Rutkowski vs Eskiev - Przebieg walki

Runda I

 

Pierwszy trafia Eskiev, próbuje odgryzać się Polak. Obaj zawodnicy wykonują bardzo dużo przyruchów starając się wyczuć rywala. Mamy klincz, jednak szybko rozerwany. Zaczyna rozkręcać się Rutkowski, trafia on coraz częściej. W ostatnich sekundach trafił Eskiev, zachwiał się Rutek! Pierwsza runda niezwykle wyrównana.

 

Runda II

 

Eskiev wywiera presję, jednak Rutkowski dobrze trafia szybkimi ciosami. Bardzo wyrównany jest to pojedynek. Obaj zawodnicy imponują szybkością. Kopnięcie Polaka, Eskiev przyklęknął! Znacznie bardziej mobilny wydaje się teraz Rutkowski. Walka przenosi się do parteru, Polak na dole. Eskiev chce powrócić do stójki, jednak rundę kończy gong.

 

Runda III

 

Od początku rundy dużą presję stara się wywrzeć Eskiev. Cały czas walk toczy się w stójce. Chwilowy klincz, ale szybko zerwany. Rutkowski przechwytuje nogę, próbując obalić, jednak szybko rezygnuje z tej próby. Trafia Eskiev, Polak upada! Rutkowski nieco zamroczony - klinczuje. Obala Rutkowski, ale z góry znalazł się Eskiev. Koniec tego niezwykle zaciętego pojedynku.

 

Daniel Rutkowski pokonuje Lom-Ali Eskiev'a przez niejednogłośną decyzję sędziów.

Rutkowski vs Eskiev KSW 77

Daniel Rutkowski vs Lom-Ali Eskiev, czyli czwarta od końca walka na gali XTB KSW 77. Starcie na szczycie wagi piórkowej zapowiadało się wyśmienicie. Do tej walki miało dojść na KSW 73. Reprezentant UFD Gym musiał jednak spasować z powodu choroby. W zastępstwie Daniel Rutkowski zmierzył się z Reginaldo Vieirą. Polak postawił na swoją najlepszą płaszczyznę i rozbił Vieirę w parterze. "Rutek" zrzucił tym samym z siebie jarzmo porażki z Salahdin'em Parnasse'em.

Lom-Ali Eskiev ostatni raz mierzył się w klatce rok temu. Jego rywalem był pretendent do pasa, Damian Stasiak. Walka trwała trzy rundy, jednak zwycięsko wyszedł z niej właśnie Eskiev. W debiucie w federacji KSW Niemiec pokonał Gilberta Ordonoza i został nagrodzony bonusem za najlepsze poddanie wieczoru.

Kto wygrał walkę Rutkowski vs Eskiev?

O tym, kto wygrał walkę Rutkowski vs Eskiev na KSW 77, przekonaliśmy się w sobotni wieczór 17 grudnia. Właśnie na ten dzień zaplanowana została bowiem gala KSW 77.

Zanim dowiedzieliśmy się, kto wygrał walkę Rutkowski vs Eskiev, mogliśmy wytypować ten pojedynek w firmie Fortuna (odbierz Kod promocyjny Fortuna), czyli u oficjalnego sponsora gali KSW. Zdaniem bukmacherów nie było tutaj wyraźnego faworyta. Kursy na zwycięstwo w obu przypadkach wynosiły 1.90.

Rutkowski vs Eskiev Wynik

Wynik Rutkowski vs Eskiev, czyli kolejne polsko-niemieckie starcie na KSW 77. Ciężko było wywnioskować, jaki może być wynik tego starcia. Nasi redaktorzy typowali wygraną Polaka. Obaj zawodnicy to bardzo dobrzy zapaśnicy. Bardziej kompletnym wydaje się jednak Rutkowski, który przez ostatnie lata zdecydowanie poprawił swoje umiejętności stójkowe. Warto wspomnieć, że "Rutek" w swojej ostatniej walce na Prime Show MMA 3 nie dał szans Piotrowi Pająkowi, tocząc starcie w formule bokserskiej. Nasi eksperci się nie mylili, chociaż walka była bardzo wyrównana. Ostatecznie Rutkowski zwyciężył przez niejednogłośną decyzję sędziów (29:28, 28:29, 29:28).

Bukmacher Fortuna przygotował specjalny bonus na obstawianie KSW 77. Kliknij powyższy baner i zarejestruj konto z naszym kodem, pamiętając o zgodach marketingowych! W zamian dostaniesz darmowe 20 PLN na start oraz 10 PLN Freebet przy pierwszej wpłacie na konto. Ponadto możesz skorzystać z bonusu na walkę Pudzianowski vs Khalidov. Wystarczy wpłacić min. 30 zł, a następnie obstawić pierwszy kupon SOLO o stawce co najmniej 4 zł na wygraną walki Pudzian vs Mamed. Jeśli trafisz, otrzymasz wygraną oraz bonus w wysokości 200 zł. Dodatkowo w przypadku przegranej, bukmacher zwróci Ci stawkę do 600 PLN!