Chuzhigaev vs Erslan - Przebieg walki

Runda I

 

Badawcze pierwsze sekundy tego pojedynku. Na razie niewiele się dzieje, na hali słychać gwizdy. Obszernym prawym atakuje mistrz. Erslan przyjmuje to na gardę. Mało walki oglądaliśmy w tej pierwszej rundzie.

 

Runda II

 

Ponownie bardzo spokojny początek tej rundy. Po minucie zryw Chuzhigaeva. Trafia backfistem. Erslan zamknięty na siatce, trafia mocnym lewym mistrz! Nieudana próba sprowadzenia Chuzhigaeva. Erslan powoli wraca do siebie. Nieoczekiwanie lewym prostym posyła na ziemię Chorwata Chuzhigaev! Erslan wstaje, mistrz za jego plecami. Rozerwanie i pojedynek wraca na środek. Chorwat atakuje wysokim kopnięciem, ale dobry unik ze strony Ibrahima.

 

Runda III

 

Erslan nieco bardziej ofensywnie nastawiony w tej rundzie. Trafia Chuzhigaev, jednak Chorwat odpowiada mocną szarżą. Wydaje się być zmęczony Erslan. Dużo sierpowych ze strony mistrza, jednak żaden nie może dojść celu. Backfist Chuzhigaeva, przyklęknął Erslan! Gong ratuje Chorwata.

 

Runda IV

 

Spokojny początek rundy. Inicjatywę przejmuje Erslan, zamyka na siatce mistrza. Chuzhigaev dobrze się broni. Widać zmęczenie u obu zawodników. Trafia Ibrahim, Erslan w tarapatach! Obaj kończą tę rundę mocno zmęczeni.

 

Runda V

 

Przed ostatnią rundą wydaje się, że na kartach punktowych prowadzi Chuzhigaev. Wywiera presję Erslan. Z opuszczonymi rękoma walczy mistrz, jednak udaje mu się unikać ciosów rywala. Musi zaryzykować Erslan, ale nie ma on już sił na zryw. Koniec walki! Przed nami decyzja sędziów.

 

Ibragim Chuzhigaev pokonuje Ivana Erslana przez jednogłośną decyzję sędziów.

Chuzhigaev vs Erslan KSW 77

Ibragim Chuzhigaev vs Ivan Erslan, czyli przedsmak emocji związanych z walką wieczoru. Ibragim to aktualny mistrz kategorii półciężkiej. W starciu z Chorwatem po raz pierwszy bronił pasa w KSW. Do konfrontacji pomiędzy nimi miało dojść już w październikowej gali KSW 75. Ostatecznie walka została przełożona przez organizatorów. Turek przed tym starciem dzierżył rekord 16-5. Osiem jego zwycięstw kończyło się przez nokaut. W KSW debiutował na 66. edycji. Z pewnością będzie miło ją wspominać, gdyż pokonał wówczas niepokonanego od lat mistrza wagi półciężkiej, Tomasza Narkuna przez jednogłośną decyzję sędziów. Od 2017 roku Chuzhigaev nie zaznał smaku porażki! W tym czasie stoczył siedem pojedynków i wszystkie wygrał.

Erslan nie miał tyle szczęścia i umiejętności, aby zdobyć pas. Teraz miał drugie podejście. Pierwsza szansa na taki sukces nadarzyła się na gali KSW z numerem 56. Chorwat przegrał jednak z Tomaszem Narkunem. Jak do tej pory była to jego jedyna porażka w zawodowej karierze.

Kto wygrał walkę Chuzhigaev vs Erslan?

O tym, kto wygrał walkę Chuzhigaev vs Erslan na KSW 77, przekonaliśmy się w sobotni wieczór 17 grudnia. Właśnie na ten dzień zaplanowana została bowiem gala KSW 77. Z racji tego, że pojedynek Chuzhigaev vs Erslan był trzecią walką od końca, na rozstrzygnięcie tego starcia musieliśmy trochę poczekać.

Zanim dowiedzieliśmy się, kto wygrał walkę Chuzhigaev vs Erslan, mogliśmy wytypować ten pojedynek w firmie Fortuna (odbierz Kod promocyjny Fortuna), czyli u oficjalnego sponsora gali KSW. Zdaniem bukmacherów zdecydowanym faworytem był Turek. Kurs na jego wygraną wynosił 1.40, natomiast na jego przeciwnika 2.96.

Chuzhigaev vs Erslan Wynik

Wynik walki Chuzhigaev vs Erslan z pewnością był istotny dla obu zawodników. Turek miał szansę obronić tytuł i przedłużyć swoją niesamowitą serię zwycięstw. Wielu skazywało go na porażkę w starciu z legendarnym Narkunem, a mimo to sprostał wyzwaniu, zaskakując szczecińską publiczność. Erslan przed tym pojedynkiem był na fali trzech zwycięstw z rzędu. Chorwat pokonywał kolejno Przemysława Mysialę, Luisa Henrique da Silvę i Rafała Kijańczuka. Wszystkie te starcia wygrywał już w pierwszej rundzie. Ostatecznie Chuzhigaev obronił tytuł!

Wynik ważenia Chuzhigaev vs Erslan KSW 77

Przed walką Ibragim Chuzhigaev vs Ivan Erslan doszło do oficjalnej ceremonii ważenia KSW 77. Ibragim wniósł na wagę 93 kilogramy, natomiast jego przeciwnik 92,8 kg.

Bukmacher Fortuna przygotował specjalny bonus na obstawianie KSW 77. Kliknij powyższy baner i zarejestruj konto z naszym kodem, pamiętając o zgodach marketingowych! W zamian dostaniesz darmowe 20 PLN na start oraz 10 PLN Freebet przy pierwszej wpłacie na konto. Ponadto możesz skorzystać z bonusu na walkę Pudzianowski vs Khalidov. Wystarczy wpłacić min. 30 zł, a następnie obstawić pierwszy kupon SOLO o stawce co najmniej 4 zł na wygraną walki Pudzian vs Mamed. Jeśli trafisz, otrzymasz wygraną oraz bonus w wysokości 200 zł. Dodatkowo w przypadku przegranej, bukmacher zwróci Ci stawkę do 600 PLN!