powrócił już w następnym pojedynku, pokonując Matiję Bosancica. Po tej wygranej podpisał kontrakt z KSW.

W zależności ile potrwa ceremonia otwarcia i przedstawienie wszystkich zawodników, pierwsza walka KSW 80 powinna się zacząć mniej więcej o godzinie 20:30.

KSW 80 Harmonogram

Federacja KSW na trzecią galę w tym roku przygotowała dziesięć atrakcyjnych walk. Jedną ze zmian w harmonogramie KSW 80 jest walka Roberta Ruchały (8-0) z Lom-Ali Eskijewem (20-6). Nowosądeczanin początkowo miał zmierzyć się z Dawidem Śmiełowskim w walce o tymczasowy pas kategorii piórkowej. Ten musiał się jednak wycofać z powodu kontuzji barku. W jego miejsce wszedł numer dwa rankingu tej kategorii wagowej, Lom-Ali Eskiev. To ostatni pojedynek według harmonogramu KSW 80, który przedstawiamy poniżej.

Kolejność walk KSW 80

  • Mateusz Janur (6-5) vs Andi Vrtačić (3-1)
  • Kamil Szkaradek (3-0) vs Patryk Chrobak (3-2)
  • Kacper Koziorzębski (8-5) vs Borys Borkowski (4-2)
  • Bartłomiej Gładkowski (9-3) vs Damian Piwowarczyk (5-2)
  • Wojciech Kazieczko (3-0) vs Danu Tarchila (5-1)
  • Emilia Czerwińska (2-0) vs Yasmin Guimarães (4-1)
  • Michał Michalski (9-5) vs Erikas Golubovskis (8-1)
  • Luis Henrique da Silva (19-8) vs Oumar Sy (7-0)
  • Tom Breese (15-4) vs Bartosz Leśko (12-2-2)
  • Robert Ruchała (8-0) vs Lom-Ali Eskijew (20-6)

Bukmacher Fortuna przygotował specjalny bonus na obstawianie KSW 80. Kliknij powyższy baner i zarejestruj konto z naszym kodem, pamiętając o zgodach marketingowych. W zamian dostaniesz darmowe 20 PLN na start, 10 PLN Freebet przy pierwszej wpłacie na konto oraz trzy zakłady bez ryzyka na łączną kwotę 600 zł!