Przybysz vs Wikłacz - Przebieg walki

Runda I

 

Od kopnięć zaczyna Wikłacz. Przybysz zajął środek klatki. Mocnym prawym trafia mistrz. Wikłacz klinczuje, walka toczy się pod siatką. Rozrywa klincz Przybysz. Nieudana akcja Wikłacza i walka przenosi się do parteru, za plecami rywala jest Przybysz. Szybko ucieka z tej pozycji Wikłacz. Przewraca rywala pretendent do pasa. Mistrz zdołał się podnieść i zrywa klincz. Bardzo wyrównana pierwsza runda.

 

Runda II

 

Kilka krótkich wymian na początku drugiej odsłony. Mamy klincz, walka przenosi się do parteru. Z góry jest Wikłacz, ale świetne przetoczenie Przybysza i teraz to on jest z góry. Dobrze stara się pracować motylą gardą Wikłacz i w końcu udaje mu się odwrócić pozycję i być z góry do końca rundy.

 

Runda III

 

Agresywnie rusza Przybysz. Ponownie walka przenosi się do parteru, Przybysz z góry. Świetnie kręci się w parterze Wikłacz i odwraca pozycję! Pretendent do pasa jest z góry i bije krótkimi ciosami. Na chwilę wstaje mistrz, jednak Wikłacz ponownie sprowadza go do parteru. Zapina duszenie Wikłacz! Gong ratuje Przybysza.

 

Runda IV

 

Dobry cios w okolicach wątroby Przybysza. Obala mistrz, jednak Wikłacz błyskawicznie przetacza i jest z góry. Wikłacz w dosiadzie! Odzyskuje półgardę Przybysz. Wpina się za plecami rywala Wikłacz. Odzyskuje półgardę mistrz. Świetna runda pretendenta

 

Runda V

 

Obala Przybysz, jednak szybko rezygnuje z walki w parterze z Wikłaczem i wstaje. Trafia mocnym ciosem mistrz i walka znowu przenosi się do parteru. Przybysz uderza z góry. Ponownie przetacza Wikłacz! Pretendent utrzymał się na górze do końca. Koniec! Prawdopodobnie będziemy mieli nowego mistrza!

 

Jakub Wikłacz pokonuje Sebastiana Przybysza przez niejednogłośną decyzję sędziów.

Przybysz vs Wikłacz KSW 77

Sebastian Przybysz vs Jakub Wikłacz, czyli druga walka wieczoru gali XTB KSW 77 w Gliwicach. Przybysz z rekordem 10-2 przed tym starciem to aktualny mistrz. Zmierzył się z pretendentem do tytułu, Jakubem Wikłaczem, który wygrał trzynaście z jego dotychczasowych szesnastu pojedynków w zawodowej karierze. Historia ich rywalizacji sięga 2017 roku. Pierwszy raz skrzyżowali rękawice na gali ACB. Wówczas sędziowie przyznali zwycięstwo Wikłaczowi. Trzy lata później na KSW 53 lepszy okazał się Przybysz, który w trzeciej rundzie wykorzystał nieudaną próbę obalenia i posłał Wikłacza na deski ciosem w korpus. Prędzej czy później musiało dojść do rozstrzygającego rewanżu.

Po walce z Wikłaczem Sebastian Przybysz stoczył trzy pojedynki. Zdobył tytuł mistrzowski w starciu z Antunem Raciciem, a następnie obronił pas z Bruno Augusto Dos Santosem i Werllesonem Martinesem. Podobny bilans ma Wikłacz. Na KSW 60 pokonał przez jednogłośną decyzję Patryka Surdyna, następnie triumfował z Antunem Raciciem i Bruno Santosem. Jakub wszedł po raz pierwszy do klatki w 2014 roku. Do dziś ma na koncie siedemnaście pojedynków i trzynaście z nich wygrał.

Kto wygrał walkę Przybysz vs Wikłacz na KSW 77?

O tym, kto wygrał walkę Przybysz vs Wikłacz na KSW 77, przekonaliśmy się w sobotni wieczór 17 grudnia. Właśnie na ten dzień zaplanowana została bowiem gala KSW 77. Z racji tego, że to Co Main Event, na wynik musieliśmy poczekać do późnych godzin wieczornych.

Zanim dowiedzieliśmy się, kto wygrał walkę Przybysz vs Wikłacz, mogliśmy wytypować ten pojedynek w firmie Fortuna (odbierz Kod promocyjny Fortuna), czyli u oficjalnego sponsora gali KSW. Zdaniem bukmacherów faworytem był Sebastian Przybysz. Kurs na jego zwycięstwo wynosił 1.40, natomiast na Wikłacza 2.96.

Przybysz vs Wikłacz Wynik

Wynik walki Przybysz vs Wikłacz stał pod znakiem zapytania i z pewnością był istotny dla obu zawodników w kontekście ich dalszej kariery w KSW. Przybysz był niepokonany od grudnia 2018 roku. Od tamtego czasu wygrał sześć walk. To była druga najlepsza seria w KSW. W marcu zeszłego roku pokonał Racicia i został nowym mistrzem KSW. Wikłacz do walki na KSW 77 był na fali trzech zwycięstw z rzędu. Trylogia zapowiadała zatem bardzo interesująco. Starcie o pas wagi koguciej zakończyło się wygraną Wikłacza niejednogłośną decyzją sędziów (48:47, 46:49, 46:48). Nowym mistrzem Jakub Wikłacz!

Wynik ważenia Przybysz vs Wikłacz KSW 77

Przed walką Przybysz vs Wikłacz doszło do oficjalnej ceremonii ważenia KSW 77. Obaj zawodnicy wnieśli na wagę 61,1 kilogramów.

Bukmacher Fortuna przygotował specjalny bonus na obstawianie KSW 77. Kliknij powyższy baner i zarejestruj konto z naszym kodem, pamiętając o zgodach marketingowych! W zamian dostaniesz darmowe 20 PLN na start oraz 10 PLN Freebet przy pierwszej wpłacie na konto. Ponadto możesz skorzystać z bonusu na walkę Pudzianowski vs Khalidov. Wystarczy wpłacić min. 30 zł, a następnie obstawić pierwszy kupon SOLO o stawce co najmniej 4 zł na wygraną walki Pudzian vs Mamed. Jeśli trafisz, otrzymasz wygraną oraz bonus w wysokości 200 zł. Dodatkowo w przypadku przegranej, bukmacher zwróci Ci stawkę do 600 PLN!