Ostatnia gala KSW 77 w tym roku zagości w mogącej pomieścić ponad 13 tys. widzów hali widowiskowo-sportowej w Gliwicach. Historyczne wydarzenie z udziałem Mariusza Pudzianowskiego i Mameda Khalidova, którzy zawalczą w walce wieczoru, zostało zaplanowane na sobotę 17 grudnia. Organizatorzy jednej z największych federacji MMA w Europie przygotowali dla fanów bogatą kartę walk KSW 77 składającą się z aż jedenastu pojedynków. Najciekawiej rzecz jasna zapowiada się starcie dwóch legend, "Pudziana" i Khalidova.

W Co main evencie o pas mistrzowski wagi koguciej powalczą, aktualny mistrza Sebastian Przybysz (10-2) i Jakub Wikłacz. Obaj zawodnicy już ze sobą rywalizowali. Ostatni raz na gali KSW 53, na której lepszy okazał się Przybysz, nokautując 26-latka w trzeciej rundzie. Wcześniej będziemy świadkami walki o pas wagi półciężkiej między Ibragimem Erslanem a Ivanem Erslanem. Ostatnią galę KSW w tym roku zainauguruje pojedynek kobiet. Zarówno Wiktoria Czyżewszka, jak i Oleksandra Karaseva są niepokonane w zawodowym MMA. O której godzinie zaczyna się KSW 77? O której godzinie pierwsza walka na KSW 77? Jak wygląda harmonogram pojedynków KSW 77?

KSW 77 Godzina rozpoczęcia

Gala rozpocznie się transmisją PPV KSW 77 ze studia. Najprawdopodobniej zobaczymy w nim Mateusza Borka, który wrócił już do Polski po komentowaniu meczu Francja vs Maroko oraz masę ważnych osobistości ze świata sportów walk. Godzinę rozpoczęcia KSW 77 zaplanowano na 19:00 z racji niestandardowej liczby walk.

KSW 77 o której pierwsza walka?

Po ceremonii rozpoczęcia gali KSW 77 przewidzianej na godzinę 19:00 czeka nas pierwszy pojedynek, który obstawimy u bukmachera Fortuna (zobacz: kod promocyjny Fortuna). Do oktagonu jako pierwsze wejdą panie. W jedynym starciu kobiet na ostatnim wydarzeniu spod szyldu KSW w tym roku zobaczymy utalentowaną Wiktorię Czyżewską (1-0) oraz Oleksandrę Karasevą.

Wiktoria ma za sobą udany debiut na gali TFL 25 we Włodawie. Na przetarcie w zawodowym MMA dostała przeciwniczkę znaną głównie z pojedynku kobieta vs. mężczyzna na MMA-VIP 3. Czyżewskiej wystarczyło 21 sekund, aby ciosami w parterze pokonać Wiktorię Domżalską.

Sprawdź: typy na KSW

Oleksandra Karaseva pozostaje niepokonana w profesjonalnym MMA. Debiutowała w 2021 roku. Na ukraińskiej gali pokonała w pierwszej rundzie Annę Bidenko, a kilka miesięcy później przez TKO Irinę Bashkirovą.

W zależności ile potrwa ceremonia otwarcia i przedstawienie wszystkich zawodników, pierwsza walka KSW 77 powinna się zacząć mniej więcej o godzinie 19:15.

KSW 77 Harmonogram

Federacja KSW na ostatnią galę w tym roku początkowo przygotowała dziesięć atrakcyjnych walk. Na kilka dni przed wydarzeniem harmonogram KSW 77 minimalnie się zmienił. Organizatorzy postanowili dodać jeszcze jeden pojedynek. Najprawdopodobniej miało to na celu wydłużenie oczekiwania na walkę wieczoru. W związku z tym oprócz starcia Mariusz Pudzianowski vs Mamed Khalidov zobaczymy dwie walki o mistrzowskie pasy: Sebastian Przybysz vs Jakub Wikłacz i Ibragim Chuzhigaev vs Ivan Erslan. Do klatki wejdą również niepokonani Bohdan Gnidko (8-0) i Mădălin Pîrvulescu (5-0) oraz Shamad Erzanukaev (2-0) i Carl McNally (2-0).

Kolejność walk KSW 77

 • Wiktoria Czyżewska vs. Oleksandra Karaseva
 • Shamad Erzanukaev vs. Carl McNally
 • Yann Liasse vs Adrian Gralak
 • Michał Domin vs. Patryk Likus
 • Patryk Kaczmarczyk vs. Pascal Hintzen
 • Bohdan Gnidko vs. Mădălin Pîrvulescu
 • Andrzej Grzebyk vs. Oton Jasse
 • Daniel Rutkowski vs. Lom-Ali
 • Ibragim Chuzhigaev vs. Ivan Erslan (walka o pas wagi półciężkiej)
 • Sebastian Przybysz vs. Jakub Wikłacz (walka o pas wagi koguciej)
 • Mariusz Pudzianowski vs. Mamed Khalidov (main event)

 

Bukmacher Fortuna przygotował specjalny bonus na obstawianie KSW 77. Kliknij powyższy baner i zarejestruj konto z naszym kodem, pamiętając o zgodach marketingowych! W zamian dostaniesz darmowe 20 PLN na start oraz 10 PLN Freebet przy pierwszej wpłacie na konto. Ponadto możesz skorzystać z bonusu na walkę Pudzianowski vs Khalidov. Wystarczy wpłacić min. 30 zł, a następnie obstawić pierwszy kupon SOLO o stawce co najmniej 4 zł na wygraną walki Pudzian vs Mamed. Jeśli trafisz, otrzymasz wygraną oraz bonus w wysokości 200 zł. Dodatkowo w przypadku przegranej, bukmacher zwróci Ci stawkę do 600 PLN!