Khalidov vs Pudzianowski - Przebieg walki

Runda I

 

Dużo przyruchów na początku. Pierwsza wymiana. Pudzianowski łapie Mameda w klincz i przygniata do siatki. Khalidow przerzuca Pudziana, ale ten wstaje. Ależ rzut Mameda! Khalidov z góry bije rywala. Pudzian broni się w żółwiu. Khalidov za plecami bije Pudziana, a ten odklepuje ciosy! Koniec!

 

Mamed Khalidov pokonuje Mariusza Pudzianowskiego przez TKO, runda I

 

Khalidov vs Pudzianowski KSW 77

Mamed Khalidov vs Mariusz Pudzianowski, czyli historyczna walka legend na sobotniej gali KSW 77 w Gliwicach! Pudzianowski przed tym pojedynkiem miał świetną serię w KSW. Wygrał pięć walk z rzędu, co było jego rekordem w zawodowym MMA. Przygodę ze sportami walki na profesjonalnym szczeblu rozpoczął na KSW z numerem 12. To wtedy usłyszeliśmy słowa Łukasza Jurkowskiego "Kłopoty, kłopoty Najmana". Pudzianowski potrzebował zaledwie 43 sekund, aby rozprawić się z "El Testosteronem". Od tego momentu zaczął inspirować wielu późniejszych zawodników MMA w Polsce.

Mamed Chalidow jest byłym mistrzem KSW kategorii półciężkiej i średniej. Przez lata mierzył się z najlepszymi i efektownie wygrywał. Ostatnio nie szło mu jednak tak dobrze. Dwukrotnie przegrał z Tomaszem Narkunem, a później ze Scottem Askhamem (Anglikowi zrewanżował się później w fantastycznym stylu) i Roberto Soldiciem. Stawką wszystkich pojedynków były pas: z Narkunem w kat. do 93 kg, w pozostałych — do 84 kg.

Kto wygrał walkę Khalidov vs Pudzianowski?

O tym, kto wygrał walkę Khalidov vs Pudzianowski na KSW 77, przekonaliśmy się w sobotni wieczór 17 grudnia. Właśnie na ten dzień zaplanowana została bowiem gala KSW 77. Z racji tego, że pojedynek Khalidov vs Pudzianowski był main eventem, trzeba było uzbroić się w cierpliwość, aby poznać, która z legend wyszła z klatki z podniesioną ręką.

Zanim dowiedzieliśmy się, kto wygrał walkę Khalidov vs Pudzianowski, mogliśmy wytypować ten pojedynek w firmie Fortuna (odbierz Kod promocyjny Fortuna), czyli u oficjalnego sponsora gali KSW. Zdaniem bukmacherów faworytem był Mamed Khalidov. Kurs na jego zwycięstwo wynosił 1.70, natomiast na triumf Mariusza Pudzianowskiego 2.15.

Khalidov vs Pudzianowski Wynik

Wynik walki Khalidov vs Pudzianowski ciekawił całą Polskę i fanów MMA na świecie. "Pudzian" przed tym starciem był niepokonany od marca 2019 roku. Wtedy przegrał z Szymonem Kołeckim. Od tamtego czasu stoczył pięć walk. Bez wątpienia największym sukcesem 5-krotnego mistrza świata Strongman była ostatnia wygrana walka z Michałem Materlą. Mamed Khalidov natomiast przegrał cztery z ostatnich pięciu starć. W swoim ostatnim pojedynku został brutalnie znokautowany przez Roberto Soldica. Wygrana ze Scottem Askhamem pokazała jednak, że 42-latek wciąż ma to coś i potrafi zaskoczyć. Ostatecznie sporo lżejszy Mamed pokonał Mariusza Pudzianowskiego!

Wynik ważenia Khalidov vs Pudzianowski KSW 77

Przed walką Mamed Khalidov vs Mariusz Pudzianowski doszło do oficjalnej ceremonii ważenia KSW 77. "Pudzian" wniósł na wagę 117,5 kg, natomiast Mamed 93,3 kg.

Bukmacher Fortuna przygotował specjalny bonus na obstawianie KSW 77. Kliknij powyższy baner i zarejestruj konto z naszym kodem, pamiętając o zgodach marketingowych! W zamian dostaniesz darmowe 20 PLN na start oraz 10 PLN Freebet przy pierwszej wpłacie na konto. Ponadto możesz skorzystać z bonusu na walkę Pudzianowski vs Khalidov. Wystarczy wpłacić min. 30 zł, a następnie obstawić pierwszy kupon SOLO o stawce co najmniej 4 zł na wygraną walki Pudzian vs Mamed. Jeśli trafisz, otrzymasz wygraną oraz bonus w wysokości 200 zł. Dodatkowo w przypadku przegranej, bukmacher zwróci Ci stawkę do 600 PLN!